مهدی تاج: از برخی اظهارات درباره تیم جوانان متاسف و ناراحتم

رییس فدراسیون فوتبال گفت: دلیل اینکه عده ای دقایقی پس از بازی تیم جوانان ایران مقابل پرتغال شروع به انتقاد کردند را نمی‌دانم.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مهدی تاج درباره عملکرد تیم جوانان ایران در رقابت های جام جهانی گفت: به کلیه اعضای تیم جوانان شامل کادر فنی و بازیکنان خداقوت عرض می کنم. به هر حال حضور در مهم ترین رویداد فوتبال در عرصه جوانان در سطح جهان، پس از ۱۶ سال اتفاق مهم و بزرگی است. هر چند که از دید من می توانستیم بازی هایی که در آن ها شکست خوردیم هم با برد به پایان برسانیم که این موضوع در جای خود قابل بررسی است.

وی ادامه داد: نکته ناراحت کننده در این میان این است که برخی افراد همواره مننقد و همیشه در صحنه بلافاصله پس از هر به زعم خودناکامی در افکار عمومی دیده می شوند. واقعا از این نوع واکنش و برخی اظهارات متاسف و ناراحتم. سوالات من هم مشخص است. مگر همین کادر فنی شایسته نبود که تیم جوانان ایران را پس از ۱۶ سال در آن گروه سخت خود در رقابت های قهرمانی آسیا در بحرین به جام جهانی رساند؟

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: باور کنید تیمی که در رقابت های قهرمانی آسیا خوش درخشید ماحصل تفکرات امیر حسین پیروانی و همین کادر بود. چطور آن زمان این مربی آنچنان مورد تمجید قرار گرفت و امروز مورد کم مهری است؟ مگر آن روز نبود که  همه گفتند باید به دانش مربی داخلی تکیه کنیم؟ اینچنین می خواهیم سرمایه های خود را حفظ کنیم؟

تاج افزود: صحبت از رقابت های بحرین شد؛ یاد آن افتادم که فدراسیون فوتبال به زعم همه مشکلات راسا و بدون توجه به نظر شورای برون مرزی برای حضور تیم جوانان در مسابقات اقدام کرد تا فرصت تاریخی درخشش جوانان آینده دار فوتبال کشور که در نهایت به حضور در جام جهانی انجامید صلب نشود. در بحث تدارک و برنامه ریزی هم فدراسیون فوتبال بر اساس روندی مشخص و با توجه به امکانات خود اقدام کرد. برگزاری ۸ اردو و سفر به کره جنوبی و آلمان و دیدار با تیم هایی نظیر انگلیس، کره جنوبی، نیجریه، سنگال و ...آیا برنامه ریزی برای  حضور در جام جهانی نیست؟

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه اظهارات خود خاطرنشان کرد: فوتبال هست و شکست و پیروزی اش. یک روز برد بوده و روز دیگر باخت است. این در ذات فوتبال نهفته است. من هم ممکن است نظرات خودم را درباره بازی های تیم ملی جوانان در کره جنوبی داشته باشم اما دلیل اینکه عده ای دقایقی پس از بازی پرتغال شروع به انتقاد کرده اند را نمی فهمم. خدمت این عزیزان عرض می کنم که آیا راهیابی به جام جهانی پس از ۱۶ سال توفیق نیست؟ زدن اولین گل و کسب اولین برد پس از ۴۰ سال تاریخ سازی نیست؟ آیا واقعا دوستان انتظار داشتند قهرمان جام جهانی شویم؟

تاج یادآور شد: اینگونه انتقادهای بی جا باعث از بین رفتن روحیه و اعتماد به نفس مربیان داخلی می شود و این رویه صحیحی نیست. فدراسیون حمایتش را از مربیان خود انجام می دهد. هر چند که کمیته ای در نهایت کلیه فرآیندهای مربوط به تیم جوانان را بررسی خواهد کرد تا با کسب تجارب مربوط به میدان جام جهانی با پشتوانه خوبی برای مسابقات آتی گام برداریم.

وی ادامه داد: ما برای تیم نوجوانان هم همین وضع را داریم و به جام جهانی رفته ایم. برنامه ریزی مدونی برای این تیم صورت گرفته و اردوهای داخلی و خارجی در جریان است. همین چند روز پیش تیم نوجوانان در تورنمنت پانداکاپ در چین شرکت کرد و تا پایان ماه جاری هم تمریناتش دوباره برای برپایی اردوی جدید از سر گرفته خواهد شد. از دوستان دلواپس خواهش می کنم حتما به ما بگویند برای بازی های جام جهانی نوجوانان در هند باید چه کنیم که تاکنون انجام نداده ایم؟ خواهش می کنم الان بگویند و راهکار ارائه دهند و نه اینکه به وقت مسابقات و پس از پایان بازی ها به صحنه بیایند. یا برای فوتبال ساحلی و فوتسال چه باید می کردیم که نکردیم که سوم دنیا شدیم. هر چند شاید برخی بگویند چرا قهرمان جهان نشدیم.

تاج در پایان خاطرنشان کرد: همین جا دارد این را هم بگویم که در این مقوله، خیلی از  انتقادات دلسوزانه است و نه کینه توزانه. به نظرم سرمربیان تیم ملی هم باید به انتقادات دلسوزانه گوش فرادهند و حتما مشی ما هم در فدراسیون فوتبال توجه تام و تمام به پیام و نظرات دلسوختگان واقعی فوتبال است. انتظار من از جامعه فوتبال حمایت از این جوانان پرمایه و آینده ساز و حتی کادری که توفیق حضور در جام جهانی را کسب کرد است. لذا از همه اهالی فوتبال می خواهم در این راستا یار و مددرسان تیم های ملی باشند.

کد خبر 3990924

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =