تناقض گویی و فرافکنی بوش در پنجمین سالگرد اشغال عراق

رئیس جمهوری آمریکا لحظاتی پیش در سخنانی به مناسبت پنجمین سالگرد حمله به عراق با تکرار اتهامات بی اساس علیه ایران،بار دیگر از تصمیم نادرست خود در به راه انداختن جنگ ویرانگر علیه عراق دفاع کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر،"جرج بوش" در این سخنرانی که در پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) انجام شد و به صورت مستقیم نیز از شبکه های مهم منطقه ای و بین المللی از جمله الجزیره، العربیه، سی ان ان، و بی.بی.سی پخش شد؛ به توجیه جنگ غیرقانونی علیه عراق پرداخت و مدعی شد : "نیروهای ائتلاف برای مبارزه با تروریسم هزاران کیلومتر را طی کرده و در سرزمین تروریسم پیشروی کرده و صدام حسین را بازداشت کردند. بازداشت صدام تصمیم درستی بود و این اقدام نیروهای ائتلاف، هزاران نفر را از ترس و وحشت نجات داد."

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه با اشاره به هزینه های مالی و جانی بسیار سنگین این جنگ برای مردم آمریکا، بار دیگر از تصمیم خود برای حمله به عراق دفاع کرده و گفت : پرداخت این هزینه ها برای برقراری دموکراسی درعراق لازم بود.

با وجود حمایتهای همه جانبه آمریکا و کشورهای اروپایی از رژیم صدام به ویژه درجنگ تحمیلی هشت ساله علیه ملت ایران، بوش به توجیه این جنگ ویرانگر پرداخت و اظهار داشت : صدام برای سالهای متمادی کودکان و انسانهای بیگناه را مجازات می کرد. کشورهای همسایه عراق نیز از تهدیدهای صدام در امان نبودند و عراق با استفاده از سلاح های شیمایی و موشکهای بالستیک به آنها حمله می کرد. وی نامی از این کشورها نبرد!

وی مدعی شد : عراق بعد از بازداشت و محاکمه( و اعدام) صدام تبدیل به مکانی امن شده است.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه، مدعی نتایج مثبت طرح افزایش نیروهای آمریکایی درعراق شد و ادعا کرد : القاعده در اندیشه ایجاد بهشتی جدید برای خود در خاورمیانه بود، اما ما این رویا را بر هم زدیم.

بوش در ادامه به روند سیاسی عراق اشاره کرد و گفت : عراق دارای یک دموکراسی جوان است. بیایید به این دموکراسی جوان کمک کنیم.

بوش در ادامه به فشارهای وارده بر کاخ سفید برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از عراق اشاره کرد و با انتقاد ضمنی از دموکراتها وبه ویژه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این طیف، ادعا کرد: خروج زودهنگام از عراق خطرناک خواهد بود . این اقدام ( خروج از عراق ) به القاعده این امکان را می دهد تا پول و نیروی کافی برای حمله مجددد به عراق را بدست بیاورد.

رئیس جمهوری آمریکا درادامه توجیه ادامه اشغالگری درعراق مدعی شد : خروج از عراق سبب افزایش نفوذ ایران در این کشور می شود.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه بار دیگر ادعاهای بی اساس خود مبنی بر دخالت ایران در عراق و کمک تهران به گروه های شورشی عراقی را تکرار کرد.

بوش در پایان به اوضاع حاکم در پاکستان و افغانستان اشاره کرده و بر حمایتهای خود از دولت پرویز مشرف تاکید کرد.  

کد خبر 656527

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha