ضرورت اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر

هشترود- فرماندار هشترود بر ضرورت اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر در جامعه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، امین امینیان صبح امروز جمعه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با انتقاد از کوتاهی دستگاه‌ها در اجرای سند مبارزه با مواد مخدر گفت: اعتیاد به مواد مخدر اولین و اولویت‌دارترین آسیب اجتماعی کشور مطرح است.

وی اظهار داشت: اعتیاد منشأ و علت بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دیگر بوده و مقابله با این پدیده ضمن کاهش مصرف مواد مخدر می‌تواند مانعی در برابر سایر آسیب‌های اجتماعی هم باشد.

وی ابراز داشت: بر همین اساس جلسات شورای مبارزه با مواد مخدر در راستای همفکری و گرفتن نظرات کارشناسی و تخصصی از دستگاه‌های عضو تشکیل می‌شود تا تصمیمات اتخاذ شده تمام ابعاد قضیه را در بر گرفته و از جامعیت برخوردار باشد که به این منظور لازم است دستگاه‌ها از ارائه آمارهای کلی پرهیز کنند چراکه هر گونه تصمیم‌گیری نیازمند اطلاعات آماری دقیق است.

وی از مدیران دستگاه‌ها خواست تا حضوری منظم و فعال در جلسات داشته باشند و تاکید کرد: مدیران می‌بایست نگاهی خلاقانه و ابتکاری به مسائل داشته باشند و صرفاً نداشتن منابع مالی را اهرمی برای فرار از مسئولیت نسازند.

فرماندار هشترود گفت: امروزه می‌توان با استفاده از تجارب ارزنده‌ای که در دنیا و کشور است و با بومی‌سازی این تجارب گره بسیاری از مشکلات در بخش‌های مدیریتی را باز کرد.

امینیان با بیان اینکه باور قلبی لازم است تا بپذیریم اعتیاد به عنوان یک آسیب اجتماعی مسئله عموم جامعه است، اظهار داشت: متأسفانه علی‌رغم اینکه سند مبارزه با اعتیاد در شهرستان تنظیم شده مشاهده می‌کنیم دستگاه‌های اجرایی در انجام وظایف خود کوتاهی می‌کنند و برای نمونه از کمیته‌های شش‌گانه مبارزه با مواد مخدر تنها کمیته پیش‌گیری جلسات خود را طی ماه‌های گذشته برگزار کرده است.

وی گفت: تا زمانی که دستگاه‌های عضو وظایف و مسئولیت‌های خود را به درستی انجام ندهند نمی‌توانیم ارزیابی درستی از مؤثر بودن یا نبودن برنامه‌ها داشته باشیم.

کد خبر 4676636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =