بودجه ۴۰۰ میلیاردی مس برای ۴ باشگاه در فوتبال و فوتسال!

به گفته معاون توسعه سرمایه انسانی شرکت مس، برای چهار باشگاه وابسته به این شرکت در فوتبال و فوتسال بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محراب احمدیان معاون توسعه سرمایه انسانی شرکت مس در مصاحبه با «مس پرس» در خصوص موارد مطرح شده در زمینه کاهش حمایت‌های مادی و معنوی از باشگاه‌های مس گفت: بودجه باشگاه‌ها از محل بودجه مسئولیت اجتماعی که مصوب مجمع عمومی است تعیین می‌شود. بودجه مس رفسنجان با داشتن تیم فوتبال در لیگ برتر، سال گذشته ۱۲۶ میلیارد تومان، بودجه باشگاه مس کرمان با داشتن تیم فوتبال در لیگ دسته یک ۶۹ میلیارد تومان، بودجه باشگاه شهربابک ۲۶ میلیارد تومان و بودجه باشگاه سونگون ۳۲ میلیارد تومان بود.

وی افزود: با توجه به اینکه تیم فوتبال باشگاه مس کرمان به لیگ برتر راه یافت تلاش کردیم بیشترین افزایش بودجه به این باشگاه اختصاص یابد و مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان برای آن تعیین شد. باشگاه مس رفسنجان ۱۶۳ میلیارد تومان و باشگاه شهربابک ۳۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و بودجه باشگاه سونگون با توجه به اینکه دو رشته ورزشی به آن اضافه شد ۵۹ میلیارد تومان تعیین شد.

احمدیان تصریح کرد: نکته دیگر آن است که برخی باشگاه‌ها سال گذشته بیشتر از بودجه مصوب خرج کردند در حالی که امسال بودجه باشگاه‌ها آنالیز و رسماً به باشگاه‌ها اعلام شد تا بر اساس آن حرکت کنند. در این زمینه، بودجه شفاف است و خواهش من از باشگاه‌ها این است که بر اساس این بودجه حرکت کنند و برای کسب موفقیت تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: بازهم تاکید می‌کنم اگر هم افرادی انتقادی دارند نسبت به بودجه ما حاضریم که ریز بودجه را در رسانه‌ها اعلام کنیم.

واکنش به استفاده از بازنشسته‌ها

معاون توسعه سرمایه انسانی با بیان اینکه موضوع دیگری که در فضای مجازی مطرح شده بحث دوشغله‌ها است گفت: این قانون همیشه در شرکت ساری و جاری بوده. در این زمینه، ما به مدیران باشگاه‌ها تاکید کردیم که از محلی که این افراد کار می‌کنند استعلام گرفته شود و اگر مشکل قانونی نداشته باشد قطعاً ما هم از این نظر منع قانونی نداریم. ولی اگر از محل استعلام مشکل وجود داشته باشد قطعاً ما هم امکان قرارداد نداریم چون باید پاسخگوی نهادهای نظارتی باشیم.

به گفته احمدیان در خصوص بازنشستگان عزیز شرکت مس کاملاً متعهد به اجرای قانون بازنشستگی است و خواستار اجرای کامل این قانون است. متاسفانه در روزهای اخیر برخی از باشگاه‌ها با بی اخلاقی در خصوص یک یا دو نفر که مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان یا دوشغله‌ها هستند فضای باشگاه‌ها را به سمت حاشیه سازی و چالش پیش بردند. در این خصوص باز هم تاکید می‌کنم که در صورت منفی بودن استعلام و نبود مشکل ما هم محدودیتی نداریم.

اعزام تیم فوتسال کارگری به مسکو با مجوز قانونی است

وی در خصوص شرکت تیم فوتسال کارکنان شرکت در مسابقات ایمیدرو و شرکت‌های تابعه در تبریز و کسب نتایج ضعیف گفت: به خاطر اینکه تیم‌های ما به صورت جداگانه از شهربابک، سرچشمه و ستاد و سونگون شرکت کردند نتایج خوبی نگرفتند و برای حل این موضوع در حال بررسی کارشناسی هستیم و معتقدم که اگر یک تیم منسجم و ترکیبی از مناطق شرکت کند نتایج قوی‌تری بدست می‌آورد. درباره بودجه هم بودجه کارکنان از بودجه باشگاه‌ها کاملاً متفاوت است و از محل بودجه مسئولیت اجتماعی نیست.

معاون توسعه سرمایه انسانی در زمینه اعزام تیم ورزشی فوتسال کارگری مس سرچشمه به مسابقات فوتسال کارگری شرکت‌های جهان(FIFCO) مسکو به دلیل دستیابی به عنوان قهرمانی در مسابقات سال گذشته که در امارات برگزار شد، گفت: به دلیل دستیابی به این عنوان در امارات، تیم فوتسال مجوز حضور در این رقابت‌ها را کسب کرد که کل هزینه سفر به مسابقات فیفیکو امسال مسکو (شامل ۱۱ نفر ورزشکار، سرمربی، مربی، سرپرست، مدیر تیم، نماینده اداره کار و تعاون استان کرمان و نمایندگان فدراسیون) ۹۴۵ میلیون تومان است.

وی اضافه کرد: اگر با انصاف به این مسابقات نگاه کنیم سال گذشته کارگران عزیز ما در امارات عنوان قهرمانی این مسابقات را به دست آوردند و موجب اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران و پر آوازه کردن نام شرکت ملی مس در جهان شدند.

وی تصریح کرد: همچنین در خصوص مطرح شدن اعزام مدیران و معاونان به مسکو تاکید می‌کنم که در کنار عوامل اجرایی و فنی تیم یک نفر از شرکت باید تیم را همراهی کند و شایعه اعزام مدیران و معاونان کذب است.

معاون توسعه سرمایه انسانی شرکت مس درباره اهمیت مسابقات فیفکو یادآور شد: در این مسابقات ۸۰ نفر از جمهوری اسلامی ایران از جمله تیم‌های ورزشی گل گهر سیرجان، فولاد سپاهان و فولاد هرمزگان و … شرکت می‌کنند.

احمدیان در پایان با بیان اینکه مبنای تصمیم گیری ها استعلامات قانونی است، تاکید کرد: امیدوارم که رسانه‌ها با دقت موضوعات مربوط به باشگاه‌ها را منعکس کنند و از حاشیه سازی که به طور قطع مانعی برای موفقیت باشگاه‌ها است پرهیز کنند

کد خبر 5558017

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • هلی IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۱
   0 0
   یک کار غیر قانونی. الان شرکت مس چه مسولیت اجتماعی در شهرستان کرمان دارد؟. چرا حق رفسنجان و سونگون و شهربابک را به کرمانی ها می‌دهید. عدالت کجاست؟. لابی پورابراهیمی مگر چقدر قوی است که این کار غیر قانونی انجام می‌شود