پیام چهلمین سال انقلاب اسلامی ایستادگی در برابر تحریم هاست

چهلمین سال انقلاب اسلامی پیام ایستادگی و پایداری پرچم گلگون جمهوری اسلامی در برابر طوفان تهاجم، تهدید و تحریم است.

به گزارش خبرگزاری مهر، چهلمین سال انقلاب اسلامی پیام ایستادگی و پایداری پرچم گلگون جمهوری اسلامی در برابر طوفان تهاجم، تهدید و تحریم است و ملت ایران با اشراف کامل و اعتماد راسخ به مبانی نظام جمهوری اسلامی و آرمان های متعالی انقلاب اسلامی همچنان در مسیر پیشرفت و ترقی در حرکت است.

عبدالوحید فیاضی «معاون توسعه، پشتیبانی و مدیریت منابع دانشگاه مذاهب اسلامی» و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در یادداشتی به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ضمن تبریک ایام الله دهه مبارکه فجر به تبیین بلوغ اربعینی تفکر ناب ایستادن بر روی پای خویشتن در این چهل سال پرداخته است. مشروح این یادداشت را در ادامه می خوانید:

بهار چهل سالگی انقلاب اسلامی از راه رسید و بوی رهایی ملت بزرگ ایران از دام وابستگی و حقارت یک بار دیگر این سرزمین را غرق در نور و سرور و خاطره کرد.

 با مروری بر روزهای آغازین انقلاب اسلامی و تورق تاریخ به اظهار نظرها، قضاوت ها و ادعا های متناقضی برمی‌خوریم که عمدتاً بر وقوع یک انقلاب نافرجام و ناپایدار دلالت داشت به طوریکه تحلیل گران سیاسی روزگار و مخصوصاً هیئت حاکمه نظام سلطه و جهان غرب بر این باور بود که انقلاب اسلامی به رهبری مرجعیت و روحانیت توان بر پایی یک نظام حکومتی پیشرو، مدرن و موفق را نداشته و نخواهد توانست پایدار بماند.

خاصه آن که حامیان رژیم ستم شاهی و در راس آنها آمریکا حجم انبوهی از مخالفت ها، توطئه و تحریم ها را از همان ابتدای شکل‌گیری انقلاب اسلامی و برپایی نظام جمهوری اسلامی شکل داده بودند. اما امروز که چهل سال از آن روزهای پر خاطره و مخاطره می گذرد تفاوت و پیشرفت‌های قابل اعتنا و بعضاً کم‌نظیر ایران اسلامی باور جدیدی را در جهان معاصر و جوانان این مرز و بوم ایجاد کرده است و آن باور، همان خودباوری، خود اتکایی و مسیر رو به جلو بدون ملاحظه به حمایت های خارجی ها و بیگانگان است که شاه کلید نجات ایران اسلامی می باشد.

از ابتدای انقلاب اسلامی دو نگاه متفاوت برای اداره کشور و برون رفت از مشکلات وجود داشت. نگاه اول که اتکا به قدرت مردم و دانایی و توانایی، ایمان و دلدادگی شگرف به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی است که قدرت درون زایی لایزال ایران اسلامی است و موجد استقلال و رهایی سرافرازانه این سرزمین به شمار می‌آید و امروز نماینده و رهبر اصلی این تفکر، رهبر عزیز انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای مدظله العالی است.

تفکر دوم تفکر اتکا به توسعه دیپلماسی محض و برون گرایی سیاسی و اقتصادی است که در پرتو آن نیز گروهی با گرایش سیاسی سازش کارانه به تضعیف تفکر استقلال طلبانه و خود کفا می پردازند.

اما اینک در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آنچه که توانسته است ما را به بلوغ اربعینی برساند تفکر ناب ایستادن بر روی پای خویشتن است که ایران را در شمار چند کشور پیشرفته و برخوردار از صنایع مختلف فضایی، موشکی، علمی و ... قرار داده است. علیرغم ناهمواری ها و ناملایمات نشأت گرفته از سوء تدبیر و ضعف اجرای برخی کارگزاران و حتی ناظران، ملت ایران با اشراف کامل و اعتماد راسخ به مبانی نظام جمهوری اسلامی و آرمان های متعالی انقلاب اسلامی همچنان در مسیر پیشرفت و ترقی در حرکت است. به عبارتی می توان گفت که  چهلمین سال انقلاب اسلامی پیام ایستادگی و پایداری پرچم گلگون جمهوری اسلامی در برابر طوفان تهاجم، تهدید و تحریم است.

کد خبر 4535576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =