آمادگی وزارت اقتصاد برای تشکیل کمیته مشترک با شهرداری

وزیر اقتصاد گفت: آماده کمک و مساعدت برای ایجاد کمیته اقتصاد شهری هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید احسان خاندوزی، در مراسم افتتاحیه همایش بین المللی سرمایه گذاری تهران، افزود: در اقتصاد ایران در نقطه‌ای هستیم که امید آینده را داریم.

وی ادامه داد: دهه ۹۰ یکی از ضعیف‌ترین دهه‌های اقتصادی ایران بود و اگر جذابیت‌های ایجابی را ایجاد نکنیم و موانع را برطرف نکنیم امید اینکه در دوره جدید خروجی و نتیجه عملکردی مناسبی داشته باشیم، شاید چندان عقلانی نباشد.

خاندوزی گفت: به دنبال این هستیم تا سال ۱۴۰۰ شروعی برای بازگرداندن مسیرهای سرمایه گذاری به ایران باشد فعالیت اقتصادی سودآور غیر مولد که خالق ارزش افزوده نیست سودآوری دارند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: تغییر موازنه ذهنی برای سرمایه گذاری باید در کشور ایجاد شود در نظامات مجوز دهی از ابتدای کار مانع بسیاری از سرمایه گذاران می‌شویم و عده بسیاری را در مرحله تعهدات دل زده می‌کنیم البته در حال تلاش هستیم تا سیاست‌های اقتصادی دولت مخرب نباشد.

وی ادامه داد: صدور مجوزها یکی از اولویت‌های دولت و بخش خصوصی است و در حوزه سرمایه گذاری اقتصاد ملی برای کمک به تولدی کنندگان در وزارت اقتصاد در مسیر شرکت‌ها بانک‌ها را دنبال می‌کنیم.

خاندوزی گفت: توفیق اجباری شده تا موتور اقتصادی خارج از دولت باشد و در صورت تحقق این امر باید الزامات آن را فراهم کنیم.

وی افزود: اگر چنین مهمانی را می‌خواهیم وارد بزم اقتصاد ی کنیم باید کاری کنیم تا اعتماد سرمایه گذاران بخش خصوصی افزایش یابد.

خاندوزی با اشاره به مقوله اقتصاد شهری، گفت: آماده کمک و مساعدت برای ایجاد کمیته اقتصاد شهری هستیم اما در اولویت‌ها و الگوهای این اقتصاد هم نیازمند بازنگری هستیم.

وزیر اقتصادی افزود: الگویی که بتواند برای توسعه اقتصاد شهری منابع پایا ایجاد کند، اهمیت دارد و باید الگوهای جدید شهری تدوین شود.

کد خبر 5531844

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha