تمامی کارکنان اورژانس در کمپین اهدای خون شرکت می کنند

سرپرست سازمان اورژانس کشور، گفت: تمامی کارکنان اورژانس کشور، برای دومین سال در کمپین اهدای خون شرکت می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، پیرحسین کولیوند، در بازدید از کمپین اهدای خون کارکنان اورژانس کشور در مرکز انتقال خون شهید ستاری، اظهارداشت: کارکنان اورژانس کشور روحیه جهادی دارند و با فراخوان پیوستن به این کمپین اغلب کسانی که واجد شرایط بودند پاسخ مثبت دادند.

وی از اهدای خون هم زمان تمامی کارکنان اورژانس کشور خبر داد و افزود: این دومین سالی است که اورژانس کشور هم راستا با سازمان انتقال خون برای ترویج فرهنگ و روحیه ایثار و نوع دوستی کمپین اهدای خون را برای همکاری با  سازمان انتقال خون برگزار می کند و پویش های ترویجی و انسان دوستانه ای از این دست می تواند اثر مهمی درترویج فرهنگ سلامت و اهدای خون جامعه داشته باشد.

کولیوند گفت: از سال گذشته تاکنون، همکاران اورژانس سه بار دیگر نیز خون اهدا کردند و امیدواریم بتوانیم پویش خیرخواهانه اهدای خون در آغاز زمستان را در سال های بعد نیز ادامه بدهیم.

وی خون را بدون جایگزین و دارای بالاترین ارزش و هم بهای جان دانست و افزود: این علاوه بر مسئولیت های خدمات اورژانس بر عهده ما است که در فرهنگ سلامت جامعه نیز کوشا باشیم.

کولیوند، مرکز جامع انتقال خون شهید ستاری را مرکزی مجهز و مناسب دارای کارکنانی متخصص و با تجربه و در شان اهدا کنندگان خون دانست و از همکاران سازمان انتقال خون برای تامین خون مورد نیاز بیماران تشکر کرد.

در ادامه این برنامه روابط عمومی سازمان انتقال خون با تنی چند از اهدا کنندگان حاضر در سالن اهدا گفتگو کرد.

حمید ولی پناه یکی از اهدا کنندگان اورژانس که اهدا کننده با سابقه پلاسما بود این بار برای اهدای خون در سالن حضور یافت.

وی که اولین اهدای خود را در سن ۱۸ سالگی آغاز کرده است، مواجهه کارکنان اورژانس با نیاز مبرم مردم مجروح و بیمار به خون را راز موفقیت این پویش می داند.

علی اصغر بختیاری یکی دیگر از کارکنان اورژانس نیز این کمپین را عالی توصیف می کند و می افزاید: استقبال بسیار خوبی میان همکاران شده است و به دلیل محدودیت در پذیرش هنوز همه داوطلبان نتوانسته اند برای اهدای خون حضور یابند. وی اهدای خون را مسوولیت تمام مردم خصوصا دست اندرکاران سلامت جامعه می داند.

این دومین سالی است که کارکنان اورژانس کشور در آستانه زمستان، فصل کاهش اهدای خون به کمک بیماران نیازمند به خون می شتابند.

کد خبر 4489879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =