بررسی علت تلف شدن ماهی‌های «قره‌سو»/از دستفروشان ماهی نخرید

کرمانشاه_ کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه گفت: علت تلف شدن ماهی‌های «قره‌سو» در دست بررسی است.

بهمن خدادیان در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص علت تلف شدن تعدادی از ماهی های رودخانه قره‌سو در کرمانشاه اظهار داشت: تعدادی از ماهی های رودخانه قره‌سو تلف شده اند که علت آن تحت بررسی است.

وی افزود: چند کارخانه در مسیر این رودخانه قرار دارد که احتمال می‌رود این اتفاق در اثر ورود پساب آنها به رودخانه باشد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه در خصوص عوارض ناشی از استفاده مردم از ماهی های تلف شده دراین رودخانه گفت: به منظور پیشگیری استفاده مردم از این ماهی ها گشت های مرکز بهداشت به همراه نیروی انتظامی در محل حاضر شد و تورهای ماهی گیرانی که اقدام به صید این ماهی ها می کردند را جمع آوری کردند که در دسترس مردم نباشد اما تعدادی از مردم از این ماهی ها استفاده کرده بودند.

این مسئول بیان داشت: به احتمال زیاد این ماهی ها دچار مسمومیت شده و اثرات مواد سمی و فلزات سنگین در آنها وجود دارد، لذا توصیه ما این است که مردم به هیچ عنوان از این ماهی ها حتی در زمانی که ماهی را زنده صید کردند، استفاده نکنند چرا که هم اکنون رودخانه قره‌سو آلوده شده است و ممکن است عوارضی را برای آنها در پی داشته باشد.

خدادادیان خاطرنشان کرد: از مردم تقاضا داریم تا زمانی که این مشکل به طور کامل حل نشده است، به هیچ عنوان از ماهی های رودخانه قره سو استفاده نکنند.

وی تصریح کرد: مردم در سایر اوقات نیز به هیچ وجه از دست فروش ها، دوره گردها و کسانی که تانکرهای را روی وانت گذاشته و اقدام به فروش ماهی زنده می کنند، خرید نکنند چرا که ممکن است با مشکلات بهداشتی روبرو باشند.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه گفت: هم اکنون ما حکم قضایی برای این موضوع گرفته ایم و در حال جمع آوری این دوره گردها و دست فروش ها هستیم و گشت های مرکز بهداشت مدام در حال گشت زنی و رصد بازار از این نظر هستند.

این مسئول ادامه داد: عده ای از این دست فروش ها و دوره گردها، هماکنون ممکناست از این فرصت استفاده کرده و ماهی های مرده قره سو را به اسم ماهی زنده در روز بازارها به فروش برسانند.

وی گفت: مردم به هیچ وجه از این افراد ماهی خریداری نکنند، چرا که ممکن است سموم موجود در آنها حتی با پختن نیز از بین نرود.

خدادادیان بیان داشت: حتی اگر قیمت این ماهی ها ارزان هم بود نباید آنها را خریداری کرد چرا که ممکن است مسمومیت ناشی از آن در وهله اول مشخص نباشد اما چون حاوی فلزات سنگین و مواد سمی هستند، این مواد سمی داخل بدن ذخیره شدهو چند ماه دیگر عوارض و عواقب آن مشخص شود.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه تصریح کرد: با این تصور که اکنون کسی از این ماهی ها استفاده کرده و دچار مشکلی نشده است، نباید آن را مصرف کرد، چرا که اگر آلوده به فلزات سنگین و مواد سمی باشد، در داز مدت باعث بیماری هایی چون سرطان، اختلال دستگاه گوارش و... شود.

این مسئول تاکید کرد: مهمترین اتفاقی که در اثر استفاده از این آبزیان می افتد مشکلات کبدی است که ممکن است منجر به هپاتیت و سرطان کبد نیز شود.

وی خطاب به شهروندان کرمانشاهی گفت: مردم اگر موردی از فروش ماهی به این شیوه های خطرناک دیدند، حتما آن را با سامانه ۱۵۱۲ دامپزشکی و ۱۹۰ بهداشت تماس بگیرند و آن را اطلاع دهند.

خدادادیان افزود: در محله هایی چون کرناچی، الهیه و شهرک ولایت چون بخش های فقیر نشین هستند، مردم به طمع اینکه چند وعده غذاییشان به این طریق می گذرد اقدام به مصرف این ماهی ها نکنند، چرا که بسیار خطرناک است.

کد خبر 4753341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =