مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد:

ورود ۲ هزار و۵۰۰ نیروی جدید به آموزش و پرورش خراسان رضوی

شناسهٔ خبر: 4093948 -
قوچان-مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت:همزمان با شروع سال تحصیلی ۲ هزار و ۵۰۰ نیروی جدید به آموزش و پرورش خراسان رضوی اضافه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا کاظمی بعدازظهر پنجشنبه در  مراسم نواختن زنگ مدارس عشایری خراسان رضوی در روستای سرزو  قوچان اظهارکرد: همزمان با شروع سال جدید تحصیلی۲ هزار و ۵۰۰ نیروی جدید از دانشگاه فرهنگیان و استخدام ماده ۲۸ وارد چرخه تعلیم و تربیت خراسان رضوی شدند.

وی افزود: در حال حاضر ۲۲۱ مدرسه عشایری با ۷ هزار دانش آموز در خراسان رضوی داریم که بیشترین سهم عشایری در حوزه کوچ رو مربوط به شهرستان قوچان است.

کاظمی گفت:عشایر در خط مقدم دفاع از انقلاب اند و نماد کوشش و مجاهدت هستند بنابراین به عنوان یک وظیفه دینی، حکومتی و اجتماعی باید به این افراد توجه بیشتری داشته باشیم.سال گذشته توسعه، افزایش سرانه عشایر و تامین و تجهیز مدارس عشایری انجام شد که این مهم ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: بهترین کاری که می توان در این حوزه انجام داد این است که چرخه تعلیم و تربیت را متوقف نکنیم و با تامین منابع آموزشی زمینه تحصیل در مقاطع بالاتر را برای دانش آموزان عشایر فراهم کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص بهسازی مدارس فرسوده نیز گفت: هنوز بازسازی ۳۰ درصد از مدارس فرسوده در خراسان رضوی باقی مانده است و بنابراین جای نگرانی وجود ندارد که مدیران ما با کمک خیرین فضاهای آموزشی را بهسازی کنند.

کاظمی گفت: شرایط کنونی آموزش و پرورش مناسب نیست و کارکردن در شرایط سخت و موفق شدن  نیازمند برنامه ریزی دقیق است.

وی افزود: مدیران آموزش وپرورش هیچ وقت نباید نسبت به وضعیت موجود رضایت داشته باشند و سعی کنند با برنامه وفکر جایگاه آموزش وپرورش را بیش از پیش ارتقاء دهند.

شایان ذکر است مدیرکل آموزش وپرورش خراسان رضوی در سفریک روزه خود به شهرستان قوچان ضمن بازدید از روند ساخت مدرسه خیر ساز تمری، مدرسه سیار عشایری خبوشان را نیز افتتاح کرد و  با حضور در روستای سرزو زنگ مدارس عشایری دانش آموزان استان خراسان رضوی را زد و سالن آمفی تئاتر زنده یاد ماه منیر اکرمی را نیز افتتاح کرد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 2 =