تخفیف ویژه برای خرید آنلاین آثار قرآنی و رمضانی علمای خاندان صدر

سایت فروش آنلاین انتشارات موسسه امام موسی صدر به مناسبت ماه مبارک رمضان آثار قرآنی و همچنین منابع با مضمون عبادات و رمضان بزرگان خاندان صدر را با ۱۵ درصد تخفیف به مخاطبان ارائه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب‌ها و نوشته‌های علمای خاندان صدر با مضمون عبادات، رمضان و تفسیر قرآن با تخفیف ۱۵ درصد در فروشگاه آنلاین مؤسسه امام موسی صدر به فروش می‌رسد. اسامی این کتاب‌ها به این شرح است:

«حدیث سحرگاهان: گفتارهای تفسیری امام موسی صدر» این کتاب پنجمین جلد از مجموعه کتاب‌های در قلمرو اندیشه امام موسی صدر و شامل مجموعه گفتارهای تفسیری اوست که سحرهای ماه مبارک رمضان در رادیو لبنان بیان کرده است. این سخنرانی‌ها در سال‌های پایانی حضور امام در لبنان ایراد شده و به نوعی عصاره اندیشه و فکر امام در زمینه‌های مختلف دینی و اجتماعی و انعکاس و خلاصه معرفت وجودی‌اش است. «حدیث سحرگاهان» شامل دو بخش است که بخش نخست تفسیر آیات برگزیده‌ای از سوره‌های بلند قرآن کریم است که به صورت موضوعی تقسیم بندی شده است. بخش دوم نیز تفسیر برخی از سور قصار قرآن کریم است. این تفاسیر با زبانی ساده و قابل فهم بیان شده است که افراد با هر سطحی از علم و دانش از مطالب آن بهره‌مند می‌شوند.

«برای زندگی: گفتارهای تفسیری امام موسی صدر» این کتاب چهارمین جلد از مجموعه در قلمرو اندیشه امام موسی صدر است و در بردارنده تفسیر سوره‌های قصار قرآن که به صورت درس‌گفتار در جلسات جنبش امل توسط امام موسی صدر بیان شده است. این تفاسیر با زبانی ساده و قابل فهم بیان شده است که افراد با هر سطحی از علم و دانش از مطالب آن بهره‌مند می‌شوند. در تفسیر هر سوره ابتدا به شأن نزول سوره و توضیح برخی واژگان سوره پرداخته و سپس معانی و تفسیر آیات شرح داده شده است. «برای زندگی» شامل تفسیر سوره‌های ناس؛ فلق؛ اخلاص؛ نصر؛ کوثر؛ ماعون؛ فیل؛ قریش؛ همزه؛ عصر؛ تکاثر؛ عادیات؛ زلزله؛ بیّنه؛ قدر؛ علق و دخان است.‌

«تفسیر کوچک اسرا» إسرا هشتمین جلد از مجموعه تفاسیر کوچک مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر است که به تفسیر آیات یک تا هشت سورۀ إسرا پرداخته است. در متن تفسیر امام صدر به ۶ نکته در خصوص این آیات اشاره می‌کند، از جمله اینکه هدف از این سفر معجره‌وار، دیدن نشانه‌ها و فزونی یافتن معرفت پیامبر و غنی شدن و دعوت اوست. در بخش دیگری از تفسیر معنای عبودیت و بعد تربیتی این مفهوم بیان شده است. معانی مختلف اسرای پیامبر نیز بخش دیگر این تفسیر است.‌

«تفسیر کوچک انفاق» انفاق هفتمین جلد از مجموعه تفاسیر کوچک مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر است. این کتاب شامل تفسیر آیات ۲۷۰ تا ۲۷۲ سورهٔ بقره و آیات ۹۲ تا ۹۵ سوره آل عمران است. در این تفاسیر، امام صدر می‌کوشد تا اولاً، معنای گسترده‌تری از انفاق ارائه کند و توضیح دهد که مفهوم انفاق شامل انفاق جان، انفاق علم، انفاق تجربه و غیر این‌ها نیز می‌شود. ثانیاً، انفاق را کاملاً ناظر به این جهان معنی می‌کند. او بی‌آنکه بخواهد آثار اخروی انفاق را انکار کند، می‌کوشد تا توضیح دهد که انفاق چه آثار و فوایدی در این جهان، خصوصاً برای انفاق کننده، دارد.

«تفسیر کوچک تکاثر» تکاثر پنجمین جلد از مجموعه تفسیرهای کوچک مؤسسۀ امام موسی صدر است. این کتاب شامل دو جلسه از تفسیرهای امام صدر است که به تفسیر سورۀ تکاثر اختصاص دارد. در ابتدای کتاب امام صدر به بلاغت این سوره و نوع الفاظ و تعابیر آن می‌پردازد. سپس، تک‌تک آیات را تفسیر می‌کند تا به آیۀ «ثم لتسئلن یومئذ عن النعیم» می‌رسد. در جلسۀ نخست به چند معنای «النعیم» اشاره می‌کند، از جمله اینکه «ولایت» یکی از معانی «النعیم» است و در جلسۀ دوم تفسیر به تشریح و توضیح معنای ولایت می‌پردازد. بنابر تفسیر امام موسی صدر، مقام ولایت، مقام اجرای درست اسلام است، مقام اجرای آنچه خداوند اراده کرده است. به بیان دیگر، ولایت، اتمام رسالت است.

«اخلاق روزه» این کتاب سومین جلد از مجموعه پرتوهاست و در آن به برخی از دیدگاه‌ها و تجربیات معرفتی امام موسی صدر در پیوند با روزه پرداخته شده است. تنوع مطالب این کتاب به سبب تنوع شرایط زمانی و مناسبت‌های تاریخی و جغرافیایی است که امام در آن یا برای توضیح آنها سخن گفته است. اما در عین آن تنوع، همه بخش‌های کتاب وحدت و انسجام موضوعی دارد، زیرا از منظرهای مختلف، روزه و معانی، ابعاد و تأثیرات و جلوه‌های آن را در طول زمان تعیین می‌کند. در کتاب اخلاق روزه، ۵ مقاله با این عناوین آمده است: روزه تمرین جهاد؛ شأن امت و سرنوشت او؛ اخلاق پیروزی؛ زکات فطر؛ پس از عید. در پایان کتاب روز شمار «از تولد و حضور» و «از ربودن و غیاب» به سرفصل‌های مهم فعالیت‌های امام موسی صدر می‌پردازد.

«عبادت یا عبودیت؟» کتاب یازدهم از مجموعه «در قلمرو اندیشه امام موسی صدر» است که حاوی گفتارها و نوشتارهای امام صدر درباره عبادت و دعا و برخی مناسک دینِ اسلام است. محتوای این کتاب، ما را به چارچوب و پارادایمِ دین‌شناسی امام صدر راه می‌برد. اگر مدعی هستیم که «اسلامی که موسی صدر می‌فهمد» اجتماعی است، برداشت‌های متنوع او از مفاهیم عبادی در این کتاب از دلایل این ادعاست. از این رو، برخی پیام‌های اعیادِ مذهبیِ ناظر به حوادث روز را در مجموعه گنجاندیم که اساساً در نگاه امام صدر فاصله‌ای میان عبادیات و اجتماعیات نیست و این هر دو در اندیشه و عمل او درهم می‌آمیزد. جستارهای «عبادت و عبودیت» و «روزه، تمرین جهاد» و «شادمانی مؤمن» و «پس از عید» پیش از این در کتاب‌های ادیان در خدمت انسان و نای و نی چاپ شده‌اند. اما برای اینکه مجموعه حاضر حتی‌المقدور کم و کاستی نداشته باشد، در این مجموعه هم آورده شده‌اند.

«پژوهش‌های قرآنی» این کتاب چهارمین جلد از گزیده آثار شهید آیت الله سید محمد باقر صدر است که توسط انتشارات پژوهشگاه تخصصی شهید صدر منتشر شده و شامل مجموعه‌ای از دروس و مقالات شهید صدر است که با در برداشتن نظریه نو و اثرگذار او در عرصه تفسیر موضوعی، در زمره یکی از مهم‌ترین آثار وی قرار دارد. شهید صدر در کنار دیگر پژوهش‌ها و نظریه‌پردازی‌های خود در علوم اسلامی، به طور ویژه به قرآن کریم و علوم وابسته به آن پرداخت و در این عرصه نیز راه‌هایی نو گشود و مرزهای جدیدی را فتح کرد. کتاب پیش رو حاصل بخشی از این تلاش‌ها است که به دست ما رسیده و در سه فصل اصلی گرد آمده است: نخست «تفسیر موضوعی قرآن کریم»: این بخش درس‌های تفسیری شهید صدر در آخرین سال‌های زندگی کوتاه، اما پربار اوست. او در این درس‌ها پس از نقد روش‌های گوناگون تفسیری، با تبیین «نظریه الاستنطاق» به عنوان روش برگزیده در تفسیر موضوعی که به تولید نظریه در عرصه علوم انسانی می‌انجامد، به بررسی مصداقی دو موضوع «سنت‌های تاریخ، انواع و ویژگی‌های آن» و «عناصر و روابط جامعه» در پرتو قرآن کریم می‌پردازد. دوم «درسهای علوم قرآن»: مطالب این بخش نوشته‌های شهید صدر برای تدریس در دانشکده اصول‌الدین بغداد است. و سوم «مقالات قرآنی»: مقالات شهید صدر در مجله الاضواء در این بخش آمده که در آن‌ها با رویکردی کاربردی به سه موضوع عمل صالح در قرآن، آزادی در قرآن و بهانه‌هایی که مبلغان با آن روبه‌رو می‌شوند، پرداخته است.

«راه قرآن» این کتاب شامل نوشته‌های آیت الله سید رضا صدر با محوریت شناخت قرآن» است. برخی از سرفصل‌هایی که در این کتاب به آن پرداخته شده بدین شرح است: چراغ راه، آرمان بشر، رساله حضرت هادی (ع)، تدبیر و تقدیر، نه کاپیتالیسم نه سوسیالیسم، میانه‌روی در عبادت، میانه‌روی در نیکوکاری، میانه‌روی در دوستی و دشمنی و بیم و امید.

خرید با تعداد بیشتر از هر یک از کتاب‌ها شامل ۲۰ درصد تخفیف می‌شود. بر اساس اعلام روابط عمومی مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر عموم مخاطبان و علاقه‌مندان از ۲۲ اردیبهشت تا ۶ خردادماه فرصت دارند تا با خرید از کتابفروشی آنلاین این مؤسسه در این نشانی از این تخفیف بهره ببرند.

کد خبر 4615644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =