جلوگیری از سوداگری زمین در باغات واقع در حریم شهر تهران

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از رفع ۴۰ مورد تخلف در غالب ۴۸۰۸ مأموریت در یک ماه گذشته و و جلوگیری از تخریب باغات و تسری جریان سوداگری زمین به باغات واقع در حریم شهر تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرضا گلپایگانی با تأکید بر اهمیت مدیریت حریم گفت: باید زمینه‌های رشد و توسعه گردشگری با حفظ کالبد طبیعی و بدون آسیب به آن را فراهم کرده و ارتقا رضایتمندی را، در برنامه‌های اجرایی صیانت از حریم شهر تهران مد نظر قرار دهیم.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران تأکید کرد: در سال‌های اخیر سعی کرده ایم که مسئولیت و تعهدات خود را در قبال حفظ و صیانت از حریم شهر تهران به صورت مطلوب و شایسته ای به انجام برسانیم، از این رو با هماهنگی با ارگان‌های متولی همچون وزارت مسکن، وزارت جهاد کشاورزی، مراجع قضائی و نیروهای مسلح، تمهیدات و سیاست‌هایی را در جهت جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در نظر گرفتیم که خوشبختانه تاکنون به نحو مطلوب صورت پذیرفته است.

وی گزارش اقدامات صورت گرفته برای صیانت از حریم شهر تهران در مناطق ۱۱ گانه را تشریح کرد و گفت: در یک ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تمهیدات بعمل آمده و با حضور گشت‌های حریم بان و بازدیدهای میدانی ضمن پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز ۴۰ مورد رفع تخلف انجام شده است که در این خصوص آمار تخلفات تا ۲۰ درصد کاهش یافته است؛ هم چنین راه اندازی کنترل آنلاین سیستمی انتقال مصالح ساختمانی به مناطق دارای حریم در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در این ایام علاوه بر افزایش گشت زنی‌ها از مناطق دارای حریم، رصد مکانی به صورت ویژه مدنظر قرار گرفت و در همین راستا با هماهنگی و همکاری شهرداران مناطق دارای حریم از تسری جریان سوداگری زمین به باغ‌های واقع در حریم شهر تهران ممانعت بعمل آمد و با پشتیبانی دستگاه قضائی از تفکیک و تخریب باغات جلوگیری شد.

وی رفع خلاف فنس کشی، رفع خلاف دیوارکشی غیر مجاز، رفع خلاف محوطه سازی، رفع خلاف اتاقک و استخر و جلوگیری از ورود مصالح غیر مجاز را، از جمله اقدامات انجام شده عنوان کرد و گفت: این موارد در قالب گشت زنی و پیشگیری از تخلفات در حریم براساس پهنه بندی با انجام ۴۸۰۸ مأموریت انجام شده است.

گلپایگانی هم چنین بازدیدهای میدانی با حضور نمایندگان شهر تهران، معاون فنی عمرانی فرماندار تهران، و سایر دستگاه‌ها شهری درگیر را از دیگر موارد این اقدامات در صیانت حریم شهر تهران برشمرد وگفت: در زمان‌های بارندگی به صورت مستمر از رود دره‌ها و ارتفاعات در حریم بازدید میدانی بعمل آمده و رصدهای کارشناسی و اقدامات ویژه برای جلوگیری از بحران‌های احتمالی انجام شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره بر اقدامات انجام شده برای صیانت از حریم شهر تهران بر لزوم تعامل و هم افزایی دستگاه‌های متولی به ویژه استانداری تهران در صیانت از حریم تأکید کرد و خواستار تسریع در اقدامات پیشگیرانه از ساخت و سازهای غیر مجاز در این عرصه‌ها از سوی همه دستگاه‌های متولی شد.

کد خبر 4598535

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =