۶۸ هزار هکتار از باغ‌های استان همدان بارور هستند

همدان - مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: ۶۷ هزار و ۹۰۱ هکتار از باغ های همدان بارور و ۹ هزار و ۳۱ هکتار غیر بارور هستند.

حجت الله شهبازی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه طی سال جاری از بیش از ۷۶ هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات باغی بیش از ۷۳۳ هزار تن تولیدات باغی برداشت خواهیم کرد، گفت: سطح زیر کشت محصولات باغی استان همدان ۷۶ هزار و ۹۳۱ هکتار شامل ۶۷ هزار و ۹۰۱ هکتار باغات بارور و ۹ هزار و ۳۱ هکتار باغات غیر بارور (جدیدالاحداث) است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان عنوان کرد: در سال جاری برآورد شده ۷۳۳ هزار و ۷۷ تن محصولات باغی از باغات استان همدان برداشت شود.

وی بیشترین برآورد تولید باغی را از تاکستان‌های استان همدان با بیش از ۴۰۰ هزار و ۸۰۰ تن بیان کرد و گفت: این میزان از ۲۱ هزار و ۳۷۴ هکتار باغات بارور آبی و دیم برداشت خواهد شد.

شهبازی بیشترین تولید باغی استان همدان را بعد از انگور با بیش از ۱۲۴ هزار و ۴۰۰ تن از باغات سیب برآورد کرد و گفت: این میزان محصول از ۶ هزار و ۹۹۰ هکتار باغ سیب استان همدان برداشت خواهد شد.

وی بیشترین عملکرد در واحد سطح محصولات باغی را مختص همین دو محصول بیان کرد و ادامه داد: باغات انگور با بیش از ۱۹.۲ تن در هکتار و باغات سیب با بیش از ۱۹ تن در هکتار بیشترین عملکرد را خواهند داشت.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان تولید محصولاتی چون هلو، شلیل و گردو را در رتبه‌های بعدی تولیدی استان همدان بیان کرد و گفت: از ۷ هزار و ۲۲ هکتار باغات بارور هلو و شلیل در سال جاری بیش از ۹۴ هزار تن و از ۱۸ هزار و ۵۰۰ هکتار باغات بارور گردو نیز بیش از ۵۴ هزار و ۲۰۰ تن برداشت گردو خواهیم داشت.

وی اظهار امیدواری کرد: در سایر محصولات باغی همچون انواع آلو، زردآلو، بادام، آلبالو، گیلاس نیز باغداران استان همدان برداشت بالا و خوبی از باغات خود داشته باشند.

کد خبر 4676921

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =