متن كامل سخنان بهزاد نبوي در آخرين روز تحصن نمايندگان در مجلس

بهزاد نبوي در پايان بيست و ششمين روز تحصن نمايندگان در سخناني با تبريك ايام دهه فجر و گراميداشت ياد و خاطره حضرت امام (ره ) ، گفت : به بنيانگذار جمهوري اسلامي در اين ايام تبريك مي‌گو يم كه ثمره‌ انقلابش توسط نااهلان به بازي گرفته مي‌شود.

خبر برگزاري اين جلسه  و اظهارات وي ديروز با شماره 57406 و باعنوان " تحصن نمايندگان در مجلس پايان يافت "  بر روي خروجي "مهر" منشر شد ؛ با وجودي كه بخش هايي از اين گفته ها موارد و ادعاهايي را شامل است كه توهين به برخي شخصيت هاي حقوقي  بشمار مي رود ؛  آنچه در پي مي آيد متن كامل اين اظهارات است :

به گزارش خبرنگار پارلماني مهر، بهزاد نبوي نماينده تهران ونايب‌ رييس مجلس ششم  يكي ديگر ازسخنرانان آخرين روز تحصن نمايندگان درمجلس، با بيان اينكه امروز بيست و ششمين روز تحصن نمايندگان درخانه ملت است، به نمايندگان خسته نباشيد و خدا قوت گفت و افزود: به شما به واقع بايد خسته نباشيد گفت زيرا شما با تحصن و ايستادگي خود توانستيد يك كودتاي پارلماني و برنامه ريزي شده را كه به تعبير دوست و همكارعزيزمان آقاي پورنجاتي مانند شرك بود در شب تاريك و مثل مورچه سياه روي سنگ سياه ، آنچنان افشا كنيد كه ستاد ضداصلاحات با تمام توان ناچارشود با تمام توان به پيش بيايد  و وارد ميدان شود تا شايد بتواند مانع عقب نشيني سربازان خود شود واين ستاد را به جايي رسانديد كه يا خود مجبور باشد انتخابات فرمايشي را برگزار كند و ننگ آن را به جان بخرد يا دست به كودتاي تمام عيارنظامي بزند كه چنگ و دندان آن هم اين روزها پيداست.
نبوي افزود: به شما خداقوت مي گويم كه از روز يكشنبه با اعلام نپذيرفتن ننگ مشاركت درتشكيل مجلس فرمايشي وعدم حضور در پاي صندوقهاي راي كه تلاش شد با تهديد و تطميع شما را وادار به اتخاذ موضعي كنند اما شما به خاطر حفظ آبرو و نجات انقلاب ، راه امام و كشور از تحصن و اعتراض دست برنداشتيد.
وي خطاب به نمايندگان حاضر با اشاره به اينكه ازچند روز پيش با استعفاي شما ، تحصن وارد مرحله‌ جديدي شده است گفت: اين ‌ حركت شما خشم و كينه ‌ها را بيشتر متوجه‌ تان مي‌كند،  دراين مرحله، شما را تهد يد مي ‌كنند كه وادار به بازگشت از راهتان شويد و بدانيد قطعا در اين مرحله هم جز شكست و ناكامي چيزي نصيب آنها نخواهد شد و نمي ‌توانند شما را وادار كنند بليط انتخابات غيرقانوني و غيرآزاد را به فروش برسانيد.
وي درادامه سخنان خود با بيان اينكه شايد خواندن گزارشي كه در دست دارد و به زبان آوردن برخي جملات اين گزارش با اعتراض برخي نمايندگان روبرو شود كه حالا فردي يك حرفي را درجايي زده است و نبايد دوباره از زبان من تكرار شود ، به  گزارشي كه آن را منتسب به سرتيپ پاسدار محمدعلي جعفري فرمانده‌ قرارگاه ثارالله  مي دانست گفت : اين آقا نامه را براي مسوولان عالي‌ رتبه  نظام از جمله رييس جمهور ، رييس مجلس ، رييس قوه قضاييه و دفتر رهبرانقلاب فرستاده است .
بهزاد نبوي گفت : مسووليت اين فرد شبيه فرمانداران نظامي زمان شاه است در زمان حكومت نظامي سابق، كه قراراست در چنين شرايطي فرمانداري تهران را عهده دار شود.
نبوي با بيان اينكه به دلايلي لازم ديدم مطالب نامه ايشان را تحليل كنم  ادامه داد : قرارگاه ايشان به عنوان يك نهاد اجتماعي بي‌ طرف بايد حافظ كليت كشور در فضاي بحراني باشد.
وي افزود: اين فرد در گزارش خود با اعتراض به تحصن نمايندگان، چند مطلب را مطرح كرده است و به گفته ‌هاي بنده در جمع شما نمايندگان در ‌‌9/11/82 اشاره كرده است و مطالبي را به شكل مستند، كد داده است. در اين گزارش آمده است كه من گفته ‌ام در صورت عدم تاييد صلاحيت ردصلاحيت‌ شدگان، كشور با بحران مواجه و اراذل و اوباش اغتشاش ايجاد مي ‌كنند.
نبوي گفت: همه‌ عزيزان اصل سخنراني من را شنيده ‌ايد و رسانه ‌ها هم آن را ضبط و منتشر كرده ‌اند حالا براي اين‌ كه ماهيت اين گزارش روشن شود مطالبي را مي ‌گويم: در اين گزارش به نقل از خبرنگاري كه خبرنگار كيهان است از من پرسيده اگر شما درانتخابات شركت نكرديد و يك عده لات و چاقوكش اغتشاش ايجاد كردند، شما مي ‌گوييد به ما مربوط نيست و من در پاسخ گفته ام نمي ‌شود يك عده را از حق خود محروم كرد و گفت آنها حرف نزنند چون تنش ايجاد مي ‌شود.
ببيينيد؛ من گفته‌ ام مراقب باشيد با كشور ونظام لجبازي نكنيد البته ما تا آخرين قطره‌ خون، دفاع خواهيم كرد ونمي ‌گذاريم كه
مردمي‌ ترين انقلاب دنيا از بين برود،  اما اين آقا در گزارش خود عبارت " مردمي ‌ترين انقلاب دنيا" را حذف كرده است.
درجاي ديگراين نامه  آمده است كه " من نظام را به اقدام مسلحانه تهديد كرده ام " ، كسي كه آن سخنان را اين طورعلني تحريف كرده است، معلوم است كه چنين بگويد.
نبوي با بيان اينكه در اين گزارش كه به مسوولان عاليرتبه كشور ارسال شده اين شخص گفته است كه بنده با بي‌‏ادبي به رييس جمهور، نظام را به اقدام مسلحانه تهديد كرده ‌‏ام ، ادامه داد : ما كه مي دانيم هدف از اين كار، بدبين كردن رييس‌ جمهور و رييس مجلس نسبت به متحصنان است و اين مطالب توسط همپالگي‌هاي اين آقا قبلا نيز در سايت ‌هايي از جمله  افشا وديگر سايتهاي خود منتشر شده بود.
نبوي گفت: دراين نامه بخشهايي از سخنراني بنده در جمع رسانه ‌‏هاي داخلي و خارجي را به گونه ‌‏اي تنظيم كرده و با برداشتن برخي كلمات از متن مصاحبه ضبط شده اين جانب تلاش شده تا به مسئولان كشورالقا شود كه بنده گفته ‌‏ام در برابر رد صلاحيتها تا آخرين قطره خون مي‌‏ايستيم و نمي ‌‏گذاريم شما به نتيجه برسيد.
نايب رييس مجلس اظهار داشت: در اين گزارش همچنين آمده است، اين افراد گردن كلفت در مجلس در برابر قانون مي ‌‏ايستند ومي خواهند  دانشجويان را به ميدان بياورند و مسوولان اجرايي را وادار به استعفا ‌‏كنند.
نبوي خطاب به متحصنين گفت: ملاحظه كنيد چه كساني و با چه اهدافي اين گزارشها را تهيه كرده ‌‏اند، من هم اگرجاي مسوولان عاليرتبه كشور بودم به آنها حق مي ‌‏دادم كه بگويند در ميان شما نمايندگان عوامل نفوذي دشمن وجود دارد وقتي مطالب بنده در يك گزارش رسمي را به اين شكل تحريف شده به مسئولان عاليرتبه نظام ارسال مي كنند خوب مشخص است كه برخي از شنيده هاي خود را از طريق شنودهاي سياري كه اكنون درمجلس هست به گونه‌ ‏اي تحريف مي‌ ‏كنند كه به نتايج دلخواه خود برسند.
نبوي افزود: وقتي اين فرد نظامي به ما بگويد گردن كلفت، بنده مي‌‏خواهم بدانم گردن كلفت چه كساني هستند و پشت اين افراد به كجا گرم است كه نائب رييس مجلسي كه البته نمي خواهم بگويم من كسي هستم اما نايب رييس مجلسم ونبايد به مجلسي كه به گفته امام درراس امور است اينگونه مورد هجمه قرار گيرد.
من دراينجا لازم مي دانم به يك بيت شعري اشاره بكنم كه گفت :
اي مگس عرصه سيمرغ نه جولنگه توست    عرض خود مي بري و زحمت ما مي داري
( در اين لحظه نمايندگان با كف زدن به ابراز احساسات پرداختند)
نبوي با اشاره به مطلبي ديگر كه وي را به تحريك دانشجويان و مسوولان متهم كرده بود، گفت: من بعيد مي‌دانم مطالبي كه در گزارشي رسمي اين ‌چنين بيان شده است را حتي روزنامه‌ رسالت هم كه همواره عليه ما قلم زده است ، بنويسد، گردن‌ كلفت در مقابل قانون كيست؟
نبوي ادامه داد :  با گزارشهاي اينگونه مي خواهند ذهن مسئولين تخريب شود ، من مي خواهم بدانم آيا كساني كه در مقابل راي مردم مي‌‏ايستند ، برخلاف قانون دستگاههاي موازي اطلاعاتي تشكيل مي دهند  و امروز دارند توطئه هاي خود را به منصه ظهور مي رسانند ، گردن كلفت هستند يا نمايندگاني كه با استفاده از تمام ابزارهاي قانوني در مقابل قانون شكني مي ايستند؟
وي افزود: آيا تهيه كنندگان فيلم عصر عاشورا ، يا عاملان قتلهاي زنجيره‌ ‏اي گردن كلفت نيستند؟ آيا عاملان حمله به اتوبوس آمريكايي ها و طراحان جلوگيري از حل مشكل برقراري روابط ايران و آمريكا كه اينك خود مخفيانه درتلاش براي برقراري اين ارتباط هستند، گردن كلفت نيستند ؟ آيا آنهايي كه فشار به قوه قضاييه وارد مي كنند تا آنها با عدول از مواضع بي طرفانه خود با اصلاح طلبان برخورد كنند؟  آيا عاملان فشار به شوراي نگهبان براي تهيه ليستي از پيش تهيه شده براي تشكيل يك مجلس فرمايشي گردن كلفت نيستند؟
نبوي افزود: آيا كساني كه با تهيه اين قبيل گزارش نائب رييس مجلس را با گستاخي گردن كلفت وبي ادب معرفي مي كنند ، خودشان گردن كلفت نيستند؟
وي با مرور تاريخ معاصر ايران و نام بردن از مصدق ، مجلس اول و رضا خان ، گفت: اينكه چه كساني گردن كلفت هستند يا نيستند را خداي بزرگ، مردم آگاه و تاريخ  قضاوت مي ‌‏كند.
نبوي گفت: آيا كساني كه براي دفاع ازحقوق ملت و با روش قانوني درمقابل ايجاد مجلس فرمايشي و استبداد صغير ايستاده ‌اند گردن كلفت نيستند ؟
بهزاد نبوي درادامه تصريح كرد: من از همين جا به مسئولان عاليرتبه كشور هشدار مي دهم زيرا نامه اين فرد نظامي به رييس جمهوري، رييس مجلس، رييس قوه قضاييه و دفتر مقام رهبري رفته است، اگر با چنين گزارشهايي مي خواهيد خادمين و خائنين به كشور ، انقلاب نظام را بشناسيد واي برهمه شما.
وي در پايان با ياد آوري به مسئولان نظام درباره عدم صحت اين گزارش‌ها گفت: واقعا متاسفم كه بايد دركشورمان برخي كساني مناصبي را اشغال كنند كه دقيقا در خدمت ستاد ضداصلاحات و جرياني سياسي هستند كه هدفش ايستادگي در مقابل راي ملت، قانون و برپا‌يي مجلس فرمايشي است. از مسئولان مي‌خواهم تا اصل نامه را در اختيار بگذارند تا به آن پاسخ بدهيم و بهتر بتوانيم ستاد ضداصلاحات را افشا كنيم و به مردم معرفي كنيم .

کد خبر 57414

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =