برجام مطلوب کشور ما نبود/ایران برای اتمام حجت برجام را پذیرفت

رئیس ستادکل نیروهای مسلح، گفت: برجام مطلوب کشور ما نبود اما برای اتمام حجت به جهان آن را پذیرفت اما آن کشور استکباری به این امضای خود هم پایبند نبود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرلشکر محمد حسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در نخستین همایش ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح که در سالن همایش های امام علی (ع) برگزار شد، اظهار داشت: سرمایه انسانی به عنوان مهمترین بعد قدرت ملی کشورها مورد توجه است و در جمهوری اسلامی ایران براساس دیدگاه های امام خمینی و رهبر معظم انقلاب این جایگاه از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی ادامه داد: سرمایه انسانی در ابعاد مختلف نقش خود را بازی کند و در نیروهای مسلح سرمایه انسانی باید نقش خود را به شکلی بهتر بازی کند. به برکت انقلاب اسلامی این ملت بزرگ در ابعاد دفاعی و امنیتی سربلند و سرافراز بوده است.

سرلشکر باقری با اشاره به جنگ تحمیلی گفت: نیروهای مسلح به پشتوانه ملت ایران توانستند از یک جنگ همه جانبه سربلند بیایید و امروز هم این شرایط را دارند که به اداره کشور کمک کنند.

وی ادامه داد: اگر امنیت و آرامشی و ثبات در کشور وجود دارد و ما می توانیم با قطعیت به دولتمردان بگوئیم بدون نگرانی از تجاوزات و تهدیدات به توسعه کشور بپردازند، به دلیل همین اقتدار نیروهای مسلح است و اگر نه در قصد دشمنان ما شکی نیست، بارها و بارها مقامات فعلی و گذشته ظالم جهان اعلام کرده اند که قصد تهاجم به این کشور را داشته اند اما نظامیان آنها اعلام کرده اند که نمی توانند.

سرلشکر باقری گفت: در این مدت یک سال و نیم که رئیس جمهور جدید آمریکا روی کار آمده وزیر دفاع آمریکا می گوید بارها به او فشار آورده که بایستی برای تهاجم به ایران آماده شوید و این ارتش آمریکا بوده که آن رهبر بی خرد را آگاه کرده که تهاجم به ایران به این سادگی نیست.

وی ادامه داد: از این نمونه باز هم داریم؛ در سه ماه گذشته این فرد جوان و بی خرد حاکم شده در عربستان با آمریکا هرکدام به گردن دیگری می اندازد که شما حمله کنید ما حمایت می کنیم و هزینه آن را پرداخت می کنیم اما هر دو پا پس می کشند و طرف دیگر را ترغیب می کنند. این نعمتی است که خداوند متعال به برکت ملت همراه و سخت کوشی نیروهای مسلح به دست آمده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: هرگاه دشمنان ما احساس کردند نمی توانند تهاجم نظامی داشته باشند به سمت جنگ اقتصادی رفتند و مقام معظم رهبری فرمودند که جنگ امروز با نظام اسلامی جنگ اقتصادی است و وزارت خزانه داری امریکا به عنوان قرارگاه جنگ علیه ایران عمل می کند.

سرلشکر باقری با اشاره به اقدام شب گذشته ترامپ در خروج از برجام گفت: ما با نظامی روبرو هستیم که ملت ما بزرگواری کرد و برجام را پذیرفت، برجام مطلوب ملت ما نبود اما برای اتمام حجت بر جهان آن را پذیرفت اما آن کشور استکباری حتی به این امضای خود هم پایبند نبود تا همه جهانیان بفهمند که حق کجا حاکم است و باطل کجاست.

وی افزود: از سوی دیگر ما در داخل تجربه کنیم که اگر می خواهیم رشد کنیم باید روی پای خود بایستیم و به برجام و غیر آن توجه نکنند.

رئیس کل ستاد نیروهای مسلح ادامه داد: ملت ایران آنقدر ظرفیت دارد که به عنوان قدرت منطقه‌ای و جهانی در آینده سربلند کند و این نیازمند تغییر نگاه به داخل کشور است.

سرلشکر باقری اظهار داشت: تجربه دیشب نشان داد که هر چند به صورت تاکتیکی باید دنبال کسانی راه بیفتیم اما در نهایت باید دست به زانوی خودمان بگیریم و کشور را بسازیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:‌ نیروهای مسلح وظیفه‌ای جز برقراری امنیت ندارند، البته براساس قانون اساسی امکانات مهندسی نیروهای مسلح در زمان صلح می‌تواند در کمک به دولت‌ها فعالیت کند که چند دهه است این کار انجام می‌شود.

رئیس کل ستاد نیروهای مسلح با اشاره به فعالیت‌های قرارگاه مهارت افزایی سربازان گفت: این قرارگاه در سال گذشته فعالیت چشمگیری را آغاز کرد و تمام فعالیت‌هایی که تنها ظرف مدت 9 ماه انجام داد حاصل کار جهادی این قرارگاه بود که امسال نیز توسعه می‌یابد.

سرلشکر باقری افزود: فرهنگ غلطی در حوزه کسب و کار در کشور ما وجود دارد و باید فرهنگ کار و تلاش جایگزین آن شود. چه جایی بهتر از سربازی برای انتقال این فرهنگ وجود دارد.

وی در پایان گفت: تاکنون جلسات متعددی با معاونان رئیس جمهور و برخی وزرا داشته‌ایم تا مشخص شود پس از مهارت‌آموزی سربازان چه کسی وظیفه تامین مالی و پشتیبانی اداری از آنها برای راه‌اندازی کسب و کار را برعهده می‌گیرد.

کد خبر 4291694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =