عقد ۵.۸میلیارد دلار قرارداد توسط صندوق توسعه ملی با بانک‌ها+ جدول

بررسی آخرین عملکرد صندوق توسعه ملی در سال ۹۸ نشان می دهد که این صندوق در مجموع ۵ میلیارد و ۸۲۰ میلیون دلار نسبت به عقد قرارداد عاملیت ارزی با ۱۵ بانک اقدام کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بررسی آخرین عملکرد صندوق توسعه ملی از ابتدای امسال تا ۱۲ تیرماه نشان می‌دهد که این صندوق بر اساس اصول تعیین شده در «نظام ضوابط و شرایط اعطای تسهیلات ارزی» نسبت به عقد قرارداد عاملیت ارزی با ۱۵ بانک دولتی و غیر دولتی اقدام کرده است.

صندوق توسعه ملی با بانک پاسارگاد ۷۰۰، ملت ۱۰۰۰، کارآفرین ۳۰۰، توسعه تعاون ۲۰۰، پست بانک ۲۰۰، خاورمیانه ۲۰۰، توسعه صادرات ایران ۲۳۰، ملی ایران ۵۰۰، ملت ۷۰۰، تجارت ۴۰۰، پارسیان ۵۰۰، سپه ۱۰۰۰، سینا ۲۰، رفاه کارگران ۵۰۰، سامان ۲۰۰ و صادرات ایران ۱۷۰ میلیون دلار قرار داد عاملیت ارزی داشته است.

بر این اساس؛ بیشترین رقم قرارداد منعقد شده با بانک سپه به مبلغ یک میلیارد دلار و کمترین نیز با بانک سینا به مبلغ ۲۰ میلیون دلار بوده است.

بنابراین در مجموع قراردادهای منعقده ارزی با بانک‌های عامل توسط صندوق توسعه ملی تا ۱۲ تیر ماه ۹۸، بالغ بر ۵ میلیارد و ۸۲۰ میلیون دلار بوده است.

گفتنی است؛ پرداخت تسهیلات با توجه به تبصره (۳) بند «خ» اساسنامه صندوق ماده (۱۶) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور است و اعطای تمامی تسهیلات صندوق صرفاً از طریق عاملیت بانک‌های دولتی و غیردولتی انجام می‌شود.

کد خبر 4658695

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =