ادامه درخت‌کشی در شاهرود/ مردم چشم انتظار برخورد قاطع دستگاه قضا

شاهرود - با وجود اطلاع رسانی خبرگزاری مهر درباره قطع درختان و اسید ریزی پای آن‌ها در خیابان ابن سینای شاهرود هنوز این موضوع در حال ادامه است و درختان بیشتری هر روز قربانی می‌شوند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: بیست و دوم اردیبهشت ماه ۹۸ بود که خبر اسید ریزی پای درختان و قطع آن‌ها توسط یک باب مغازه عرضه محصولات پروتئینی واقع در ابتدای بلوار ابن سینای شاهرود بر صدر اخبار خبرگزاری مهر استان سمنان و دیگر رسانه‌ها و فضای مجازی نشست، خبری که در آن شهرداری شاهرود قول داده بود ماجرا را از لحاظ قانونی پیگیری کند.

آن زمان شهرداری شاهرود با خاک‌برداری و آب‌ریزی پای درختان سعی کرد اثر منفی اسید را خنثی کند اما دیگر ماجرا مسکوت ماند، اما یک باب واحد فروش محصولات پروتئینی و مرغ و ماهی برای دیده شدن ویترین و تابلوی مغازه تازه تأسیس خود بار دیگر به این اقدام شنیع دست زده است یعنی تاریخ دوباره دارد در ابن سینای شاهرود تکرار می‌شود.

تاریخ تکرار شد

شب گذشته خبرنگار خبرگزاری مهر از نزدیک شاهد اره کشی بر درختان خیابان ابن سینا بود که در نهایت پیگیری‌های خبرگزاری مهر به حضور پارسافر دادستان شاهرود و تعدادی از کارکنان شهرداری و همچنین نیروی انتظامی در محل منجر به ثبت تخلف شد. هر چند این پیگیری‌ها سبب دستگیری و بازداشت تعدادی از خاطیان به دستور دادستان شد اما در نهایت باید گفت نابودی، سرنوشت درختانی هستند که این واحد عرضه محصولات پروتئینی برای بهتر دیده شدن برای درختان بلوار ابن سینا رقم زده است.

در فضای مجازی نیز بازتاب اخبار ارسالی خبرگزاری مهر، توانسته توجه بسیاری را جلب کند همچنین کمپین تحریم مغازه‌هایی که درختان را در مقابلشان نابود می‌کنند در این شهر به راه افتاده است.

خبرگزاری مهر، بار دیگر اعلام می‌دارد ضمن توجه به رسالت خود همواره آماده دریافت شکایات مردمی و نقطه نظرات درباره تخلفات زیست محیطی است چرا که نگهداری آینده محیط زیست را یکی از رسالت‌های شهروندان و رسانه‌ها می‌پندارد.

برخورد با عاملان

از سوی دیگر باید گفت امروز مردم منتظر برخورد قاطع با خاطیان پرونده درختان خیابان ابن سینا هستند درختانی که برای بهتر دیده شدن ویترین یک مرغ فروشی یک‌ماه است که با اسید سوزان دست و پنجه نرم کردند و شاخه‌هایشان همچنان بریده می‌شود.

شب گذشته پارسافر دادستان شاهرود با حضور در محل به این موضوع ورود کرد اما این کافی نیست و مردم منتظر هستند تا ببینند برخورد قانونی با عاملان این پرونده چه می‌شود.

شهرداری واکنش نشان داد

شهردار شاهرود نیز طی گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه این مجموعه از ابتدای با خبر شدن از ماجرا، موضوع را پیگیری کرده است، گفت: این موضوع نیازمند رسیدگی در محاکم قضائی است چرا که شهرداری تنها می‌تواند موضوع را رسیدگی و به مقامات قضائی اعلام کند.

محسن احمدی بیان کرد: برای مقابله با این قبیل اقدامات نیازمند عزم همگانی و ورود تمام مجموعه شهرداری، انتظامی، دستگاه قضائی و… هستیم که امیدواریم بتوانیم با برخورد قاطع با افراد خاطی دیگر شاهد تکرار چنین مواردی نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه اینگونه قلع و قمع درختان بسیار ناراحت کننده است و شهرداری خودر را موظف به پیگیری برای حفظ فضای سبز موجود می‌داند، افزود: تخلیه حجم زیادی آب برای کاهش مخاطرات ناشی از اسید بر ریشه درختان خیابان ابن سینا یکی از اقداماتی است که شهرداری در این زمینه صورت داده است.

به هر روی قطع درختان در مرکز تحقیقات، قطع درختان در مخابرات، قطع درخت کهن سال ارمیان، سوراخ کردن درخت و بنزین ریختن آن در بازار سرپوشیده شاهرود، درخت بری در درمانگاه پاسارگاد، البرز شرقی و میدان امام رضا (ع) و ده‌ها مورد دیگر تنها گوشه‌ای از درخت کشی در شاهرود است که ما نام آن را بهشت درخت قطع کن‌ها نامیده ایم. حوادثی که برخوردی با عاملان آن نشد تا مردم بدانند اینجا عزمی برای برخورد با چنین جرایمی وجود ندارد.

کد خبر 4666929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =