راه اندازی پارکینگ طبقاتی میدان امام خمینی(ره)/ فعالیت مرکز معاینه فنی ترمینال در ایام نوروز

قم - خبرگزاری مهر: راه اندازی پارکینگ طبقاتی میدان بزرگ امام خمینی(ره) به صورت موقت، پیش بینی ۷۰۰ واحد تجاری در پارکینگ طبقاتی و فعالیت مرکز معاینه فنی ترمینال در ایام نوروز از عناوین اخبار شهرداری قم است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهردار قم از راه اندازی پارکینگ طبقاتی میدان بزرگ امام خمینی(ره) به صورت موقت در ایام پایانی سال با هدف ارائه خدمات به زائران بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه(س) و مجاوران آن حضرت خبر داد و گفت: با عنایت خداوند متعال و همت و تلاش پرسنل خدوم شهرداری قسمتی از این پارکینگ طبقاتی به صورت موقت راه‌اندازی و آماده ارائه خدمات به شهروندان و مجاوران بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) شد.

محمد دلبری اظهار داشت: این پروژه در اردیبهشت ماه سال 1378 شروع شد و هم اکنون یک طبقه از سه طبقه پارکینگ طبقاتی آن آماده ارائه خدمات به زائران عزیز است.

اختصاص 40 میلیارد تومان برای تملک پروژه پارکینگ طبقاتی

وی با اشاره به هزینه 40 میلیارد تومانی تملک این پروژه گفت: علاوه بر 40 میلیارد تومان هزینه تملک، مبلغ 45 میلیارد تومان برای اجرای اسکلت و کف سازی هزینه شده است که سطح میدان بزرگ امام خمینی(ره) در سال گذشته به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر یک طبقه از سه طبقه پارکینگ طبقاتی آماده ارائه خدمات است.

شهردار قم افزود: گنجایش این پارکینگ طبقاتی دو هزار و 20 خودرو است که با توجه به تکمیل یک طبقه آن ظرفیت گنجایش این پارکینگ در حال حاضر یک سوم است و ظرفیت پارک حدود 700 خودرو در آن وجود دارد.

وی با اشاره به هزینه 85 میلیارد تومانی انجام شده در خصوص اسکلت، کفسازی و یک طبقه پارکینگ طبقاتی گفت: طبق پیش بینی‌ها و برآورد مبلغ 40 میلیارد تومان دیگر جهت تکمیل پروژه نیاز است.
 
پیش بینی 700 واحد تجاری در پارکینگ طبقاتی

دلبری گفت: در این پروژه 700 واحد تجاری و 600 واحد سرویس بهداشتی پیش بینی شده است که برای تاسیسات آن باید لوازم و امکانات از خارج کشور خریداری و تامین شود که در حال برنامه ریزی برای خرید و وارد کردن این تاسیسات هستیم.

وی اذعان داشت: در صورت تامین اعتبار، این پروژه تا 18 ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

فعالیت مرکز معاینه فنی ترمینال در ایام نوروز

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم از فعال بودن مرکز معاینه فنی ترمینال در ایام نوروز خبر داد و گفت: به منظور ارائه خدمات به شهروندان، زائران و مسافران نوروزی مرکز معاینه فنی ترمینال در ایام نوروز فعال است.

داود اسفنجانیان با اعلام این خبر اظهار داشت: مراکز سه گانه معاینه فنی خودرو در ایام تعطیل اسفندماه دایر و مرکز معاینه فنی ترمینال در ایام نوروز جهت ارائه خدمات به شهروندان فعال است و پذیرای مجاوران و زائران بارگاه کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) و مسافریان نوروزی است.

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم و سازمانهای تابعه آن هر ساله در ایام نوروز برای ارائه خدمات به زائران و مجاوران در آماده باش کامل هستند.

کد خبر 1562218

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =