توسعه فناوری نانو در مواد غذایی توسط پژوهشکده علوم غذایی

مسئولیت توسعه فناوری نانو در صنعت غذا به پژوهشکده علوم و صنایع غذایی محول شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشکده علوم و صنایع غذایی، دکتر قدیر رجب زاده، رئیس پژوهشکده علوم و صنایع غذایی گفت: مسئولیت توسعه فناوری نانو در صنعت غذای خراسان رضوی از سوی ستاد فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به پژوهشکده علوم و صنایع غذایی محول شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت فناوری های نوین شامل نانو فناوری، زیست فناوری، فناوری اطلاعات و علوم شناختی به عنوان فناوری های پیشران در توسعه مبتنی بر دانایی و ضرورت برنامه ریزی هدفمند برای بهره برداری از ظرفیت های موجود استان در زمینه هر یک از فناوری های نوین، ستاد استانی فناوری نانو در خراسان رضوی تشکیل شد.

رجب زاده ادامه داد: بر اساس آئین نامه اجرایی ستاد فناوری نانو خراسان رضوی این ستاد با هدف ارتقای دانش و فناوری نانو در استان و ارتقای بهره وری و ایجاد هم افزایی میان ذینفعان اصلی در زمینه فناوری نانو و مأموریت پشتیبانی از پژوهش های بنیادی در علوم مرتبط با فناوری نانو و توسعه کاربرد فناوری نانو متناسب با مزیت های نسبی در خراسان رضوی فعال شده است.

وی با تاکید بر سابقه خوب اجرای طرح های پژوهشی کاربردی با موضوع فناوری نانو در پژوهشکده علوم و صنایع غذایی اظهار کرد:  از سال ۹۰ تا کنون حدود ۱۰ طرح پژوهشی در زمینه کاربرد نانو فناوری در صنعت غذا در این پژوهشکده اجرا شده است.

کد خبر 4144616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =