۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۰۲

گفتگوی هیلی و آمانو در خصوص نگرانی های ناشی از برجام

گفتگوی هیلی و آمانو در خصوص نگرانی های ناشی از برجام

واشنگتن از دیدار نیکی هیلی سفیر دائم آمریکا در سازمان ملل متحد با مدیرکل آژانس انرژی اتمی و گفتگو در خصوص نگرانی های ناشی از آینده توافق هسته ای با ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل، نیکی هیلی، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد امروز با یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار و گفتگو کرد.

این دیدار به ادعای مقام های آمریکایی در راستای افزایش نگرانی های بین المللی در خصوص آینده برجام و فعالیت های هسته ای ایران صورت گرفت و در این دیدار هیلی خواستار راستی آزمایی آژانس در خصوص فعالیت های هسته ای کشورمان شد.

در بیانیه ای که دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل به همین مناسبت صادر کرده آمده است: هیلی برای ملاقات با مقام‌های آژانس و بحث درباره تلاش‌های آژانس جهت نظارت و راستی آزمایی از پایبندی ایران به توافق هسته‌ای به نحو مشخص شده در قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت به وین سفر کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است که نیکی هیلی نگرانی های آمریکا در خصوص حمایت از وظایف و ماموریت های آژانس بین المللی انرژی اتمی بیان کرده و گفت که (وجود) آژانس بین المللی انرژی اتمی قدرتمند و قابل اعتماد در جهت منافع ملی آمریکا خواهد بود.

هیلی همچنین از تخصص فنی و اعتبار آژانس و همچنین حرفه ای گرایی و جدیت این نهاد در آنچه وی نظارت و راستی آزمایی بر فعالیت های هسته ای ایران خواند تمجید و تقدیر کرد.

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل همچنین بر لزوم برخورداری آژانس از تجهیزات و امکانات لازم جهت راستی آزمایی فعالیت های هسته ای ایران تاکید کرد.

به گفته این بیانیه، هیلی و آمانو همچنین در خصوص نگرانی های آمریکا در خصوص اطمینان از پایبندی محکم ایران به تعهدات خود بحث و تاکید کردند که گزارش‌های آژانس تنها به اندازه دسترسی‌هایی که ایران برای تأسیسات مشکوک خود برای آژانس فراهم می‌آورد، دقیق خواهند بود.

کد خبر 4067939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha