کتاب «پرورش و تربیت فرزندان ایران» چاپ شد

کتاب «پرورش و تربیت فرزندان ایران» شامل هفده گفتار برگزیده از مجله آموزش و پرورش به قلم ادیبان و دانشمندان معاصر توسط انتشارات جهان کتاب منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «پرورش و تربیت فرزندان ایران» شامل هفده گفتار برگزیده از مجله آموزش و پرورش به قلم ادیبان و دانشمندان معاصر، با گزینش مهران افشاری به‌تازگی، همزمان با ایام برگزاری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و ۱۲ اردیبهشت روز معلم، توسط انتشارات جهان کتاب منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این کتاب، دربرگیرنده ۱۷ گفتار برگزیده از میان مقاله‌هایی است که طی سال‌ها در مجله آموزش و پرورش منتشر شده‌اند. گفتارها درباره وظایف و نیازهای آموزش و پرورش و به‌ویژه تربیت دانش‌آموزان این کشور است. نویسندگان برخی از گفتارهای این کتاب، معلّمان پرسابقه و موفّق تاریخ ایران بوده‌اند که تجربه سال‌ها آموزش و تربیت دانش‌آموزان ایران را نوشته‌اند؛ کسانی چون توران میرهادی، محمّد پروین گنابادی، احمد آرام و احمد بیرشک.

طی حدود ۶۰ سال انتشار مجله آموزش و پرورش، دانشمندان، ادیبان و معلّمان برجسته کشور با آن همکاری قلمی داشته‌اند؛ افرادی چون محمّدباقر هوشیار، قاسم غنی، ذکاء‌الملک فروغی، حبیب یغمایی و علی‌محمّد کاردان. سخن این چهره‌های فرهنگی درباره تعلیم و تربیت می‌تواند امروز هم راهنمای خانواده‌های ایرانی، به‌ویژه معلّمان دلسوز و فداکار قرار بگیرد.

درباره مجله آموزش و پرورش هم می‌توان گفت در سال ۱۲۹۸، نصیرالدوله وزیر معارف وقت باعث شد مجله‌ای به نام اصول تعلیمات برای تربیت جامعه و ترویج فرهنگ منتشر شود. این مجله بعدها از ۱۳۰۴ تا ۱۳۰۶ با مدیریت علی‌اصغر حکمت به نام تعلیم و تربیت منتشر شد و در مقطع بعدی از ۱۳۱۷ تا ۱۳۵۹ با عنوان آموزش و پرورش منتشر شد. مدیریت این مجله طی سال‌های مختلف به‌عهده برخی از بزرگان ادب فارسی از جمله سیّدمحمّد محیط طباطبایی، لطفعلی صورتگر و حبیب یغمایی بوده است.

این کتاب با ۱۸۰ صفحه و قیمت ۲۲ هزار تومان منتشر شده است.

کد خبر 4605032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =