تجلیل از 38 صنعتگر برتر استان مرکزی/صنعتگران در جنگ اقتصادی صنعت کشور را نگه داشتند

اراک – خبرگزاری مهر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: علیرغم تحریمها و مشکلات داخلی این 38 صنعتگر برتر استان در مراسمی مورد تجلیل قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زواشی ظهر پنج شنبه  در جمع خبرنگاران از  تجلیل 38  صنعتگر برتر استان مرکزی در هفته آینده خبرداد و گفت: مراسم تجلیل از صنعتگران نمونه استان مرکزی شانزدهم تیرماه جاری در اراک برگزار می شود.

علیرضا زاوشی ادامه داد: از مجموع 38 واحد صنعتی نمونه استان مرکزی 3 واحد صنعتی  و یک واحد معدنی در روز دهم تیرماه به عنوان واحدهای صنعتی نمونه کشوری معرفی و در تهران مورد تجلیل قرار گرفتند.

وی در یادآور شد: شرکت های پاک وش، شیرهای ساختمانی ایران و شرکت پارلو در بخش واحدهای صنعتی و معدن خان آباد در بخش معادن عنوان برتر کشوری را از آن خود کرده اند.

زاوشی با اشاره به شرایط خاص اقتصادی حاکم بر کشور و تحریم های اقتصادی تحمیلی بر کشور طی یک سال گشته بیان داشت: علیرغم همه فشارهای اقتصادی تحمیلی بر کشور و  واحدهای صنعتی خوشبختانه مدیران تمامی واحدهای صنعتی استان مرکزی این بار نیز با تحمل تمامی فشارها و با چنگ و دندان واحد تولیدی خود را حفظ و اجازه ندادند این تحریم ها آن ها را از پای درآورند.

اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و افزایش هزینه های تولید مشکلات سال اخیر

وی افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تمامی واحدهای صنعتی را که با وجود این فشارها روی پای خود ایستادند را واحد نمونه صنعتی می داندو بر خود واجب می داند از این واحدها تقدیر کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و افزایش هزینه های تولید، عدم گشایش ال سی، خرید نقدی مواد اولیه، اخذ مطالبات بانکی، گران شدن ارزو... از مشکلات فراروی واحدهای تولیدی طی یک سال اخیر بود که در راستای تحقق اهداف شوم دشمنان مبنی بر از پای درآوردن اقتصاد ایران بر ما تحمیل شد.

زاوشی گفت: صنعتگران استان مرکزی توانستند با صعه صبر در فضای جنگ اقتصادی علیه ایران صنعت کشور را روی پای خود نگه دارند.

افزایش رغبت سرمایه گذاری صنعتی در استان مرکزی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در ادامه از افزایش میل به سرمایه گذاری صنعتی در استان مرکزی طی سالهای اخیر خبرداد و گفت:  در سال گذشته یک هزار و شش متقاضی ایجاد واحدهای صنعتی در استان مرکزی مجوز ساخت کارخانه را دریافت کرده اند.

زواشی با اشاره به افزایش 20 درصدی متقاضیان سرمایه گذاری در استان مرکزی طی سال گذشته افزود: هم اکنون 3هزار و 500 متقاضی ساخت کارخانه در استان مرکزی موجود است که از این تعداد یک هزار متقاضی کار ساخت واحدهای صنعتی خود رابا 8 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری آغاز کرده اند.

وی یادآور شد: با راه اندازی این واحدها 25 هزار فرصت شغلی جدید در استان مرکزی ایجاد خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در ادامه از پرداخت 76 میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق ذخیره ملی به صنعتگران استان خبر داد و گفت: اين تسهيلات با هدف كمك به تامين نقدينگي و حل مشكلات اضطراري مالي با نرخ سود ۱۷ درصد در اختيار چهار صنعتگر متقاضي استان قرار گرفته است.

زاوشی اظهار كرد:دراستان مرکزی  ۱۵۹ واحد صنعتي استان مركزي براي استفاده از تسهيلات صندوق ذخيره ملي در استان مركزي ثبت نام كردند كه پرونده ۱۴۷ واحد با رقم تسهيلات چهار هزار و ۱۴۰ ميليارد ريال در كميته ويژه استاني بررسي و در ارزيابي هاي نهايي در وزارتخانه ۱۱ پرونده از استان براي بهره گيري از اين كمك ها مصوب شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مركزي با بیان این که ۲۵ واحد صنعتي استان  متقاضي دريافت تسهيلات بازسازي و نوسازي صنعت هستند گفت:  تاكنون پرداختي در اين حوزه صورت نگرفته است.


 

 

کد خبر 2090052

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha