لحظه‌به‌لحظه با «طوفان الاقصی»/ روز چهلم؛

نظامیان اشغالگر از بیمارستان شفا خارج شدند

نظامیان اشغالگر از بیمارستان شفا خارج شدند

رییس بیمارستان شفا در نوار غزه تاکید کرد که نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی پس از حمله به این بیمارستان تنها با بیماران و آوارگان فلسطین روبرو شده‌اند.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل: در حالی که حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی علیه مناطق مسکونی نوار غزه ادامه دارد حمله عناصر ارتش این رژیم به بیمارستان الشفا و بیماران بستری در این بیمارستان برگ دیگری از جنایات اشغالگران را علیه ملت مظلوم فلسطین ثبت کرد.

نظامیان اشغالگر از بیمارستان شفا خارج شدند

محمد ابوسلمیه رییس بیمارستان شفا در نوار غزه تاکید کرد که نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی پس از حمله به این بیمارستان تنها با بیماران و آوارگان فلسطین روبرو شده‌اند و بنابر این تجهیزات پزشکی را تخریب کرده‌اند.

وی ادامه داد: نظامیان اشغالگر اکنون از داخل بیمارستان خارج شده‌اند، اما تانک‌ها و نظامیان دشمن به طور کامل در اطراف بیمارستان شفا حضور دارند.

ابوسلمیه گفت: نظامیان اشغالگر تعدادی از اعضای کادر پزشکی بیمارستان شفا را مورد بازجویی قرار دادند و دو تن از مهندسان شاغل در این محل را بازداشت کردند.

وی افزود: بیماران، افراد زخمی و کادر پزشکی بیمارستان شفا در طول روز تنها به یک وعده غذا دسترسی دارند. ما در تماس دایم با سازمان‌های بین‌المللی هستیم، اما این موضوع هیچ سودی نداشته است. هم‌اکنون مناطق نزدیک بیمارستان شفا به شدت بمباران می‌شوند.

از سوی دیگر وزارت بهداشت فلسطین نیز اعلام کرد: اسرائیل اتاق بیماران را در بیمارستان شفا بمباران کرده است. بمباران بیمارستان شفا توسط اسرائیل به بخش جراحی‌های تخصصی آسیب وارد کرده است.

پیش از این نیز دفتر اطلاع رسانی دولتی غزه اعلام کرد: یورش به بیمارستان شفا و تیراندازی در داخل آن جنایت جنگی است. دروغ‌های اسرائیل درباره گذرگاه‌های امن تبلیغاتی کثیف و ادعاهای بی اساس است.

هشدار درباره روایت جعلی رژیم صهیونیستی درباره بیمارستان شفا

با گذشت بیش از ۱۵ ساعت از یورش رژیم صهیونیستی به بیمارستان شفا در غزه، هنوز ادعاهای رژیم صهیونیستی درباره این بیمارستان اثبات نشده است. بیم آن می رود که ارتش اشغالگر، روایتی دروغین و جعلی ارائه کند.

حدب یارون و برانیت از جنوب لبنان هدف قرار گرفت

حزب‌الله لبنان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که موضع صهیونیستی «حدب یارون» را هدف قرار داده است.

حزب‌الله لبنان تاکید کرد: در حمایت از ملت مقاوم فلسطین در نوار غزه و در تایید مقاومت شجاع و شریف، رزمندگان مقاومت اسلامی در ساعت ۳:۲۵ عصر امروز چهارشنبه، موضع «حدب یارون» را با موشک هدایت‌شونده هدف قرار دادند و به صورت مستقیم به آن آسیب زدند.

علاوه بر این حزب‌الله لبنان اعلام کرد که یک جنگ‌افزار ارتش رژیم صهیونیستی را در «مثلث الطیحات» با موشک هدایت‌شونده هدف قرار داده و به آن آسیب زده است.

همچنین حزب‌الله لبنان از هدف قراردادن پیاده نظام ارتش رژیم صهیونیستی در غرب و جنوب «برکه ریشه» با استفاده از موشک‌های هدایت‌شونده خبر داد.

بر اساس بیانیه حزب‌الله لبنان موضع نظامی «برانیت» ارتش رژیم صهیونیستی نیز با موشک‌های هدایت‌شونده هدف قرار گرفته است و آسیب‌هایی حتمی به آن وارد شده است.

علاوه بر این آژیر هشدار نیز در منطقه اشغالی «اصبع الجلیل» از بیم نفوذ پهپاد به صدا درآمده است.

خبرنگار المیادین نیز گزارش داد که موضع صهیونیستی «برکه ریشه» را با موشک هدف قرار داده است.

از سوی دیگر توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی نیز اطراف شهرک‌های مروحین، یارین و البستان واقع در جنوب لبنان را گلوله‌باران کرد.

خبرنگار النشره نیز از بمباران مجدد اطراف الناقوره و علما الشعب توسط ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد.

موضع‌گیری جدید گوترش

سخنگوی سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای بی اشاره به چرایی عدم اقدام عملی از سوی این نهاد بین المللی برای توقف جنایت‌های ارتکابی از سوی اشغالگران صهیونیست، در این رابطه تصریح کرد که دبیرکل سازمان از وضعیت وحشتناک بیمارستان‌های غزه و تعداد بالای تلفات بسیار در آن ناراحت است.

در ادامه این بیانیه آمده است که دبیرکل سازمان ملل خواستار برقراری فوری آتش بس انسانی نیز شده است.

سرایا القدس با موشک بدر۱ صهیونیستها را هدف قرار داد

سرایا القدس اعلام کرد که خودورها و نیروهای اشغالگر اسرائیلی را در منطقه نتساریم و اطراف عمارت بکرون با موشک‌های بدر ۱ هدف قرار داده است.

حملات گسترده موشکی از جنوب لبنان

رادیو رژیم صهیونیستی از حمله موشکی به کریات شمونه در شمال فلسطین اشغالی خبر داد.

منابع عبری همچنین از شلیک موشک هدایت شونده از لبنان به سمت مزارع اشغالی شبعا خبر دادند.

اداره اطلاع رسانی جنگی حزب الله اعلام کرد: رزمندگان ما در حمایت از غزه و حمایت از مقاومت، در ساعت ۲ بعد از ظهر به وقت محلی پادگان رامیم را با سلاح موشکی هدف قرار دادیم.

از سوی دیگر رسانه های رژیم صهیونیستی از شلیک ۲۰ موشک از جنوب لبنان به منطقه الجلیل خبر دادند.

از سوی دیگر شبکه المنار هم گزارش داد که توپخانه رژیم صهیونیستی اطراف حولا و رب ثلاثین، مرکبا، برج الملوک و اللبونه در جنوب ناقوره را هدف قرار داد.

صهیونیست‌ها اطراف شهرک کفرشوبا در جنوب لبنان را با بمب‌های ممنوعه فسفری هدف قرار دادند.

کانال ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که چند پهپاد از جنوب لبنان به منطقه زرعیت نفوذ کرده است.

حملات جدید موشکی به شهرکهای صهیونیست نشین اطراف غزه

منابع خبری از حملات مقاومت فلسطین به شهرک های سدیروت و نیر عام خبر دادند.

قسام اعلام کرد: سدیروت را موشکباران کردیم.

حمله موشکی به پایگاه عین الاسد

مقاومت اسلامی عراق از حمله موشکی به پایگاه آمریکایی عین الاسد در غرب این کشور خبر داد.

در بیانیه مقاومت اسلامی عراق آمده است: در واکنش به جنایت دشمن در غزه، رزمندگان ما چندین موشک به پایگاه اشغالگران آمریکایی در عین الاسد در غرب عراق شلیک کردند.

شلیک موشک به کریات شمونه و مزارع اشغالی شبعا

رادیو رژیم صهیونیستی از حمله موشکی به کریات شمونه در شمال فلسطین اشغالی خبر داد.

منابع عبری همچنین از شلیک موشک هدایت شونده از لبنان به سمت مزارع اشغالی شبعا خبر دادند.

قسام: نفربر دشمن صهیونیست را با موشک یاسین ۱۰۵ زدیم

گردانهای قسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد که یک نفربر رژیم صهیونیستی را در شمال غرب شهر غزه با موشک یاسین ۱۰۵ هدف قرار داده است.

حمله سرایا القدس به مرکز تجمع نظامیان صهیونیست در شمال غزه

سرایا القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد: ما با خمپاره مرکز تجمع نظامیان صهیونیست را در تله المدفعیه در شمال غزه هدف قرار دادیم.

سرایا القدس از تلفات وارده به صهیونیستها بر اثر این حمله هم خبر داد.

شلیک موشک رجوم به مرکز تجمع نظامیان صهیونیست از سوی قسام

گردانهای قسام شاخه نظامی حماس هم اعلام کرد که مرکز تجمع نظامیان صهیونیست را در جنوب شهر غزه با موشکهای رجوم کوتاه برد ۱۱۴ میلی متری هدف قرار داده است.

حمله موشکی قسام به عسقلان

صدای آژِیر خطر در عسقلان به صدا درآمد و قسام اعلام که عسقلان را هدف قرار داده است.

اعدام ۳۰ فلسطینی به دست جلادان صهیونیست

دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه اعلام کرد: یورش به بیمارستان شفا و تیراندازی در داخل آن جنایت جنگی است. دروغ های اسرائیل درباره گذرگاههای امن تبلیغاتی کثیف و ادعاهای بی اساس است.

همچنین دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه بیان کرد: ارتش اشغالگر بسیاری ازخانواده هایی را که به دنبال خروج از بیمارستان شفا بودند، اعدام کرده است. ارتش رژیم صهیونیستی بیش از ۳۰ نفر را به شهادت رساند.

بازجویی ۱۰ ساعته از بیماران و کادر پزشکی

مدیر کل بیمارستانها در غزه هم اعلام کرد: اشغالگران کودکان و بیماران را از بیمارستان غزه بیرون راندند. ما اشغالگران را مسئول جان بیماران و کادر پزشکی می دانیم. خواهان انتقال بیماران به مصر هستیم. ما خواهان ورود سوخت به همه بیمارستانه به شکل فوری هستیم.

وی افزود: اشغالگران به مدت ۱۰ ساعت ازبیماران و همراهان و کادر پزشکی را بازجویی کردند. کادر بیمارستان در وحشت به سر می برند.

هشدار درباره روایت صهیونیستها با توجه قطع ارتباط با مسئولان بیمارستان شفا

همچنین دیده‌بان حقوق بشر اروپا مدیترانه هم بیان کرد: اثبات ادعاهای اسرائیل در مورد استفاده نظامی از بیمارستان شفا در غزه نیازی به این همه ساعت حمله و تفتیش و بازرسی نداشت. مدت زمان طولانی حضور اسرائیلی‌ها در بیمارستان شفا ترس و نگرانی در مورد فراهم کردن صحنه‌های دروغین و ساختگی در داخل بیمارستان ایجاد می‌کند.

دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه اعلام کرد: در سایه قطع هرگونه ارتباط مسئولان بیمارستان شفا و وزارت بهداشت فلسطین در غزه و ندادن اجازه حضور طرف سوم بین‌المللی در بیمارستان شفا، ارتش اسرائیل تنها طرفی است که اوضاع در داخل این بیمارستان را تحت کنترل دارد و همین مسئله شک و تردیدهای زیادی در مورد هرگونه روایتی در آینده در مورد این بیمارستان مطرح می‌کند.

سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در غزه

سرایا القدس از سرنگوین یک فروند پهپاد رژیم صهیونیستی از نوع اسکای لارک در غزه خبر داد و اینکه آنرا تحت کنترل خود گرفته است.

رژیم صهیونیستی تنها آسیاب گندم در غزه را هدف قرار داد

رژیم صهیونیستی آسیاب السلام را در دیرالبلح در مرکز غزه هدف قرار داد.

خبرنگار الجزیره گزارش داده که به دنبال این حمله، تنها آسیاب گندم فعال در غزه از کار افتاد.

همزمان جنگنده‌های رژیم صهیونیستی منزلی را در القراره در خان یونس در جنوب غزه بمباران کردند.

بر اثر این حمله تاکنون ۶ نفر شهید شده اند.

بر اثر بمباران اردوگاه جبالیا در شمال غزه هم شماری شهید و زخمی شدند.

وزارت امور داخلی غزه از شهادت سه نفر بر اثر بمباران منطقه النصیرات خبر داد.

تداوم جنایات نظامیان صهیونیست در بیمارستان شفا

سرپرست اورژانس بیمارستان شفا درباره اوضاع فاجعه بار این بیمارستان گفت: اوضاع در داخل بیمارستان فاجعه‌بار است و هر روز افراد بیشتری به شهادت می‌رسند. دشمن صهیونیست بسیاری از آوارگان را بازداشت کرده و آن‌ها را عریان و چشم و دست بسته به مکانی نامعلوم منتقل کرده است. اشغالگران اکثر ورودی‌های بیمارستان را منفجر کردند و ترکش‌های آن به حاضرین در بیمارستان اصابت کرده است.

وی افزود: کادر پزشکی و درمانی برای نجات جان مجروحان مبارزه می‌کنند. دشمن اشغالگر تنها رعب و وحشت و ویرانی بیشتر به بار آورده است. به خاطر تجزیه اجساد هنوز نتوانستیم آن‌ها را منتقل کنیم. دشمن صهیونیست بر خلاف ادعاهای مطرح شده، نه شیر و نه هیچ وسیله دیگری تحویل بیمارستان نداده است.

سرپرست اورژانس بیمارستان شفا گفت: خبری از درگیری در بیمارستان نیست، تنها اشغالگران هستند که به هر سمت شلیک می‌کنند. ۵ روز است محاصره هستیم و همه کسانی که اینجا هستند، غیرنظامی هستند. در داخل بیمارستان حتی یک فرد مسلح هم حضور ندارد. آب قطع است و یک قطره هم یافت نمی‌شود.

وی بیان کرد: اشغالگران قبل از بازداشت برخی افراد آنها را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند. اوضاع هر لحظه بدتر می‌شود و قبل از اینکه انبار دارو را منفجر کنند اوضاع به اندازه کافی حاد بود.

نبرد سنگینی میان مقاومت و نظامیان صهیونیست در شرق دیرالبلح جریان دارد

منابع خبری از درگیری سنگین میان رزمندگان مقاومت و نظامیان اشغالگر در غزه خبر می‌دهند.

رزمندگان مقاومت یک بولدوزر نظامیان صهیونیست را در شرق دیرالبلح با موشک یاسین ۱۰۵ هدف قرار داده و منفجر کردند.

همچنین خبرنگار الجزیره از رخنه تانک‌ها و جنگ افزارهای اسرائیلی به شرق دیرالبلح در مرکز غزه خبر دادند.

بر اساس این گزارش، هم اکنون نبردی سنگین میان رزمندگان مقاومت فلسطین با تانک‌ها و جنگ افزارهای صهیونیست در این منطقه جریان دارد.

بر اثر حملات توپخانه رژیم صهیونیستی به شرق دیرالبلح در مرکز غزه شماری زخمی شدند.

رسانه‌های عبری زبان اذعان کردند؛ ادعای تل‌آویو دروغ از آب درآمد / خبری از سلاح در بیمارستان شفا نیست

رسانه‌های عبری زبان اذعان کردند که نظامیان صهیونیستی که به بیمارستان شفا در غزه حمله کرده اند هیچ سلاح و یا اسیر اسرائیلی در داخل ساختمان این بیمارستان پیدا نکردند.

مسئولان رژیم صهیونیستی پیش از این مدعی شده بودند که نیروهای مقاومت فلسطین از بیمارستان شفا به عنوان مقر خود و محل نگه داری سلاح و اسرای صهیونیست استفاده می‌کنند. رسانه‌های عبری زبان نیز با انتشار تصاویر مربوط به یک شکاف روی زمین نزدیک بیمارستان شفا مدعی شده بودند که این شکاف و دریچه نشان دهنده وجود مقرهای زیرزمینی حماس است اما بعداً معلوم شد که این دریچه مربوط به محل تهویه زیرزمین بیمارستان بوده است.

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داده است که در جریان حمله عناصر ارتش رژیم صهیونیستی به بیمارستان شفا طی بامداد امروز تعدادی از فلسطینی‌های مستقر در این بیمارستان به شهادت رسیده و تعدادی نیز زخمی شدند. علاوه بر آن جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی مناطق اطراف بیمارستان شفا را نیز درهم کوبیدند.

ادعای تل‌آویو دروغ از آب درآمد/خبری از سلاح در بیمارستان شفا نیست

پس لرزه‌های اقتصادی حمله به غزه؛ تشدید بحران مالی در رژیم صهیونیستی

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی به تازگی اعلام کرده است که تمام فعالیت‌های تبلیغاتی بین المللی این وزارتخانه به سه زبان فارسی، روسی و اسپانیایی به دلیل کمبود بودجه تخصیص یافته به این فعالیت‌ها متوقف شده است.

روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از امانوئل نحشون یکی از مسئولان وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در جریان نشست پارلمان این رژیم نوشت: فعالیت‌های تبلیغاتی ما در فضای مجازی به سه زبان فارسی، اسپانیایی و روسیه در بحبوحه جنگ کنونی متوقف شده است.

در سند داخلی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی منتشر شده در این روزنامه آمده است: بودجه اختصاص یافته به زبان‌های مذکور به پایان رسیده است و موافقت‌های مالی لازم برای تخصیص بودجه جدید در این خصوص کسب نشده است.

لازم به ذکر است که وزارت دارایی رژیم صهیونیستی روز دوشنبه فاش کرد که این رژیم از آغاز حمله به غزه، حدود ۳۰ میلیارد شِکِل (۷.۸ میلیارد دلار) بدهی به بار آورده است.

به گفته این وزارتخانه، ۴.۱ میلیارد دلار از این بدهی، اوراق قرضه‌ای است که اکثراً به دلار بوده و در بازارهای بین المللی منتشر شده است.

تشدید بحران مالی در رژیم صهیونیستی

یونیسف: یک میلیون کودک در غزه در معرض خطر هستند

سازمان یونیسف ضمن صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که کودکان غزه از مجموعه‌ای از جنایت‌ها شامل کشتار و ارعاب و حمله به مدارس و بیمارستان‌ها و جلوگیری از رسیدن کمک‌های انسان دوستانه رنج می‌برند. این بیانیه تاکید کرد که حدود یک میلیون نفر از کودکان نوار غزه هیچ منطقه امنی در اختیار ندارند.

بر اساس این گزارش خدمات بهداشتی کودکان در سایه تجاوز هوایی و توپخانه‌ای و دریایی گسترده رژیم صهیونیستی علیه تمام مناطق نوار غزه در آستانه فروپاشی قرار گرفته است؛ خدمات پزشکی و مراقبت‌های پزشکی در تمامی مناطق غزه به ویژه در بخش‌های شمالی تقریباً فروپاشیده که این موضوع زندگی کودکان را در معرض خطر قرار داده است.

کاترین راسل مدیر اجرایی یونیسف نیز تاکید کرد که بسیاری از کودکان غزه مفقود شده‌اند و به نظر می‌رسد در نتیجه حملات موشکی ضد مناطق مسکونی زیر آوار مانده‌اند. بر اساس این گزارش بالغ بر ۴۶۰۰ کودک در غزه شهید شده‌اند و بیش از ۹ هزار تن نیز مجروح شده اند.

این مقام یونیسف تاکید کرد که بیش از ۱۰۰ نفر از کارمندان آنروا نیز از اکتبر گذشته تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.

یونیسف: یک میلیون کودک در غزه در معرض خطر هستند 

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس: حمله ارتش شکست خورده اسرائیل به بیمارستان شفا دستاورد نظامی نیست

«عزت الرشق» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند ورود تانک‌ها و نظامیان شکست خورده ارتش این رژیم به بیمارستان شفای غزه را یک دستاورد جلوه دهد.

وی در ادامه افزود: یورش اشغالگران صهیونیست به بیمارستان شفا به بهانه‌های ادعایی نمایش رسوا شده‌ای است که هیچ کسی فریب آن را نخورده و باور نمی‌کند. این بیمارستان یک مرکز غیرنظامی است نه یک پادگان نظامی.

پیش از این مدیرکل بیمارستان‌های نوار غزه در گفتگو با الجزیره تاکید کرده بود: در جریان حمله نظامیان صهیونیست به داخل بیمارستان شفا هیچ گلوله‌ای از سمت کسانی که در بیمارستان بودند شلیک نشد. اشغالگران صهیونیست به سمت کسانی که قصد داشتند به وسیله گذرگاه به اصطلاح امن تعیین شده توسط خود آنها از بیمارستان شفا خارج شوند، شلیک کردند.

وی افزود: اشغالگران به بخش‌های عمل‌های جراحی و اورژانس بیمارستان شفا حمله کردند. آنها فکر می‌کردند که ورود به بیمارستان شفا یک پیروزی برای آنها به شمار می‌رود اما اثری از نیروهای مقاومت فلسطین در این بیمارستان پیدا نکردند.

این مسئول فلسطینی تصریح کرد: ما از ۵ روز قبل تاکنون با طرف مصری برای ورود کودکان بیمار به این کشور در حال رایزنی هستیم اما تاکنون جوابی از سمت آنها دریافت نکرده ایم!

حمله ارتش شکست خورده اسرائیل به بیمارستان شفا دستاورد نظامی نیست

حماس: حمله به بیمارستان الشفا جنایتی جنگی و ضد انسانی است

جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای رژیم اشغالگر و دولت آمریکا و جو بایدن رئیس جمهور این کشور را مسئول کامل تبعات ناشی از یورش اشغالگران به بیمارستان الشفا دانست.

این بیانیه تصریح کرد که اشغالگران و سرکردگان نازیسم آنها به همراه بایدن و دولت وی مسئولیت کامل حمله ارتش رژیم صهیونیستی به بیمارستان الشفا را بر عهده خواهند داشت.

این بیانیه می‌افزاید که پیروی کاخ سفید و پنتاگون از روایت‌های دروغین اشغالگران مبنی بر اینکه گروه‌های مقاومت از این بیمارستان برای اهداف نظامی استفاده می‌کنند، به معنی چراغ سبز نشان دادن به اشغالگران برای انجام جنایت‌های بیشتر ضد غیرنظامیان است.

این بیانیه تاکید می‌کند: سکوت سازمان ملل متحد و خفت و ذلت بسیاری از کشورها و سازمان‌های بین‌المللی ما ملت فلسطین را از التزام به سرزمین و حقوق ملی مشروع خود باز نمی‌دارد. ما همچنان بر عهد خود نسبت به دفاع از ملت فلسطین و حقوق آنها با تمام قدرت پایبند هستیم و اشغالگران هزینه زیادی برای جنایت‌ها و تجاوزات خود ضد کودکان و زنان و مقدسات ما خواهد پرداخت. غزه مانند گذشته قبرستان متجاوزان خواهد بود.

حماس: حمله به بیمارستان الشفا جنایتی جنگی و ضد انسانی است

دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در غزه نیز با صدور بیانیه‌ای یورش اشغالگران به بیمارستان شفا را جنایت جنگی و اخلاقی و ضد انسانی توصیف کرد.

این بیانیه تاکید کرد که یورش مذکور بعد از محاصره شدید و چند روزه این بیمارستان صورت گرفته که در طی همین مدت بالغ بر ۵ ساختمان در داخل این مجتمع بیمارستانی موشک باران شده و همچنین به مجروحان و آوارگان و کادر پزشکی حاضر در این بیمارستان نیز شلیک شده است.

بر اساس این بیانیه ارتش اشغالگر بار دیگر جنایتی زشت را مرتکب شده وبا وجود اینکه می‌داند نزدیک به ۹ هزار نفر از افراد کادر پزشکی و مجروحان و بیماران و آوارگان فلسطینی در داخل این بیمارستان حضور دارند، به سمت آنها تیراندازی می‌کند.

دولت فلسطینی در غزه تاکید کرد که این جنایت بعد از آن انجام می‌شود که ارتش اشغالگر چندین کشتار در بیمارستان‌ها ضد کادر پزشکی و خودروهای امدادی انجام داده و بیش از ۷۰۰ نفر در نتیجه این جنایت‌ها به شهادت رسیده یا زخمی شده‌اند. شدیدترین این جنایت‌ها نیز در کشتار بیمارستان المعمدانی صورت گرفت و امروز نیز جنایت تاریخی دیگری با یورش به بیمارستان الشفا انجام می‌شود.

این بیانیه می‌افزاید که بیمارستان‌ها و کادر پزشکی از زمان آغاز جنگ اسرائیل ضد نوار غزه همواره در کانون حملات اسرائیلی‌ها قرار داشتند، به گونه‌ای که در این حملات بیش از ۱۹۸ پزشک و پرستار و امدادرسان به شهادت رسیده و ۵۵ آمبولانس هدف قرار گرفته‌اند و ۲۵ بیمارستان نیز در نتیجه این جنایت‌ها از کار افتاده است.

دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین، اشغالگران و جامعه جهانی و آمریکا را مسئول سلامت هزاران نفر از افراد کادر درمان و مجروحان و آوارگان داخل این بیمارستان دانسته و نسبت به انجام جنایت و کشتاری جدید در این بیمارستان هشدار داد.

بمباران هوایی منازل مسکونی در نوار غزه

همزمان با یورش نظامیان صهیونیست به یک بیمارستان در نوار غزه جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی به حملات هوایی خود علیه مناطق مختلف این باریکه ادامه می‌دهند به طوری که ساعتی قبل این جنگنده‌ها مرکز نوار غزه را بمباران کردند.

بر اساس این گزارش، در جریان بمباران منازل مسکونی در خانیونس واقع در جنوب نوار غزه دست کم پنج فلسطینی به شهادت رسیدند.

در همین راستا و به دلیل حملات وحشیانه جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی اکثر بیمارستان‌های شمال و جنوب غزه تعطیل شده‌اند.

شهادت فلسطینی‌ها در حمله اشغالگران به بیمارستان الشفا

شهادت تعدادی از فلسطینی‌ها در حمله اشغالگران به بیمارستان الشفا

خبرنگار شبکه المیادین نیز گزارش داد که در جریان حمله عناصر ارتش رژیم صهیونیستی به بیمارستان الشفا طی بامداد امروز تعدادی از فلسطینی‌های مستقر در این بیمارستان به شهادت رسیده و تعدادی نیز زخمی شدند. علاوه بر آن جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی مناطق اطراف بیمارستان الشفا را نیز درهم کوبیدند.

محمد زقوط مدیرکل بیمارستان‌های نوار غزه تاکید کرد: جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی بیمارستان الشفا را هدف حملات خود قرار داده و عناصر این رژیم نیز به این بیمارستان یورش برده و به بیمارستان بستری در این مکان حمله کردند.

وی در ادامه افزود: اشغالگران صهیونیست علاوه بر بیمارستان الشفا به بیمارستان‌های دیگر نوار غزه نیز حمله کرده‌اند اما هیچ خبری از نیروهای حماس یا دیگر گروه‌های فلسطینی در این بیمارستان‌ها نبوده است.

زقوط تصریح کرد: نهادهای بین المللی از وظایف خود در قبال بیماران و زخمی‌ها در بیمارستان الشفای غزه شانه خالی می‌کنند.

شیخ «علی ابوشاهین» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز اعلام کرد که سکوت در برابر جنایات رژیم صهیونیستی مشارکت در نسل کشی مردم فلسطین به شمار می‌رود.

شاهدان عینی در داخل این بیمارستان تاکید کردند که اشغالگران صهیونیست این مرکز درمانی را به میدان جنگ تبدیل کردند.

شهادت فلسطینی‌ها در حمله اشغالگران به بیمارستان الشفا

صهیونیست‌ها به سمت کسانی که از بیمارستان الشفا خارج می‌شوند شلیک می‌کنند

مدیرکل بیمارستان‌های نوار غزه در گفتگو با الجزیره تاکید کرد: در جریان حمله نظامیان صهیونیست به داخل بیمارستان الشفا هیچ گلوله‌ای از سمت کسانی که در بیمارستان بودند شلیک نشد. اشغالگران صهیونیست به سمت کسانی که قصد داشتند به وسیله گذرگاه به اصطلاح امن تعیین شده توسط خود آنها از بیمارستان الشفا خارج شوند، شلیک کردند.

وی در ادامه افزود: اشغالگران به بخش‌های عمل‌های جراحی و اورژانس بیمارستان الشفا حمله کردند. آنها فکر می‌کردند که ورود به بیمارستان الشفا یک پیروزی برای آنها به شمار می‌رود اما اثری از نیروهای مقاومت فلسطین در این بیمارستان پیدا نکردند.

این مسئول فلسطینی اضافه کرد: ما از ۵ روز قبل تاکنون با طرف مصری برای ورود کودکان بیمار به این کشور در حال رایزنی هستیم اما تاکنون جوابی از سمت آنها دریافت نکرده‌ایم!

شهادت فلسطینی‌ها در حمله اشغالگران به بیمارستان الشفا

افزایش نظامیان صهیونیست به هلاکت رسیده در غزه

از سوی دیگر رسانه‌های عبری زبان به هلاکت ۲ افسر دیگر ارتش رژیم صهیونیستی طی درگیری‌های زمینی در شمال نوار غزه اذعان کردند.

بر اساس این گزارش ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که ۲ تن از عناصر صهیونیست در درگیری‌های شمال غزه به هلاکت رسیده‌اند و بدین ترتیب تعداد نظامیان به هلاکت رسیده ارتش اشغالگر تاکنون به ۳۶۸ تن افزایش یافته است.

رسانه‌های عبری زبان همچنین اعلام کردند که چهار نظامی صهیونیست در جریان درگیری‌های زمینی در غزه به شدت زخمی شده‌اند.

در حال تکمیل

کد خبر 5939415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha