پنجمین فرش خاکی در گینس به ثبت خواهد رسید

هرمز - خبرگزاری مهر: مشاور عالی استاندار هرمزگان گفت: پنجمین فرش خاکی در گینس به ثبت خواهد رسید.

حقیری در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد فرش خاکی در جزیره هرمز گفت: برای اولین باری است که این فرش را می بینم که خیلی زیبا بود و البته قابل توجه. اگر اغراق نباشد باید بگویم شاهکاری است که هنرمندان توانمند هرمزگان زحمت آماده سازی آن را می کشند.

وی گفت: استانداری هم از این کار حمایت خواهد کرد. با پشتکاری که از مهندس رضایی مدیر کل عمران جزایر سراغ دارم امیدوارم که در حمایت از این کار همتی گماشته شود و انشاالله بتوانیم آن را در گینس هم ثبت کنیم.

مشاور عالی استاندار هرمزگان استانداری هرمزگان در خصوص کمک های احتمالی اظهارداشت:  یکی از خواسته های مردم هرمز و کسانی که مجری و پیگیر کار هستند این است که مسئله دوام داشته و همچنین ثبت گینس بشود. از آن موقع فرش خاکی هرمز  برای ما جذابیت بیشتری پیدا کرده است و ما مسئله را دنبال می کنیم تا انشاالله به نتیجه برسیم.

حقیری عنوان کرد: نه تنها به خاطر ابعاد اقتصادی که آن هم مهم است بلکه از این جهت که حالا این مسئله، مسئله ای گسترده شده و به ابعاد بین المللی رسیده و این خود یک جذابیت خاص گردشگری است که بی شک در آینده می تواند تغییرات مثبت اساسی در منطقه و در زندگی این مردم ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنان که امروز هم در حد خود توانستیم  تمام تلاشمان را خواهیم کرد این منطقه در آینده به منطقه ای گردشگری تبدیل شود.

حقیری تصریح کرد: برای حفظ این سایت هم که بستر محیطی و هنری مناسبی است بتوانیم از طریق اداره کل عمران جزایر استانداری هرمزگان  با حمایت بیشتر و تلاش برای ثبت در گینس کمکی به این امر کرده باشیم.

مشاور عالی استاندار هرمزگان گفت: در حال حاضر با پیگیری های مدیر کل عمران جزایر  امیدواریم که این موضوع محقق شود تا در حد توان خود کمکی به هنر و هنرمندان هرمزگانی و توسعه فرهنگی و اقتصادی منطقه  انجام دهیم.

برای حضور بازدید کنندگان تسهیلاتی در نظر گرفته شده است

حقیری بیان داشت: در جهت تسهیل در ایاب و ذهاب بازدید کنندگان از این فرش خاکی هرمزاز طریق عمران جزایر اقداماتی در نظر گرفته شد که در رفت و آمد و همچنین در زمینه ی اسکان تا در روزهای بازدید با مشکلی مواجه نشویم و این رخداد هنری به خوبی به انجام بشود.

به گزارش مهر لازم به ذکر است پنجمین فرش خاکی جزیره هرمز 25بهمن ماه رو نمایی می شود.

 

 

کد خبر 2234907

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =