آمریکا با نقاب حقوق بشر بعنوان تروریسم دولتی در منطقه عمل می‌کند

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: رد پای آمریکا در ناامنی ها و اقدامات تروریستی که در منطقه به وقوع پیوسته و امروز نیز توسط داعش در حال شکل گیری است، به چشم می خورد.

زهره الهیان در گفتگو با مهر، با اشاره به نامگذاری «هفته حقوق بشر آمریکایی» از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: هفته حقوق بشر آمریکایی که به پیشنهاد رهبر انقلاب نامگذاری شد، به منظور بازخوانی حقوق بشر آمریکا است تا جنایات آمریکا علیه ملت های مظلوم از جمله ملت ایران مرور شود.

وی افزود: در واقع می توان گفت پرونده آمریکا آنقدر سنگین است و موارد متعدد نقض حقوق بشر از سوی آمریکا در حافظه تاریخی ملت ها به ویژه ملت ایران وجود دارد که یک روز برای آن کافی نیست؛ به ویژه نقض حقوق ملت ایران که یکی از موضوعات مهم است و موارد متعدد آن، قابلیت مستندسازی و بازخوانی را دارد. جنایت آمریکا در حمایت از گروه های مختلف تروریستی و شهادت بیش از ۱۷ هزار ایرانی مظلوم توسط گروه های تروریستی تحت حمایت آمریکا، تنها یکی از موارد نقض حقوق ملت ایران توسط آمریکا است.

الهیان ادامه داد: آمریکا با نقاب دفاع از حقوق بشر به عنوان تروریسم دولتی در منطقه عمل می کند. رد پای آمریکا در ناامنی ها و اقدامات تروریستی که در منطقه به وقوع پیوسته و امروز نیز توسط داعش در حال شکل گیری است به چشم می خورد. تعدد این حمایت ها از سوی آمریکا مسئولان و سازمان های مدنی را ملزم می کند تا این پرونده سیاه را بازخوانی کرده و در مجامع حقوق بشری آن را مطرح کنند.

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس هشتم، با اشاره به اینکه براساس گزارش حقوق بشر سازمان ملل، امریکا رکوردار نقض حقوق بشر شناخته شده است، تصریح کرد: در گزارش دوره ای «یو پی آر» آمریکا بیشترین توصیه های حقوق بشری را از سوی کشورهای مختلف دریافت کرد؛ این سندی بود مبنی براینکه این کشور با وجود غرور سیاسی خود را مبرا از ارائه گزارش به مجامع بین المللی می دانست اما پس از این گزارش بیشترین توصیه حقوق بشری را دریافت کرد.

الهیان گفت: درباره ملت ایران و وقایعی که طی سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رخ داده باید توجه ویژه ای صورت گرفته و ابعاد آن برای جهانیان باز شود.

وی با اشاره به اقدامات ضروری برای شناساندن حقوق بشر آمریکایی به افکار عمومی و پرده برداشتن از جنایات آمریکا افزود: در گام اول باید در قالب های مختلف از جمله هنری جنایات آمریکا مستندسازی شود. ۲۹۰ نفر از مسافران ایرباس توسط ناو آمریکایی در خلیج فارس به شهادت رسیدند، اما این دولت بدون هیچ عدرخواهی به فرمانده ناو جنگنده خود نشان افتخار داد که این نشان از عدم توجه و اهمیت قائل شدن برای حقوق ملت های مختلف از سوی این دولت مستبد است.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی یادآور شد: سازمان های مردم نهاد باید در مجامع حقوق بشری و بین المللی درباره نقض حقوق بشر از سوی آمریکا طرح شکایت کنند تا حقوق ملت ایران استیفا شود.

الهیان با بیان اینکه حافظه جوانان ما از میزان جنایات آمریکا عله ملت خالی است گفت: برای اطلاع بیشتر جوانان باید مصادیق نقض حقوق بشر احصاء شده و صدا و سیما به طور جدی تر عمل کند.

وی تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی باید در این باره عزم جدی داشته باشد که البته متاسفانه امروز کمتر شاهد این عزم جدی هستیم که این هم یک خلاء بزرگ به شمار می رود.

کد خبر 4019431

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =