۲۵ مهر ۱۳۹۳، ۱۴:۳۶

سردار سلامی با اشاره به حوادث سراوان:  

در صورت ناتوانی کشورهای همسایه خودمان با دشمنان برخورد می کنیم 

در صورت ناتوانی کشورهای همسایه خودمان با دشمنان برخورد می کنیم 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران درباره حوادث اخیر در سراوان و فرار گروهی از اشرار به داخل خاک پاکستان گفت: ‌‌اساس کار ما دخالت در امور هیچ کشور نیست اما اگر احساس شود که کشورهای همسایه قادر به انجام تعهدات خود نیستند مجبور به برخورد با دشمنان خود هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی، جانشین فرمانده كل سپاه صبح پیج شنبه در جمع خبرنگاران در تیپ 110 تکاور سلمان فارسی زاهدان، اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران یک ماهیت مردمی دارد و در همه موضوعات مختلف و اساسی، در مشارکت گسترده مردم از همه طیف‌ها و گروه‌ها، طوایف و قبائل استفاده می‌کند.

وی افزود: جهات مختلف اجتماعی از دیدگاه نظام پایان ناپذیر و فرمول همه‌جانبه برای حل مسائل جامعه است و در ابعاد دفاعی به ویژه دفاع مقدس، اراده مشارکت در قالب بسیج که یک جریان مقاومت و جهاد تعیین کننده‌ای ساخت که منجر به پیروزی شد و اراده سیاسی خود را بر دشمن تحمیل کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه بیان کرد: امروز نیز در موضوعات مختلف اقتصادی، مشارکت گسترده مردم، ظرفیت‌های نهفته اقتصادی را در پیشبرد اهداف قرار داده است.

سردار سلامی گفت: در واکنش به تهاجم فرهنگی نیز این مردم هستند که با اتخاذ آرایش‌های فرهنگی مناسب با شناخت و ژرف‌اندیشی، توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کنند و در جنبه‌های امنیتی هم همین مردمند که توطئه ناامنی دشمنان چه بیرون و چه داخل مرز را خنثی ساخته و تا مادامی که امنیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خاستگاه مردمی دارد، دشمن کاری از پیش نمی‌برد.

وی عنوان کرد: مردم غیور ایران اسلامی به درستی می‌دانند که پیشرفت، استقلال و آزادی بدون امنیت ممکن نیست و همین امر انگیزه قوی در مردم به وجود می‌آورد.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان از جمله مناطقی است که با اهمیت و ممتاز در زمینه استراتژیک و ژئوپلتیک که نقش ملی در تمامیت ارضی و نقش منطقه‌ای و جهانی دارد.

سردار سلامی گفت: امنیت سیستان و بلوچستان و مردمان آن به ویژه توسعه و پیشرفت این منطقه از اولویت‌های اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران است و مردمان این سرزمین همانند سایر مردم شرافتمند کشور به امنیت و حفظ آن دفاع اجتماعی و حرمت نوامیس اهمیت ویژه‌ای دارد و در این راه به افق‌های توسعه‌ای می‌اندیشند.

وی افزود: نظام, امنیت منطقه را با مشارکت گسترده عشایر و اقوام سرافراز بلوچ و سیستانی که در منطقه ریشه دارند و آب و خاک با حیات آنها گره خورده است، بدخواهانی که در صدد برهم زدن آرامش هستند را به خوبی می‌شناسند و ظرفیت برای این مهم خود مردم هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: و این برای سپاه راهبرد و استراتژی دقیقی است که بعد از شهادت سردار سرافراز شوشتری و براساس افکار ایشان شکل و سازمان‌دهی شده است.

سردار سلامی بیان کرد: این سرزمین، اقوام و طوایف نقش‌های جدی برعهده گرفته و در امنیت حضور گسترده‌ای دارند و امروز به برکت همین حضور، سیستان و بلوچستان در شاخص‌های امنیتی از رتبه‌های بسیار بالایی برخوردار بوده و این واقعیتی است که به خوبی دیده می‌شود.

وی افزود: توسعه در منطقه جریان دارد و نظام برای رفع محرومیت‌ها و ارتقاء استاندارد تلاش می‌کند تا همگام با سایر نقاط کشور این منطقه را نیز توسعه دهد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: هر جا امنیت وجود داشته باشد، زمینه توسعه و پیشرفت فراهم است و هر جا نا امنی است، امکان رشد و توسعه سلب می‌شود و این دو مفهوم تاثیر هم‌افزایی دارد.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: راهبرد سپاه بر ادامه این شرایط است و به فضل دستاوردهای این استراتژی با مشارکت مردم نه فقط در این استان بلکه در سراسر کشور در حوزه دفاع و امنیت به صورت مردمی جلوه یافته است، ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اشراف اطلاعاتی سپاه در زمینه گروهک‌های تروریستی گفت: گروهک‌های تروریستی پای کوچک و پراکنده‌ای هستند که بهترین راهبردی که می‌تواند امنیت را گسترش دهد برقراری اشراف اطلاعاتی، رصد فعالیت‌های دشمنان و نفوذ به درون سناریو و آرزوهای آنان است.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: اشراف اطلاعاتی علاوه بر بخش‌های متکی بر ساختارهای فنی است و مشارکت مردمی بر توسعه اشراف اطلاعاتی یک اصل است به طوری که مردم نسبت به محیط خود حساس بوده و غریبه‌ها و دشمنان را به خوبی می‌شناسند و مشارکت آنها سطح اطلاعاتی را ارتقاء می‌دهد.

سردار سلامی بیان کرد: تجربیات ما در سال‌های گذشته و خنثی کردن نقشه‌های دشمنان و توفیقات نظام در خنثی سازی توطئه‌ها و سطح بالای امنیت و پروژه‌های اشراف اطلاعاتی با تکیه بر مردم جواب داده است و به فضل الهی در شرایط کنونی، اشراف ما بر جریانات معاند کامل است و این اشراف امیدی فرا مرزی و داخلی است و این اشراف در مرز نیز وجود دارد.

وی تصریح کرد: سطح اشراف اطلاعاتی ما به گونه‌ای وسیع است که دشمنان ما بهتر آن را حس می‌کنند و خود ما هم این برآورد را داشته که دارای تسلط کامل در این مهم هستیم و سیستم‌های اطلاعاتی ما با واکنش‌های سریع و به موقع همواره توطئه‌ها را خنثی می‌کند.

‌‌جانشین فرمانده کل سپاه در پاسخ به سئوالی درباره حوادث اخیر در سراوان و فرار گروهی از اشرار به داخل خاک پاکستان و اقدام سپاه پیرامون این موضوع گفت: معتقد هستیم که هر کشوری باید تعهدات خود را در قبال امنیت داخلی خود و کشور همسایه به رسمیت بشناسد، امنیت مرزی یک نیاز مشترک و مهم بین کشورهای همسایه است. اساس کار ما دخالت در امور هیچ کشور نیست اما اگر احساس شود که کشورهای همسایه قادر به انجام تعهدات خود نیستند مجبور به برخورد با دشمنان خود هستیم.

وی بیان کرد: گروه‌های پدافندی ما، گروه‌های معاند را همه جا و گروهک‌های تروریستی را دنبال و اگر آنان دست از شرارت برندارند با آنان برخورد کوبنده و قاطعی خواهد شد بنابراین توصیه می‌شود که به دامان نظام بازگشته و از اصل رأفت اسلامی برخوردار شوند و سپاه هم برای مواجهه با جریانات معاند، محدودیتی برای خود ندارد.

کد خبر 2390627

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha