فعالسازی واحدهای راکد و نیمه راکد در دستور کار قرار گرفت

کرمان - استاندار کرمان گفت: فعالسازی واحدهای راکد و نیمه راکد یکی از محورهای رونق تولید محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد فدایی پیش از ظهر شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان بیان داشت: 267 پروژه‌ اقتصاد مقاومتی طی سال جاری در استان تعریف شده است که ۸.۵ درصد متناسب با زمان عقب هستیم لذا می خواهم دستگاه‌های اجرایی کمک کنند تا پایان سال این عقب ماندگی جبران شود.

وی افزود: به لحاظ فیزیکی ۴۶.۵ درصد و به لحاظ ریالی ۱۰.۵ درصد پیشرفت ریالی داریم لذا تعهداتی که ایجاد شده باید تامین منابع شوند.

استاندار کرمان گفت: برنامه بازآفرینی شهری جزو اولویت های دولت است که به لحاظ توسعه شهری هم بسیار مهم است و در حل مشکلات تاثیر به سزایی دارد و تقریبا همه اختیارات لازم به استان داده شده است.

فدایی اظهار داشت: دستگاه‌های دولتی باید در راستای این امر کمک و زمین واگذار کنند لذا این برنامه باید به صورتی باشد که انبوه‌سازان پروژه‌ها را در بافت غیررسمی و سکونتگاه‌ها آغاز کنند.

وی یادآور شد: آسیب‌های اجتماعی از موضوعات مهمی است که در استان کرمان جزو اولویت‌های کاری قرار دارد و اقدامات خوبی نیز در این زمینه انجام شده لذا در ادامه هم برنامه‌ها باید به خوبی تنظیم شوند.

استاندار کرمان گفت: توسعه پایدار روستایی نیز تصویب شد که باید سرعت بیشتری به تیم برنامه‌ریزی داده شود همچنین فرهنگسازی، زیبایی شهری و برنامه‌های اجتماعی در استان جزو اولویت های کاری است.

وی افزود: موضوع مهم دیگر فعالسازی واحدهای راکد و نیمه راکد است که یکی از محورهای رونق تولید محسوب می‌شود لذا قرار شد تا صنعت، معدن و تجارت شمال و جنوب استان گزارشی از روند فعالسازی این واحدهای راکد و نیمه راکد ارا ئه کنند.

فدایی بیان داشت: بر طبق گزارش پنج ماهه ابتدای سال، در شمال استان، ۳۵ واحد فعال و نیمه فعال در برنامه وزراتخانه وجود دارد و این قابل قبول نیست در حالیکه ما ۹۰۰ واحد داریم که اگر بخواهیم  اینها فعال شود چند سال به طول می‌انجامد.

وی افزود: در هفته پیش رو جلسه‌ای در تهران با معین‌های اقتصادی داریم.

کد خبر 4724304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =