کمیسیون امنیت ملی مجلس طرح برجام را تصویب کرد

کلیات و جزئیات طرح اقدام متقابل و متناسب دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام، در جلسه فوق العاده عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصویب شد.

محمدحسن آصفری دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام این خبر اظهار داشت: در جلسه بعد از ظهر کمیسیون، تمام بندها و دو تبصره طرح «اقدام متقابل و متناسب دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام»، به تصویب رسید و تنها یک یا دو مورد تغییر جزئی در آن اعمال شد.

وی افزود: بر اساس این تغییرات وزارت امور خارجه که تاکنون ملزم بود هر ۶ ماه یکبار روند اجرای برجام را به کمیسیون امنیت ملی مجلس ارائه کند، پس از این موظف است که هر سه ماه یک بار این گزارش را ارائه دهد و کمیسیون امنیت ملی نیز باید هر ۶ ماه یکبار گزارشی از روند اجرای برجام به صحن مجلس تحویل دهد.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه با وجود جر و بحث های موجود میان اعضاء، فضای خوبی در کمیسیون حاکم بود، خاطرنشان کرد: البته برجام در کمیسیون های دیگری مانند آموزش و تحقیقات، انرژی، اقتصادی و اجتماعی نیز بررسی شده که گزارش آنها تاکنون به کمیسیون امنیت ملی اعلام نشده است.

آصفری تصریح کرد: با تصویب کلیات و جزئیات این طرح در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی، گزارش طرح صبح یکشنبه هفته آینده در جلسه علنی مجلس ارائه می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته و با قرائت گزارش بررسی ۴۰ روزه کمیسیون ویژه بررسی برجام آثار و پیامدهای آن در صحن مجلس، طرح دوفوریتی «اقدام متقابل و متناسب دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» نیز که با هدف ارائه ضمانت اجراهای لازم برای اجرای برنامه جامع اقدام مشترک تدوین شده بود، به رای گذاشته شد که دو فوریت آن تصویب نشد و یک فوریت آن با موافقت نمایندگان روبرو شد. در نتیجه کلیات و جزئیات این طرح در جلسه فوق العاده امروز کمیسیون امنیت ملی بررسی و تصویب شد و برای بررسی نهایی به صحن علنی مجلس ارسال می شود.

کد خبر 2932859

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =