شرط موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی برای ادغام

دبیر اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: هیچ موسسه غیرانتفاعی هنوز ادغام نشده، شرط موسسات برای ادغام، تبدیل شدن به دانشگاه است.

علی آهون منش در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برنامه دانشگاه های غیرانتفاعی برای ماندگاری در عرصه آموزش عالی با توجه به کاهش جمعیت دانشجویی گفت: یکی از راه های ماندگاری این موسسات و دانشگاه ‌ها، پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور است.

وی ادامه داد: البته ازاین موقعیت نیز فقط موسسات و دانشگاه هایی می توانند استفاده کنند که در مرکز شهر بوده و یا به مراکز شهری نزدیک تر هستند، مراکز و موسساتی که از مراکز شهری دور هستند کمتر می توانند از این طریق دانشجو جذب کنند.

دبیر اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: یکی دیگر از راه‌های ماندگاری مراکز و موسسات غیرانتفاعی ادغام با یکدیگر است که از زمان ابلاغ طرح پیشنهادی ادغام مؤسسات توسط وزارت علوم هنوز هیچ یک از موسسات ادغام نشده اند.

وی ادامه داد: در خراسان  و اصفهان موسساتی هستند که علاقمند به ادغام هستند ولی آنها در صورتی قبول می کنند ادغام شوند که وزارت علوم با تبدیل شدن آنها به دانشگاه موافقت کند، این موسسات درصورتی قبول می کنند که ادغام شوند که وزارت علوم با دانشگاه شدن آنها موافقت کند.

آهون منش افزود: ولی در مجموع از زمان ابلاغ طرح پیشنهادی وزارت علوم هیچ موسسه غیرانتفاعی ادغام نشده است.

کد خبر 4692210

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =