دانشگاه کاشان با بیش از ۱۵ دانشگاه خارجی تفاهم نامه علمی دارد

کاشان - معاون پژوهشی دانشگاه کاشان گفت: این دانشگاه با بیش از ۱۵ دانشگاه خارجی در زمینه های مختلف تفاهم نامه علمی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید منعم زاده پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دانشگاه کاشان  با بیش از ۱۵ دانشگاه خارجی تفاهم نامه علمی دارد، اظهار داشت: تسهیل تبادل علمی- بین المللی، توسعه روابط علمی و حمایت از فعالیت های تحقیقی مشترک از مهم‌ترین اهداف امضای این تفاهم نامه هاست.

وی افزود: تبادل اعضای هیات علمی و پژوهشگران، تبادل دانشجو، تبادل برنامه های آموزشی، فعالیت های تحقیقی مشترک، شرکت در سمینارها و جلسات علمی دانشگاه، برنامه های ویژه آموزشی کوتاه مدت و توسعه برنامه های دانشگاهی مشترک از مهم‌ترین مواد این تفاهم نامه ها است.

تحصیل بیش از ۴۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه کاشان

معاون پژوهشی دانشگاه کاشان همچنین از تحصیل بیش از ۴۰۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه خبر داد و ابراز داشت: این دانشجویان عمدتا در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند.

معاون پژوهشی دانشگاه کاشان با اشاره به اینکه در این دانشگاه ۱۲ مجله علمی پژوهشی چاپ و منتشر می شود، ابراز داشت: از این بین چهار مجله دارای نمایه های بین المللی هستند.

افزایش شرکت های مستقر در پارک علمی و فناوری دانشگاه کاشان به ۱۲ عدد تا پایان سال جاری

وی از حضور هشت شرکت مستقر در پارک علمی و فناوری غیاث الدین جمشید دانشگاه کاشان خبر داد و تصریح کرد: فرایند پذیرش چندین شرکت متقاضی دیگر نیز در حال بررسی است که پیش بینی می کنیم تعداد شرکت های پارک علمی فناوری دانشگاه تا پایان امسال به ۱۲ عدد افزایش پیدا کند.

منعم زاده با بیان اینکه محل فعلی پارک علمی و فناوری دانشگاه موقتی است، ابراز داشت: قطعه زمینی به مساحت ۵۰ هکتار برای محل دائمی پارک علمی و فناوری غیاث الدین جمشید در مجاورت دانشگاه در نظر گرفته شده است که پس از آماده سازی و ایجاد زیرساخت های لازم این پارک به محل جدید منتقل خواهد شد.

حضور دانشگاه کاشان در سومین نمایشگاه مدیریت سبز دانشگاه ها

وی با اشاره به حضور دانشگاه کاشان در سومین نمایشگاه مدیریت سبز دانشگاه ها تصریح کرد: این نمایشگاه با حضور ۳۶ دانشگاه، ۱۰ پارک علم و فناوری و سه پژوهشگاه از سراسر کشور در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

معاون پژوهشی دانشگاه کاشان افزود: در این نمایشگاه، دانشگاه کاشان آخرین دستاوردهای علمی خود را در حوزه مدیریت سبز از جمله بهینه‌سازی مصرف انرژی، انرژی‌های تجدیدپذیر، مدیریت آب، پساب و پسماند و توسعه فضای سبز همساز با اقلیم ارائه داد.

کد خبر 4748442

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =