دریافت کاستی و رفع اشکال اجرای برنامه درموسم اربعین از وظایف ماست

نماینده کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین گفت: وظیفه نماینده کمیته فرهنگی آموزشی، اطلاع از اجرای برنامه در موسم اربعین به صورت همزمان و دریافت کاستی‌ها و رفع اشکال آنهاست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مسعود حاجی ابراهیمی نماینده کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین صبح امروز در مرکز مانیتورینگ وزارت کشور اظهار کرد: جریان اربعین و حماسه اربعین اتفاقی است که هر کسی که ارتباطی با سید الشهدا علیه السلام دارد درکی و حسی نسبت به آن دارد.

وی افزود: در این چند سال یکی از کمیته های زیر مجموعه ستاد مرکزی اربعین کمیته فرهنگی آموزشی اربعین است.

نماینده کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین گفت: حوزه فرهنگی و معرفت افزایی در کنگره عظیم به عهده کمیته فرهنگی آموزشی است.

وی ادامه داد: البته کار کمیته به بخش‌های مختلفی تقسیم می شود. یکی از آنها هماهنگی با نهادهای خرد و کلان، برای هماهنگی در اجرای برنامه‌ها و استفاده از ظرفیت آنها است. دومی همسویی در اجرا و اهداف خرد، یکی از کارهای مهم است که اولا میزان تاثیرگذاری برنامه‌ها را بیشتر می‌کند و دیگر اینکه از کارهای تکراری و موازی جلوگیری می‌کند. و سومی هم یکی از برنامه‌ها اجرا و تولید و جریان‌سازی این کنگره عظیم از بُعد فرهنگی است. سیاست‌هایی که مقام معظم رهبری ترسیم کرده‌اند و ستاد مرکزی اربعین به صورت مصوب ابلاغ میکند. کمیته فرهنگی نیز باید آن را از زاویه دید فرهنگی بررسی و تنظیم و اعلام کند.

وی گفت: یکی از کارهای ایران بررسی مسائل فرهنگی در حوزه اربعین است؛ نیازها، آسیب‌ها، خلاءها و برنامه‌های ارتقایی و از موارد دیگر ترسیم سیاست‌های مقام معظم رهبری به یک برنامه عملی است. به عنوان مثال مقام معظم رهبری درباره ارتقاء علمی و پژوهشی مطلبی رو بیان فرمودند. تبدیل این سیاست به کار عملی و اجرایی و رسیدن به آن هدف وظایف و دستورالعمل‌های اجرایی را ایجاد می‌کند. هماهنگی با دانشگاه‌های، مراکز علمی، پژوهشکده‌ها، گروه‌های اندیشه‌ورز داخلی و مشترک یکی از کارهای کمیته فرهنگی است.

حاجی ابراهیمی ادامه داد: از برنامه‌های دیگر اجرای برنامه در موسم اربعین است، برگزاری مراسم سخنرانی و عزاداری، نماز جماعت، پاسخگویی به سوالات شرعی و مشاوره‌ها، نشست‌های تخصصی و علمی در موسم با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی، شب شعر با حضور شعرای بنام کشور، محافل قرآنی و حلقات قرآنی با حضور اساتید و قاریان ممتاز، برنامه‌های اختصاصی کودک و نوجوان از نتایج فعالیت‌های یکساله در ستاد اربعین و کمیته فرهنگی آموزشی است.

وی گفت: وظیفه نماینده کمیته فرهنگی آموزشی در مونتورینگ ستاد مرکزی اربعین، اطلاع از اجرای برنامه در موسم اربعین به صورت همزمان و دریافت کاستی‌ها و رفع اشکال آنها است. قاعدتا با حضور نمایندگان نهادها و مراکز مرتبط با ستاد مرکزی اربعین این کار در این مکان و فضا به سرعت و با سهولت انجام میشه. مدیریت زمان در این مقطع بسیار مهم و کلیدی است. اگر خلا، یا مشکلی در برنامه‌ها و یا حتی در قسمت‌های دیگر ایجاد بشه در این مرکز بررسی و به سرعت با هماهنگی با ستاد فرهنگی عراق حل می‌شود.

حاجی ابراهیمی تاکید کرد: قرار است که زائر با نورانیت و و توشه معنوی از این سفر بازگردد. قاعدتا این سفر سفر راحتی نیست. همانطور که حماسه عاشورا و اربعین اینطور نبود است. توصیه‌ها و نکات اعلام شده توسط ستاد و کمیته همگی در جهت مانایی این نورانیت و توشه معنوی است

کد خبر 4750331

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =