آخرین وضعیت جباری با استقلال و پرونده کسر امتیاز پرسپولیس در فیفا

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال با بیان اینکه مجتبی جباری و باشگاه استقلال توصیه به «سازش» شدند، گفت: جلسه طرفین باید بعد از گرفتن یکسری استعلامات تجدید شود.

روزبه وثوق احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره جلسه روز گذشته نماینده باشگاه استقلال با مجتبی جباری در کمیته تعیین وضعیت، گفت: این جلسه با حضور جباری و پندار توفیقی نماینده باشگاه برگزار شد ولی باید اطلاعات دقیقتر از سوی هیات مدیره و مدیرعامل استقلال اخذ شود چون توفیقی اطلاعات دقیقی از تصمیم هیات مدیره نداشت. به این ترتیب این جلسه تجدید خواهد شد و ما باید یکسری استعلامات دیگر بگیریم.

وی افزود: البته در جلسه روز گذشته طرفین به صلح و سازش توصیه شدند که اگر این سازش رخ ندهد، جلسه بعد تصمیم گیری صورت می گیرد.

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سئوال که آیا مجتبی جباری در این پرونده رضایت نداده است؟ تاکید کرد: خیر، ایشان رضایت نداد ولی در واقع امکان صلح و سازش را هم رد نکرد. قرار شد وکیل جباری یک لایحه تکمیلی دیگر به ما بدهد.

وثوق احمدی درباره اینکه چرا باوجود حضور نماینده باشگاه استقلال، کمیته تعیین وضعیت جلسه دیگری را ترتیب داده است؟ گفت: آقای توفیقی اعلام کرد که پیامکی که برای جباری ارسال کرده است، با نظر هیات مدیره بوده و با خواست خودش این کار را نکرده است. چون هیات مدیره این دستور را داده است، باید از آنها سئوال شود.

وی در پاسخ به این سئوال که قرار است کدام عضو هیات مدیره در جلسه بعدی تعیین وضعیت شرکت کند؟ خاطرنشان کرد: ما اسامی اعضای هیات مدیره باشگاه در آن مقطع زمانی را گرفته ایم. باید با باشگاه استقلال مکاتبه کنیم و در واقع سئوالاتمان را از آنها بپرسیم تا ببینیم چه می شود.

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون درباره احتمال کسر ۶ امتیاز از پرسپولیس هم تاکید کرد: پرسپولیس مارچ ۲۰۱۶ در پرونده «گابریل» و در کمیته حل اختلاف فیفا به پرداخت ۱۲۰ هزار دلار محکوم شد که فیفا اعلام کرده فقط ۱۸ هزار دلار از این پول پرداخت شده و ۱۰۲ هزار دلار مانده است. پرسپولیس هم مدعی شده بود از طریق چند واسطه مبالغ دیگری پرداخت کرده است ولی فیفا در نهایت اعلام کرد که باید ۱۰۲ هزار دلار پرداخت شود.

وثوق احمدی ادامه داد: روز گذشته رونوشت نامه فیفا به فدراسیون فوتبال رسید که در آن پرسپولیس را محکوم به پرداخت ۱۰ هزار فرانک جریمه بابت عدم اجرای حکم، ۲ هزار فرانک بابت پول رسیدگی به پرونده و یک مهلت ۳۰ روزه برای پرداخت ۱۰۲ هزار دلار باقیمانده کرده است. پرسپولیس باید تا یک ماه بعد از دریافت نامه، با گابریل تسویه کند وگرنه خود به خود ۶ امتیاز از این تیم کسر خواهد شد.

وی درباره پرونده آنتونی گولچ بازیکن خارجی دیگر پرسپولیس تاکید کرد: پرونده گولچ هنوز در دادگاه عالی ورزش در جریان است.

رئیس کمیته تعیین وضعیت در پایان درباره احتمال کسر امتیاز از پرسپولیس به خاطر شکایت لوکا ماریچ هم گفت: فیفا تا ۱۹ ژانویه به پرسپولیس مهلت داده است تا پول ماریچ پرداخت شود وگرنه این پرونده هم به کمیته انضباطی فیفا ارجاع داده خواهد شد و تبعات بعدی را در پی دارد.

کد خبر 4178633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =