۹۰۰ کارپوشه در سامانه مؤدیان ایجاد شد

یک مقام سازمان مالیاتی گفت: با فراهم شدن امکان عضویت در سامانه مودیان و ایجاد کارپوشه مالیاتی، تاکنون حسب درخواست اشخاص مشمول ۹۰۰ کارپوشه ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور مالیاتی، محمد برزگری گفت: با فراهم شدن امکان عضویت در سامانه مودیان و ایجاد کارپوشه مالیاتی از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور، تاکنون حسب درخواست اشخاص مشمول ۹۰۰ کارپوشه ایجاد شده است.

رئیس مرکز تنظیم مقررات پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور درباره سازوکارهای ایجاد کارپوشه در سامانه مودیان، اظهار کرد: در اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان اولین اقدام، عضویت اشخاص مشمول در سامانه مودیان است و مودیان مکلف‌اند حسب فراخوان‌های اعلامی سازمان امور مالیاتی در سامانه مودیان عضو شده و نسبت به صدور صورت‌حساب الکترونیکی اقدام کنند.

وی افزود: در نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، فروشندگان کالا و خدمات باید حسب دستورالعمل‌های صادره نسبت به صدور صورت‌حساب الکترونیکی بر اساس اقلام و معیارهای اعلامی اقدام و از طریق تبادل این اطلاعات را برای درج در کارپوشه فروشنده و خریدار به سامانه مودیان ارسال کنند.

برزگری خاطرنشان کرد: سازمان امور مالیاتی کشور با جمع‌آوری اطلاعات صورت‌حساب الکترونیکی صادره توسط فروشندگان از طریق سامانه جمع‌آوری اطلاعات در کارپوشه فروشنده درج و به‌صورت خودکار اطلاعات صورت‌حساب را به کارپوشه خریدار منتقل می‌کند.

وی افزود: خریدار از زمان درج صورت‌حساب در کارپوشه، ۳۰ روز فرصت دارد نسبت به رد یا تائید صورت‌حساب اقدام نماید و آثار مالیات بر ارزش‌افزوده مربوط به خریدار حسب اقدام خریدار در رد یا تأیید صورت‌حساب در کارپوشه خریدار منعکس می‌شود.

رئیس مرکز تنظیم مقررات پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: سامانه مودیان به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که در پایان هر سه ماه (فصل)، از کسر مجموع اعتبار (مالیات بر ارزش‌افزوده) خریدهای مشمول مالیات از مالیات بر ارزش‌افزوده دریافتی از خریداران در زمان صدور صورت‌حساب‌های فروش مانده مالیات بر ارزش‌افزوده هر مؤدی را به‌صورت سیستمی محاسبه و در کارپوشه منعکس نماید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کلیه مودیان مشمول این قانون، به‌منظور عضویت در سامانه مودیان و ایجاد کارپوشه خود در این سامانه، می‌توانند با مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس my.tax.gov.ir و تأیید بخش «عضویت در سامانه مودیان و ایجاد کارپوشه» از داشبورد مالیاتی، مشخصات کاربری ورود به کارپوشه خود را از طریق پیامک دریافت کنند.

کد خبر 5539894

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha