اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه فنی و حرفه ای در کردستان

سنندج- معاون توسعه مدیریت سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: در جریان سفر ریاست جمهوری ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه فنی و حرفه ای کردستان اختصاص خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر میمنت آبادی روز دوشنبه در اولین جلسه شورای مهارت استان کردستان در سنندج، اظهار داشت: سال جاری بدون شک سال تحول و تبیین اساسی در حوزه فنی و حرفه‌ای کشور و استان خواهد بود.

وی افزود: در سفر ریاست جمهور به استان کردستان اعتبار خوبی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان برای فنی و حرفه‌ای استان مصوب شده که حدود ۱۵۰ میلیارد تومان آن برای تجهیز کارگاه‌ها و زیر ساخت‌های دولتی خواهد بود و تحول اساسی در این راستا صورت می‌گیرد.

معاون توسعه مدیریت سازمان فنی و حرفه‌ای کشور بیان کرد: در راستای اقدامات مجلس شورای اسلامی اعتبار مناسبی بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان برای کشور در بخش غیر دولتی فنی و حرفه‌ای در نظر گرفته شده که تعداد آموزشگاه‌های غیردولتی باید از ۱۳ هزار به ۱۹ هزار آموزشگاه ارتقا یابد.

میمنت آبادی خاطرنشان کرد: زمان صدور مجوزهای فنی و حرفه‌ای از حداقل ۶ ماه به ۳ روز رسیده و مانعی در خصوص تشکل‌های دولتی و غیر دولتی آموزشگاه‌های آزاد در سطح استان کردستان وجود ندارد.

وی مهارت آموزی در محیط کار را بسیار ضروری دانست و گفت: مهارت آموزی در محیط واقعی کار یا همان استاد و شاگردی بسیار کارآمد و مؤثر است و از ظرفیت‌های آموزشی محیط کار باید استفاده شود.

معاون توسعه مدیریت سازمان فنی و حرفه‌ای کشور عنوان کرد: یکی از دلایل پیش نرفتن این طرح در گذشته ناهماهنگی در میان دستگاه‌های اجرایی، عدم تعیین تکلیف بیمه تأمین اجتماعی و حضور بازرسان کار بود که هم‌اکنون همه موانع رفع شده و توسط وزیر کار و رفاه اجتماعی به استانداران ابلاغ شده و در حال اجرا است.

میمنت آبادی با ذکر اینکه مستندات قانونی برای زیرساخت مهارت آموزی محیط کار مهیاست، اظهار داشت: مهارت آموزی می‌تواند مجموعه‌ای از دانش، مهارت و سایر توانمندی‌های مورد نیاز برای احداث شغل و راه اندازی کسب و کار تولیدی و تحقیقاتی کسب کند.

وی خاطر نشان کرد: در استان کردستان ظرفیت خوبی در بخش تشکل‌ها به ویژه تشکل‌های خصوصی، تعاونی‌ها و اصناف وجود دارد و انتظار داریم اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، اتاق اصناف و تشکل‌های صنفی این موضوع را جدی بگیرند.

معاون توسعه مدیریت سازمان فنی و حرفه‌ای کشور افزود: متأسفانه متوسط بیکاری استان کردستان است از متوسط کشور بالاتر است و باید تمام دستگاه‌های اجرایی در استان مبحث مهارت آموزی در محیط کار را مدنظر قرار دهند.

کد خبر 5530538

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha