معرفی چهره های ماندگار پزشکی کشور

چهره های ماندگار پزشکی کشور در همایش برند های انسانی ایرانی با نگرش پزشکی معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر دکتر هادی منافی وزیر بهداری دوران جنگ تحمیلی در آیئن گشایش دومین همایش برندهای انسانی ایرانی( با نگرش پزشکی) که در هتل المپیک تهران برگزار شد، اظهار داشت: در دوران جنگ تحمیلی انقلابی در کشور صورت گرفت چراکه ملت ایران نمی خواست هیچکس نگاه چپ به ایران و آب وخاک مان داشته باشد. می خواست که خودش باشد و در نهایت هم پیروز شد.

منافی گفت: بحث اساسی انقلابی است که رخ داد، قصد ما داشتن ملتی مستقل بود و این که خودمان کشورمان را اداره کنیم، دشمنانی که داشتیم و داریم قوی بودند و به اندازه تمام شیاطین قدرت تفکر داشتند.

وی تصریح کرد: جنگی که به ما تحمیل شد ما شروع کننده اش نبودیم؛ مردم ما هم که علاقمند به نگهداری مملکت بودند ، پس دفاع کردند.

وزیر بهداری دوران جنگ تحمیلی افزود: یکی از برند های منتخب انسانی با بیان این که  دچار فراموشی و 2 بار سکته شده است گفت: درزمان جنگ اکثریت مردم یکی شدند؛ پزشکان هم به نوبه خود زحمت می کشیدند، نمی دانم چگونه گذشت؟ خواست خدا بود؟ معجزه بود؟ به عنوان یک ناظر به یاد دارم که آن زمان مجروحان در عرض 3 تا 5 ساعت برای درمان به تهران؛ تبریز و شیراز منتقل می شدند.وبه راستی کاربزرگ وجهادی درکشورموج می زد.

وی با اشاره به این که تمامی پزشکان دوران دفاع مقدس فعال و زحمتکش بودند؛ واز جان مایه گذاشتند بیان کرد: دشمنان ما قوی بودند وناجوانمرد چراکه بمب شیمیایی می زدند؛ کدام انسان به راستی این کار را می کند؟با این حال ما توانستیم با هدایت رهبرانمان مملکت را نگهداریم. اما آنچه ما را از این پس نیز نگه می دارد اخلاق است وشرط آن ظلم نکردن به یکدیگر است.

وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان خاطرنشان کرد: امیدورایم در برابر یکدیگر احساس بزرگی و غرور نکنیم.

به گزارش مهر، درادامه این همایش از چهره های ماندگار پزشکی به عنوان برندهای منتخب انسانی در 6 گروه اصلی تقدیر و تجلیل شد ک این افراد  عبارتند از:

برندهای پزشکی رشته ارتوپدی

دکتر بهادر اعلمی هرندی( ارتوپد اطفال و بزرگسالان)- فریدون لاهیجی( ارتوپد دست)- محمدصالح گنجویان( ارتوپد ستون فقرات).

رشته پوست

دکتر محمد گلشنی( عضو هیئت مدیره انجمن پوست و مو ایران، دارای برند اشتغال زایی در زمینه 60 محصول آرایشی- بهداشتی)- حبیب انصاریان و عبداله جوادی.

رشته چشم پزشکی

پروفسور هرمز هاشمی( فرزند بنیان گذار چشم پزشکی نوین ایران) و دکتر سیذ حسن هاشمی قاضی زاده- وزیر بهداشت.

رشته جراحی دهان؛ فک و صورت

دکتر سید حسین مرتضوی ،دکتر ابوالحسن مسگرزاده و دکتربیژن اخوان آذری

رشته جراحی قلب

دکتر محمدعلی یوسف نیا( رئیس انجمن جراحان قلب ایران) و دکتر داریوش جاویدی

رشته مغز و اعصاب

پروفسور کاظم عباسیون،دکتر حمید رحمت و دکتر سید محمود طباطبایی

دکتر عباس گودرزی نیز به نیابت از دکتر علی اصغر پیوندی- متخصص گوش، حلق و بینی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز تندیس وی را دریافت کرد.

همچنین از مهندس روح الله نوروزی(حامی و اسپانسر این همایش ) نیز تندیسی اعطا شد

کد خبر 2373097

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =