بیش از ۹۷ درصد ازدواجهای دانشجویی پایدار هستند

دبیرستاد ازدواج دانشجویی گفت: براساس آخرین بررسی وضعیت پایداری ازدواج دانشجویی، بیش از ۹۷ درصد ازدواج های دانشجویی، ازدواج پایدار است.

مهدی غلامی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه های ستاد ازدواج دانشجویی برای ترویج ازدواج دانشجویی به جزئیات بیست و سومین دوره طرح ملی ازدواج دانشجویی با عنوان «همسفر تا بهشت» پرداخت.

آغاز ثبت نام «بیست و سومین دوره طرح ملی ازدواج دانشجویی» اوایل مهرماه

وی ادامه داد: برنامه ازدواج دانشجویی متناسب با سال تحصیلی و از مهر تا مهر برنامه ریزی می شود و ثبت نام «بیست و سومین دوره طرح ملی ازدواج دانشجویی» با عنوان «همسفر تا بهشت» اوایل مهرماه آغاز می شود.

دبیر ستاد ازدواج دانشجویی گفت: یکی از مهمترین برنامه های ازدواج، طرح ملی «همسفر تا بهشت» است که در قالب این طرح دانشجویانی که ازدواج می کنند یک هدیه سفر ۳ روزه از سوی دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها دریافت می کنند که سفر مشهد مقدس است.

غلامی مقدم ادامه داد: دانشگاه ها نیز امسال برنامه مبسوطی در این زمینه خواهند داشت و همچنین در حال برنامه ریزی رویکرد جدید پژوهش محور در حوزه قبل ازدواج، حین ازدواج و پس از ازدواج هستیم.

بیش از ۹۷ درصد ازدواج دانشجویی، ازدواج پایدار است

وی ادامه داد: به عنوان مثال هرسال وضعیت پایداری ازدواج دانشجویی از طریق اداره ثبت بررسی می شود و نتیجه آخرین بررسی وضعیت پایداری ازدواج دانشجویی که مربوط به رصد ازدواج دانشجویی از سال ۸۵ به بعد است نشان می دهد که بیش از ۹۷ درصد ازدواج دانشجویی، ازدواج پایدار است که این عدد نسبت به سطح جامعه، عدد قابل قبولی است.  

ثبت نام ۴۲۰ هزار زوج دانشجو

دبیر ستاد ازدواج دانشجویی ادامه داد: بیش از ۴۲۰ هزار زوج دانشجو طی ۱۰ سال گذشته در سایت ازدواج های دانشجویی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها ثبت نام کرده اند که در طرح های پژوهشی که به صورت تلفنی و هم میدانی برنامه ریزی و رصد می کنیم، وضعیت ملاک انتخاب همسر، سطح زندگی زناشویی و شاخص های مختلف دیگر را می سنجیم، و همچنین نیاز سنجی آموزشی را برای تنظیم دقیق محتوای آموزشی آغاز کرده ایم.

دانشگاه ها حرکت جدی در ایجاد خوابگاه متاهلی نداشته اند

غلامی در ادامه به ساخت خوابگاه های متاهلی در دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: در بحث خوابگاه متاهلی در ساختار با مشکل مواجه هستیم تقریبا دانشگاه های ما حرکت جدی در این زمینه نداشتند یکی از نکاتی که باید به آن پرداخت و ایجاد انگیزه کرد، ایجاد خوابگاه متاهلی است.

وی افزود: به نظر می رسد با توجه به تغییر جمعیت خیلی از دانشگاه ها، می شود از ظرفیت خوابگاهی استفاده و در جهت ایجاد خوابگاه متاهلی حرکت کرد و این را پیگیری می کنیم.

کد خبر 4683398

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =