کشور آماده است بازار ملی را در اختیار شرکتهای دانش بنیان قرار دهد

سرپرست معاونت علمی و فناوری گفت: کشور آماده است بازار ملی را در اختیار شرکتهای دانش بنیان قرار دهد و آینده روشنی خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر روح اله دهقانی فیروزآبادی امروز در حاشیه افتتاحیه سیزدهمین‌نمایشگاه ایران نانو در جمع خبرنگاران گفت: ما الگوی‌های موفقی در توسعه تکنولوژی در کشور داریم. ستاد نانو یکی از این الگوهای موفق است و تجربه زیستی داشته که باید به آن افتخار کرد.

سرپرست معاونت علمی و فناوری ادامه داد: قطعاً باید در سالی که طلیعه توجه ویژه به دانش بنیان هاست چنینی موضوعاتی مورد توجه قرار بگیرد.

دهقانی خاطر نشان کرد: امسال فقط سال دانش بنیان‌ها نیست بلکه شروع توجه ویژه به دانش بنیان هاست.

وی تاکید کرد: بزرگترین مشکل کشور خام فروشی در حوزه‌های معدن، نفت، کشاورزی و … است که باید برای جلوگیری از این موضوع توجه کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مواد اولیه در حوزه‌های مختلف ثروت ملی ماست، گفت: آن چیزی که ارزش افزوده اصلی را ایجاد می‌کند توجه به فناوری است، وگرنه اقتصاد تجارت صرف اقتصاد چندان جذابی نیست.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: قطعاً امسال و سال‌های دیگر برنامه‌های جدی برای توسعه و حمایت کردن از شرکت‌های دانش بنیان و صنایعی که شبکه‌های دانش بنیان کشور را بکار بگیرند خواهد بود تا اتفاقات ملی رخ دهد.

وی گفت: همراهی دستگاه‌های دولتی می‌تواند زمینه ساز وقوع اتفاقات خوب در این زمینه‌ها باشد.

وی تاکید بر اینکه رهبری تاکید ویژه به حوزه دانش بنیان‌ها و کشاورزی دارند، گفت: از سوی دیگر وزیر کشاورزی با تمام علاقه و جدیت به حوزه دانش بنیان توجه دارد که مسئله و نیازهای خود را مطرح می‌کنند؛ اینها یعنی کشور آماده است بازار ملی را در اختیار شرکتهای دانش بنیان قرار دهد و آینده روشنی خواهیم داشت.

سرپرست معاونت علمی و فناوری گفت: ما نقدینگی‌های زیادی در کشور داریم که می‌توانند اتفاقات بزرگ فناوری را رقم بزنند اگر بتوانیم نشان دهیم سود سرمایه گذاری در حوزه‌های فناوری قابل قیاس برای کشور و مردم نیست خودبخود سرمایه‌های مردمی به این سمت جاری خواهد شد.

دهقانی فیروزآبادی تاکید کرد: کمک کردن به بورسی شدن شرکت‌های دانش بنیان، کمک به بحث توسعه سرمایه گذاری مشترک و مدل تأمین مالی از این دست برنامه‌های جدی ماست که به آن توجه داریم.

وی گفت: ما در کشور فرصت‌های ویژه ای داریم برنامه جدی این است که پیشران‌های اقتصاد کشور با توجه به مزیت‌های سرزمینی با توجه به استعدادهای کشور شناسایی شوند و ۶-۵ برنامه جدی را جلو ببریم که طی اجرای این برنامه‌های ملی شبکه‌ای دانش بنیان با محور هدفمند بازار شکل بگیرند.

کد خبر 5600173

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha