نظام‌نامه تهیه‌کنندگی سینمای ایران و فهرست اعضا منتشر شد

نظام‌نامه تهیه‌کنندگی سینمای ایران که به تایید سازمان سینمایی رسیده است، منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، نظام‌نامه تهیه‌کنندگی سینمای ایران که به تایید سازمان سینمایی رسیده است، منتشر شد.

در مقدمه این نظام‌نامه مصوب شورای یکپارچگی تهیه‌کنندگان آمده است: «نظام تهیه کنندگی در سینمای ایران معیار و محور همه تحولات در میان تهیه‌کنندگان است. اصل در این نظام، ایجاد یک تشکل صنفی واحد است که با تغییر نگاه و تغییر در شیوه‌های تولید بر اساس استانداردهای جهانی صنعت سینما تحقق می‌یابد. نظام یکپارچه تهیه کنندگی رویای توسعه بازار، امنیت بازار، تضمین حقوق مالکیتی و معنوی و امنیت سرمایه را زیر چتر خلاقیت، نوآوری و گشایش حوزه‌های موضوعی نو با توجه به عرف اخلاقی جامعه و ارزش‌های والای انسانی به واقعیت تبدیل می‌کند. نظامی یکپارچه که به مثابه حلقه اتصال ارکان سینما در همه بخش‌ها عمل می‌کند، نیاز مخاطب را می‌شناسد، دغدغه‌های ناشی از منافع ملی را درک می‌کند، برای تنظیم قواعد و مناسبات حرفه‌ای اعتبار قائل است و حیثیت و اعتبار را در سینما، امری دائمی می‌داند و از این تداوم منافع جمعی را در نظر داشته و نگاه کوتاه‌مدت به سینما ندارد.

این نظام‌نامه در ۹ ماده ۳۵ بند و ۴ تبصره در ۲ اردیبهشت‌ماه ۹۸ به تصویب رسید و مبنای تنظیم فهرست تهیه‌کنندگان در رتبه‌بندی‌های ماخوذه از این نظام خواهد بود.

علاوه بر متن نظام‌نامه، فهرست نهایی تهیه‌کنندگان سینمای ایران منتشر می‌شود و بنابر اعلام دبیر یکپارچگی تهیه‌کنندگان چنانچه نسبت به لیست منتشره اعتراضی وجود دارد تا پایان خردادماه به صورت مکتوب به دفتر یکپارچگی تهیه‌کنندگان در ساختمان شماره ۲ خانه سینما ارائه شود.»

نظام نامه تهیه کنندگی سینمای ایران در اینجا و فهرست نهایی تهیه‌کنندگان سینمای ایران در اینجا قابل مشاهده است.

کد خبر 4628963

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =