کتب «بررسی وضعیت طلاق در کشور» و «تعامل حوزه و نظام» رونمایی شد

قم - دو کتاب «بررسی وضعیت طلاق در کشور» و «تعامل حوزه و نظام» که اخیرا به همت موسسه مطالعاتی صراط مبین تدوین شده است در قم رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب بررسی وضعیت طلاق در کشور به قلم هیئت نویسندگان سید مرتضی میرتبار، علی اکبر عبدالاحدی مقدم، دکتر یاور عیوضی به رشته تحریر در آمده است. این کتاب در چهار فصل به صورت راهبردی به تحلیل مسئله طلاق در کشور به ویژه در استان قم می‌پردازد.

کتاب تعامل حوزه و نظام بررسی رابطه حوزه و روحانیت با نظام جمهوری اسلامی نیز به قلم وحید نجفی، اسماعیل چراغی کوتیانی نوشته شده است. این کتاب نیز در دو فصل به صورت تحلیلی و نظریه پردازی به مسئله حکومت و نقش روحانیت در حکومت اسلامی می‌پردازد.

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی مطالعاتی صراط مبین در مراسم رونمایی بررسی وضعیت طلاق در کشور و تعامل حوزه و نظام، که قبل از ظهر چهارشنبه در ساختمان خاتم در قم برگزار شد، اظهار کرد: این دو اثر دارای ویژگی‌های خاصی است و راهکارهای مناسب را پیش روی مسئولان قرار می‌دهد.

محمدتقی دشتی با بیان اینکه کشور ما از نظر دینی، فرهنگی و اجتماعی در شرایط وِیژه‌ای قرار دارد، تصریح کرد: کشور ما در حال حاضر دوران بلوغ را پشت سر می‌گذارد و اگر نتواند این دوران را با موفقیت پشت سر بگذارد دچار مشکلات خاصی مانند افسردگی دچار می‌شود و در این راستا لازم است همه مصلحان، پژوهشگران، … و مردم برای عبور کشور از این مرحله با موفقیت تلاش کنند.

وی ادامه داد: در این راستا لازم است سیستم اداری و مذهبی کشور با همفکری به رشد ایران اسلامی کمک کنند و در این راستا مؤسسات فرهنگی پژوهشی نقش خطیری را برعهده دارند.

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی مطالعاتی صراط مبین اضافه کرد: مؤسسه فرهنگی پژوهشی صراط مبین در سندهای راهبردی مسائل و مشکلات کشور را مورد توجه قرار داده و به عنوان بازوی فکری نظام گام‌های مؤثری بر می‌دارد که در این راستا می‌شود به تدوین سند راهبردی کاهش مفاسد اخلاقی و سند راهبردی حل مسائل حاشیه نشینی اشاره کرد.

وی اضافه کرد: خانواده مسئله مهمی است و نیازمند ایجاد یک سازمان و یا وزارتخانه مستقل است که به صورت خاص به آن رسیدگی کند اما به دلیل پراکندگی هر آنچه به خانواده مربوط می‌شود در نهادهای مختلف پراکنده شده و همین موجب شده که مشکلات بزرگی پیش روی ما قرار بگیرد.

دشتی با تأکید بر اینکه از سوی این مؤسسه پژوهشی به دولت، ایجاد نهادی به عنوان تحکیم خانواده پیشنهاد شده است، خاطرنشان کرد: غرب به این نتیجه رسیده که بهترین راه فلج کردن یک کشور، ضربه زدن به پایه‌های یک خانواده است و برای از هم گسیختگی خانواده‌ها در ایران به صورت جدی سرمایه گذاری کرده است و ما باید با ایجاد تحکیم خانواده نقشه‌های شوم دشمنان را خنثی کنیم.

کد خبر 4605620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =