برنامه پزشک خانواده هزینه های پرداختی مردم را کاهش می دهد

مشاور عالی وزیر بهداشت در نشستی با دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه برخی از کشورها با اجرای برنامه پزشک خانواده هزینه های حوزه سلامت را مدیریت و کنترل کردند، افزود: یکی از اهداف برنامه پزشک خانواده جلوگیری از افزایش پرداخت هزینه های مردم در بخش سلامت است.

به گزارش خبرگزاری مهر ،دکتر داوود دانش جعفری ضمن بیان این مطلب گفت: برنامه پزشک خانواده طرحی است که با هدف تامین ارتقا شاخصهای سلامت و خدمات تعریف شده است.

وی، پزشک خانواده را یکی از ابزارهای ارتقا سلامت عنوان و تصریح کرد: این برنامه علاوه بر ارایه خدمات درمانی به شکل مطلوب، هزینه های پرداختی از جیب مردم را نیز کاهش می دهد.

مشاور عالی وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنانش، حضور خیران را در ارتقا حوزه سلامت موثر دانست و افزود: خیران می توانند به عنوان بازوان مسئولان حوزه سلامت در افزایش کیفیت خدمات مشارکت نمایند.
دکتر دانش جعفری، در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم توجه به اقتصاد سلامت تاکید کرد واظهار داشت: تامین سلامت از طریق دولت با اختصاص بودجه، حق بیمه ها و هزینه هایی که توسط مردم پرداخت می شود، صورت می گیرد.

وی در ادامه ارائه یک مدل اقتصادی سلامت عنوان کرد: منابع مالی موجود در بخش سلامت باید پاسخگوی مخارج سلامت باشد و بنابراین این سه عامل باید برابر باشند تا خدمات سلامت در تمامی بخشها اثرگذار شود.
اکثر سیاستهایی که برای افزایش قیمتها در بخش سلامت در نظر گرفته می شود باید با وضعیت منابع درآمدی بخش سلامت همخوانی داشته باشد در غیر این صورت افزایش هزینه های پرداخت شده منجر به افزایش پرداخت از جیب مردم می شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه همه باید دست به دست هم دهیم تا ماموریتهای تعریف شده در حوزه سلامت به درستی انجام شود، افزود: دستاورد این فعالیتها برای مردم مفید خواهد بود.

کد خبر 2262661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =