شاهد روانی جاده ها و کم خطر بودن آن در مسیر بازگشت زائران هستیم

وزیر کشور گفت: یکی از نگرانی‌های ما برای برگشت زوار بود که در زمان ازدحام بازگشت بتوانیم هماهنگی های لازم را انجام دهیم. در این بخش با مدیریت شاهد روانی جاده ها و کم خطر بودن آن هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز با حضور در محل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور از مرکز مانیتورینگ راههای کشور نیز بازدید کرد. اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز در این مرکز حضور داشت.

رحمانی فضلی با تسلیت ایام اربعین اظهار کرد: با هماهنگی و همدلی و همکاری دستگاه های اجرایی ، مردم خوبمان و زوار توفیقات مهمی در مراسم اربعین امسال داشته‌ایم. بیش از یک میلیون و پانصد هزار مفر زائر نسبت به سال قبل داشته ایم. قطعا موانعی بوده که برای رفع موانع اقدام می کنیم.

وزیر کشور تاکید کرد: هیچ مشکلی در حوزه تردد خدمات و امنیت نداشته‌ایم. این بدان معنا نیست که کاستی ها نباشد برای رفع آن‌ها اقدام می کنیم.  

وی ادامه داد: یکی از نگرانی‌های ما برای برگشت زوار بود که در زمان ازدحام بازگشت بتوانیم هماهنگی های بازم را انجام دهیم. در این بخش با مدیریت، برنامه‌ریزی، تکنولوژی و علم  در کنار مسئولیت پذیری شاهد روانی جاده ها و کم خطر بودن آن‌ها بودیم.

وی در ادامه از رانندگان اتوبوس، خلبانان و همه رانندگان جاده‌ای ، کارکنان راه و شهر سازی  و وزیر  راه  و معاونینش تشکر کرد. 

وزیر کشور گفت: حدود ۶میلیون و دویست هزار  نفر تردد داشته‌ایم ؛ این آمار رکوردهای جدیدی است که نشان دهده قدرت و قوت برنامه ریزی است.

وی یادآور شد: ما وارد کشور دیگری می شویم و با قوانین و مقررات آنان مواجهه هستم ، کشور عراق همکاری های خیلی خوبی داشت؛ اما  زیر ساخت ها یی هم باز لازم  است که با همکاری در آینده آن‌ها را هم حل می کنیم. 

وزیر کشور خطاب به رائرین گفت: توصیه می کنم پس از زیارت، زوار سریع بازگردند. حدود ۶۰ درصد از زوار با وسیله شخصی رفتند، بنابر این به محض  رسیدن به ماشین‌هایشان سریع رانندگی نکنند.جا و مکان و خدمات مهیا شده چند ساعتی استراحت کنند . 

وی در پایان گفت: از همه دستگاه های اجرایی نام نمی برم اما از همه تلاششان تشکر می کنم، امیدواریم خداوند توفیق بدهد. 

کد خبر 4750306

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =