برنامه بنیاد ملی نخبگان در مناطق محروم/ شناسایی استعدادهای برتر

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: درصدد هستیم دانش آموزان بی بضاعت مستعد در مناطق محروم را شناسایی کنیم و تحت پوشش قرار دهیم.

ناصر باقری مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه دولت سیزدهم دو محور «مردمی سازی» و «عدالت محوری» را الگوی کار خود قرار داده است، گفت: بر این اساس بنیاد ملی نخبگان برنامه های خود را بر اساس الگوی کار دولت پیش می برد.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: بنیاد ملی نخبگان اجرای برخی فعالیتها و برنامه های نخبگانی خودش را به نهادهای میانی مردمی واگذار می کند و تنها نقش نظارتی و سیاست گذاری را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه درخصوص دومین محور فعالیت دولت سیزدهم نیز که مبتنی بر عدالت محوری است، برنامه استعدادیابی در مناطق محروم را در پیش گرفته ایم، گفت: تاکنون بنیاد ملی نخبگان، سعی کرده دانش آموزان مختلفی را تحت پوشش قرار دهد و در این زمینه نیز استعدادیابی کرده است اما بر اساس برنامه ریزی هایی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که برای توانمندسازی به سراغ مناطق محروم برویم.

باقری مقدم با تاکید بر اینکه اکنون در حال استعدادیابی دانش آموزان بی بظاعت تحت پوشش کمیته امداد در مناطق محروم هستیم، گفت: این برنامه طوری اجرا می شود که حتی دانش آموزانی که به مدارس روستاها هم دسترسی ندارد استعدادیابی شوند.

به گفته باقری مقدم، از میان ۱۳ میلیون دانش آموز در سراسر کشور حتماً افرادی هستند که در این مناطق حضور دارند که باید شناسایی شوند.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در ادامه گفت: همین روزهاست که شاهد ایجاد فرایندهای اجرایی استعدادیابی دانش آموزان بی بظاعت مستعد در مناطق محروم خواهیم بود.

کد خبر 5694245

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha