انتصابم در ارکستر سمفونیک ربطی به نامه به وزیر ندارد/آغاز تمرینها

رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران بعد از دریافت حکم خود، از برنامه های پیش روی این مجموعه موسیقایی در هفته های آینده سخن گفت.

شهرداد روحانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره فعالیت های جدید ارکستر سمفونیک تهران بیان کرد: امروز با بنده تماس گرفتند و از من برای رهبری مهمان ارکستر سمفونیک تهران دعوت به عمل آوردند و تا آنجا که می دانم قرار بر این است که این مجموعه موسیقایی به صورت شورایی کارهای خود را ادامه دهد که از نظر بنده این نوع از مدیریت اشکالی ندارد چراکه بسیاری از ارکسترهای معتبر و معروف اروپایی از جمله ارکستر فیلارمونیک وین به شکل شورایی اداره می شود و مدیریت این مجموعه در هر برنامه از یک رهبر مهمان دعوت می کند.

وی افزود: به هر حال طی روزهای اخیر عزیزان تصمیم گرفتند که ارکستر سمفونیک تهران به شکل شورایی اداره شود که به نظر ما این فضا بار مسئولیت را از رهبر ارکستر بر می دارد و اشکالی هم ندارد. به هر ترتیب با تغییر این ساختار باز هم فعالیت های ارکستر سمفونیک تهران ادامه دارد و بنده به عنوان رهبر مهمان در خدمت ارکستر سمفونیک تهران خواهم بود.

روحانی درباره اولین برنامه های ارکستر سمفونیک به رهبری جدید گفت: اولین برنامه اجرایی ارکستر سمفونیک تهران در دوره جدید روز پنجم خردادماه برگزار می شود البته با وجود اینکه فرصت بسیار کم است اما ما رپرتوار ارکستر را مشخص کردیم و طی روزهای آینده به صورت مشروح اعلام خواهیم کرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا موضوع حقوق و شکایت نوازندگان ارکستر سمونیک در دوره جدید برطرف خواهد شد، بیان کرد: من طی روزهای اخیر به طور کامل در جریان مشکلات حقوق نوازندگان و پیگیری حقوقی آنها نسبت به این مساله نبودم. یقین دارم که مدیریت اداری ارکستر سمفونیک تهران با توجه به شورایی شدن این مجموعه برنامه ریزی هایی دارد و امیدوارم هر چه زودتر مشکلات این نوازندگان نیز مرتفع شود تا بتوانیم با فراغ بال برای تمرین و آماده سازی ارکستر اقدام کنیم.

رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا انتخاب وی به عنوان رهبر مهمان به موضوع نامه چند هفته گذشته خود به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارتباط دارد یا خیر، توضیح داد: این انتخاب به هیچ عنوان با آن نامه ارتباطی ندارد. به هر ترتیب علاقه مندان می دانند که طی روزهای گذشته جلساتی درباره ارکسترها برگزار شده که طرفین به توافق نرسیدند و بعد از این عدم توافق بود که شورا تصمیم گرفت از بنده به عنوان رهبر مهمان دعوت کند. من باز هم اعلام می کنم این انتخاب هیچ ربطی به نامه بنده به آقای جنتی ندارد و با توجه به اینکه طرفین در جلسه آخر شورا به نتیجه لازم نرسیدند بنده به عنوان رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران انتخاب شدم.

کد خبر 3619898

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =