هشتمین شماره مجله «اندیشه مهر» منتشر شد

شناسهٔ خبر: 3660321 -
به کوشش گروه دین و اندیشه خبرگزاری مهر، هشتمین شماره مجله «اندیشه مهر»، با مطالب متنوعی شامل گفتگو، گزارش و یادداشت منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شماره هشتم مجله «اندیشه مهر»، شامل مطالب متنوعی پیرامون مباحث دینی و مذهبی، فلسفی و علوم اجتماعی و ... در قالب های گزارش، گفتگو، یادداشت و میزگرد منتشر شد.

در شماره جدید مجله «اندیشه مهر» گفتارهایی از ناصر فکوهی، در خصوص نظام دانشگاهی، محمد منصور هاشمی درباره فلسفه و ادبیات و بیژن عبدالکریمی درباره تلقی های مختلف از دین آمده است.

همچنین در این شماره از مجله گفتگویی اختصاصی با نوآم چامسکی در خصوص زبان انجام و کتاب «ما چه طور مخلوقاتی هستیم» انجام شده است.

گفتگو با قاسم پورحسن از دیگر مطالب این شماره از مجله اندیشه مهر است. پور حسن در این گفتگو درمورد موضوع «دیگری در اسلام» گفته است: دو فهم اساسی درباره دیگری وجود دارد؛ یکی فهم فلسفی – اخلاقی و یکی فهم مذهبی و متافیزیکی که دیدگاه دومی غالب است. در فهم فلسفی، اخلاق در فهم از دیگری بر متافیزیک تقدم پیدا کرده است. همچنین از قاسم پورحسن در این شماره از نشریه، یادداشتی در خصوص خواجه نصیرالدین طوسی منتشر شده است.

گفتگوی تفصیلی با علیرضا پیروزمند، قائم مقام فرهنگستان علوم اسلامی قم، درباره تمدن و تمدن سازی نیز در این شماره به انتشار رسیده است.

نقد سخنرانی «استفاده ابزاری از فلسفه علم در ایران »دکتر مقدم حیدری توسط مصطفی تقوی از دیگر مطالب هشتمین شماره مجله اندیشه مهر است.

در بخش گزارش مجله هم مشروح نشست «نوگرایی یا سلفی گری در اندیشه وحدت اسلامی» که با حضور احسان شریعتی و داوود فیرحی برگزار شد آمده است.

آخرین بخش مجله اندیشه مهر به اخبار تازه های کتاب و نگاهی به انها اختصاص دارد.

شماره هشتم مجله اندیشه مهر را طریق آیکون زیر دریافت کنید؛

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 1 =