برخی از محدودیت های هنرمندان و اصحاب رسانه مغایر با قانون است

گلپایگان - سرپرست فرمانداری گلپایگان گفت: برخی از محدودیت هایی که هنرمندان و اصحاب رسانه دارند ناراحت کننده و بعضا مغایر با قانون است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین یارمحمدیان پیش از ظهر دوشنبه، در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان گلپایگان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست اظهار داشت: از دیدگاه بسیاری هنرمند فردی ضد خشونت است و هیچ گاه نمی بینیم که یک هنرمند اهل خشونت باشد.

وی در راستای مسائل و مشکلات هنرمندان و رسانه ها بیان داشت: برخی از محدودیت هایی که هنرمندان و اصحاب رسانه دارند ناراحت کننده است و برخی محدودیت ها بعضا مغایر با قانون است و همه باید سعی کنیم در جمهوری اسلامی که قانون بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب فصل الخطاب است، در راستای قانون قدم برداریم.

سرپرست فرمانداری گلپایگان با تأکید بر اینکه هنر و هنرمندان از شخصیت‌های تأثیرگذار و عزیز در جامعه هستند و تأثیرگذاری آنها در بسیاری از امور جامعه زیاد است، افزود: چرا باید از موسیقی بد، حرف بزنیم. به ویژه موسیقی سنتی ایران که چقدر زیبا است و بستر مناسبی برای جذب فرهنگ می تواند ایجاد کند و حتی اشاعه فرهنگ تمدن و فرهنگ اسلامی ما، به وسیله همین موسیقی ها است که در تعزیه و مراسمات مذهبی استفاده می شود.

وی بیان کرد: در رابطه با مسائل خبرنگاری و مواردی که مختص این شهرستان به لحاظ برخی از رویدادها بوجود آمده، واقعیت این است که جامعه ای موفق خواهد بود که گردش آزاد اطلاعات در آن باشد لذا اگر می خواهیم به پیشرفت برسیم باید توسعه اجتماعی و سیاسی پیدا کنیم و راه توسعه سیاسی در کشور گردش آزاد اطلاعات است.

یارمحمدیان با تأکید بر اینکه دموکراسی چهار رکن دارد که رکن اول سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه است، افزود: رکن چهارم دمکراسی گردش آزاد اطلاعات و آزادی مطبوعات و رسانه است که باید با آزادی آن در شهرستان کمک شود.

درخواست مدیران دولتی گلپایگان برای عدم حضور خبرنگاران در جلسات طبیعی است

وی افزود: به دلیل مسائل بوقوع پیوسته و تغییر فرماندار شاید یک فضای منفی نسبت به مسأله رسانه ها در این شهرستان به وجود آمده است که طبیعی است و مدیران اداری می گویند که خبرنگاران به لحاظ این رویدادها در جلسات حضور نیابند و با توجه به اینکه خبرنگاران به دنبال حضور در جلسات بوده اند، باید آرام آرام این فضای روانی شکسته شود.

سرپرست فرمانداری بیان کرد: باید همه به هم کمک کنیم و با همکاری مدیران و خبرنگاران آرام آرام فضای رسانه به مدیران دولتی نزدیک شود نه آن طوری که یک مدیر را بخواهند بازخواست کنند. هر چند مدیر باید در مقابل مردم و رسانه ها پاسخگو باشند.

وی با تاکید بر اینکه البته پاسخگویی باید در مقابل مقام مافوق خود مدیر نیز باشد، گفت: با این حال نباید آن قدر ارتباط قطع باشد که خبرنگاران در جلسه حضور پیدا نکنند و حالت بینابینی باید حفظ شود.

یارمحمدیان خطاب به خبرنگاران با تأکید بر اینکه مطمئن باشید ظرف مدت دو ماه آینده مسائل مربوط به برخی محدودیت ها برای خبرنگاران مرتفع خواهد شد، تصریح کرد: ممکن است جلسه ای هم محرمانه باشد و نیازی به اطلاع رسانی نداشته باشد که در این زمینه نباید خبرنگاران ناراحت شوند.

تشخیص فرماندار برای عدم حضور خبرنگاران در برخی جلسات جای بحث ندارد

وی با یادآوری این نکته که ممکن به دلایل مختلف از اطلاع رسانی جلسه معذور باشیم و باید شرایط را درک کنیم، افزود: هر جلسه ای حالت خاص خودش را دارد اما رسانه ها باید در برنامه ها و جلسات عمومی حضوری فعال داشته باشند.

 سرپرست فرمانداری گلپایگان ادامه داد: فرماندار فقط بالاترین مقام سیاسی نیست بلکه بالاترین مقام امنیتی شهرستان نیز هست و وقتی تشخیص دهد که یک خبرنگار نباید در جلسه ای حضور داشته باشد مقام امنیتی تشخصی داده و باید همه تبعیت کنند و جای بحث نیست، ممکن است موضوعی مطرح شود که جنبه رسانه ای نداشته باشد لذا خواهشمند هستم که شرایط شهرستان را درک کنید که امید است با گذشت زمان نقش رسانه در شهرستان پررنگ تر شود.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران آزادند در راستای پیگیری مسائل مرتبط با شهرستان انتقاد و نقد سازنده داشته باشند و کسی نمی تواند مانع کار آنها باشد، بیان داشت: خبرنگاران مشتاق خبر انتقادی و گفتن نقاط منفی و حواشی هستند، چون جذابیت دارد در حالیکه نقد کردن با راهکار می تواند سازنده و مدیران را در جهت اصلاح امور راهنمایی کند.

افزایش ۷ درصدی فروش کباب در گلپایگان بعد از برگزاری جشنواره کباب

یارمحمدیان با اشاره به برگزاری جشنواره ملی کباب در گلپایگان اظهار کرد: برگزاری جشنواره ملی کباب یک اتفاق بزرگ در شهرستان بود و با یک بررسی علمی در راستای محتوای آن می توانیم ثابت کنیم پس از برگزاری این جشنواره حدود  هفت درصد فروش کباب در گلپایگان افزایش داشته است و این از بار مثبت برگزاری این جشنواره بود.

وی تصریح کرد: با برگزاری جشنواره ملی کباب توسعه گردشگری و اقتصادی را در شهرستان شاهد خواهیم بود و با استفاده از تجربیات این جشنواره باید برنامه های آتی در این راستا را بهتر برگزار کنیم و با برطرف کردن عیوب و نواقص، مردم را که تشنه برگزاری چنین جشنواره هایی هستند، بی بهره نگذاریم. ما باید باور کنیم مردم ولی نعمت ما هستند و آنها تشنه نشاط اجتماعی هستند.

سرپرست فرمانداری گلپایگان با تأکید بر اینکه شهرستان گلپایگان فضای مذهبی دارد، افزود: باید با رعایت تمام مسایل شرعی، قانونی و اجتماعی، موضوعاتی که در شهرستان وجود دارد را طبق مطالبات به حق آنها برآورده کنیم.

وی با بیان اینکه خدمتگزاری به مردم باید عملی و نه لفظی انجام شود، گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلپایگان به منظور پاسداشت فعالیت هنرمندان از آنها تجلیل به عمل آورد و طی هر فصل به منظور رسیدگی به مشکلات و مسایل آنها یک نشست صمیمانه با اصحاب هنر و رسانه برگزار کند که در این راستا فرماندار آمادگی دارد با برگزاری جلسات دورهمی که یک صله رحم است حضور داشته باشد.

نقش رسانه ها در گلپایگان پررنگ تر شود

یارمحمدیان خطاب به مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار برگزاری جلسه با تمامی مدیران روابط عمومی ادارات شهرستان به منظور رفع مسایل مرتبط با خبر و اطلاع رسانی به خبرنگاران شد و افزود: اداراتی که تبلیغات دارند، موظفند تبلیغات خود را در مرحله اول به رسانه های شهرستان ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه باید نقش رسانه ها در شهرستان پررنگ تر شود، گفت: بدیهی است امروز که در کشور نیاز به وحدت کلمه داریم باید سعی کنیم دلها را به هم نزدیک کرده هر چند ممکن است دیدگاه ها متفاوت باشد اما باید مواضع خود را در راستای پایداری نظام اسلامی به هم نزدیک کنیم و دولت را که از سوی استکبار تحت فشار اقتصادی و سیاسی است، حمایت کنیم.

سرپرست فرمانداری گلپایگان با بیان اینکه به عنوان فرماندار وظیفه حفظ وحدت و انسجام را دارم اما باید تمرین کنیم که فصل الخطاب ما قانون باشد، اظهار داشت: نباید کاری کنیم که در امور از ما ایراد قانونی گرفته شود به عنوان یک کارگزار باید به قانون جمهوری اسلامی که معنای آن جمهوری و شکل حکومت اسلامی و محتوای آن اسلامی است، احترام بگذاریم، همان قانونی که برآمده از جمهوری اسلامی و به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

وی در پایان یادآور شد: قوانین مورد استفاده ما در نظام جمهوری اسلامی ما قوانین برگرفته از اسلام است و در زمینه های مختلف مانند موسیقی و هنر نیز قانون داریم البته ملاحظات شهرستان را در این امور نیز باید در نظر بگیریم.

در ادامه جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان گلپایگان با بیان اینکه خداوند اولین هنرمند عالم است، افزود: آینده همه ما را قضاوت می کند لذا باید در راستای ارزش ها خوب قدم برداشته و استفاده کنیم و مایه تشویق و افتخار آیندگان باشیم.

حمیدرضا یاوری ضمن بیان مطالبی در راستای فعالیت کانون بسیج هنرمندان و برنامه هایی که این مرکز می تواند در جهت تجلی اوقات فراغت و تفریح نسل جوان فراهم کند، افزود: برابر ابلاغ استانی در راستای شکوفا کردن و تکریم ارزش های کانون بسیج هنرمندان و استفاده از ظرفیت نسل نوپا و جوان در این وادی، لیلا بابا اسماعیلی را با حکم فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه گلپایگان به عنوان مسئول این کانون معرفی و از دست اندرکاران سابق آن تقدیر کردیم.

کد خبر 4348555

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =