مشکل اصلی کشور «غفلت از جنگ سرد دشمن» است، نه تحریم و کمبود بودجه

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مشکل اصلی کشور تحریم خارجی و کمبود بودجه داخلی نیست، بلکه غفلت از راهبرد جنگ سردی است که دشمنان علیه کشورمان طراحی کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، حشمت الله فلاحت پیشه در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در نطق میان دستور خود، اظهار داشت: جمعه گذشته یکی از مسئولان با افتخار گفت ۵۰۰ دوربین در ورزشگاه آزادی تهران نصب شده تا دختران پسرنما را هنگام ورود به ورزشگاه بازداشت کنند؛ این در حالی است که زمانی که با حسرت و اندوه مشغول بررسی جنایت تروریستی اهواز بودم به این فکر می‌کردم که حتی اگر یکی از این دوربین ها فضای پشت جایگاه را پوشش می‌داد، قلب ایران این گونه به درد نمی آمد.

وی افزود: مواظب باشید راه را اشتباه نروید؛ مشکل اصلی کشور تحریم خارجی و کمبود بودجه داخلی نیست، بلکه غفلت از راهبرد جنگ سردی است که دشمنان علیه کشورمان طراحی کرده اند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: غرب در جنگ سرد با نظریه جرج کنان بلوک شرق را شکست داد؛ براساس این نظریه، اقدامات باید در جهتی باشد که کشور هدف جاذبه های خود را برای اتباعش از دست بدهد، به گونه ای که مردم در داخل مایوس و مدینه فاضله را در کشور مهاجم بجویند. به همین دلیل شاخص اول توسعه هزاره جدید شاخص شادی است، اما متاسفانه در ایران رسوبات ذهنی برخی افراد را با هزاران تیشه فرهادی نیز نمی‌توان زدود.

در شرایط عهد شکنی ترامپ وظیفه مردم از مسئولان خطیرتر است

فلاحت پیشه با بیان اینکه در شرایط عهدشکنی ترامپ وظیفه مردم از مسئولان خطیرتر است، اظهار کرد: اگر آنها در شناسایی خادمان از خائنان به منافع و امنیت ملی دچار اشتباه نشوند، مسئولان از شرایط بهتری برای تصمیم‌گیری برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه بزرگ ترین خدمت به ملت، جلوگیری از تکمیل حلقه محاصره کشور توسط مثلث صهیونیستی، ارتجاعی و ترامپی است، خاطرنشان کرد: بزرگترین خیانت کشاندن ایران به مسیر افراط و انتحاری است که آن مثلث شوم برای ایران طراحی کرده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد نشان داد که جهان، آمریکا نیست و آمریکا، نیز ترامپ نیست. ایران اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته حداقل ۴۰ نوع اقدام و راهبرد خصمانه را تحمل کرده و هر روز قدرتمندتر شده است. اکنون ایران در زمره ۲۰ اقتصاد برتر دنیا قرار دارد و اگر بخواهیم مسیر پیشرفت را ادامه دهیم، نباید اجازه دهیم هیچ عامل بیرونی سامان داخلی را برهم زند.

کد خبر 4416707

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =