دفتر کنسولی دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه کردستان افتتاح شد

سی و یکمین مرکز ارائه خدمات کنسولی به دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در دانشگاه کردستان گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور دانشجویان، سی و یکمین مرکز ارائه خدمات کنسولی به دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های ایران در دانشگاه کردستان راه اندازی شد.

عبدالحمید علیزاده در نشست افتتاح دفتر امورکنسولی دانشجویان غیرایرانی استان کردستان گفت: ۴۰ هزار دانشجوی خارجی در ۴۳ مرکز دانشگاهی پویا در مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: استان کردستان پانزدهمین استان کشور از لحاظ تعویض اختیارات امور کنسولی از سوی وزارت علوم به دانشگاه ها است و در حال حاضر تمام این امور در بیش از نیمی از استان های کشور در راستای تمرکز زدایی به دانشگاه ها تفویض شده است.

مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان افزود: در حوزه آموزش عالی و موارد مرتبط با روابط بین الملل و دانشجوی خارجی اگر امروز دانشگاه کردستان در رنکینگ بین المللی در رتبه ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ قرار گرفته است، نشان دهنده فعالیت و اقدامات مثبت مجموعه دانشگاهی این استان است.

علیزاده با بیان اینکه در جهان شاخص های بسیاری برای ارزیابی از لحاظ اینکه کدامین دانشگاه قابلیت کسب رنکینگ های بین المللی را دارد مطرح است و تصریح کرد: خرسندیم که در دل این آب و خاک، کردستان به چنین درجه و اعتباری رسیده است.

وی به سه ویژگی مهم دانشگاه کردستان در پذیرش و جذب دانشجوی خارجی اشاره کرد و افزود: دانش آموخته شدن تعداد بسیاری از دانشجویان خارجی و اهدای سند دانشنامه به این دانشجویان، برگزاری ۴ دوره آزمون سامفا (آزمون بسندگی زبان فارسی) و تنوع فعالیت های بین المللی، از جمله این خصوصیات بارز است.

مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه دانشگاه ها در معادلات اجتماعی نقش مهمی دارند، گفت: باید عمده ترین تصمیم سازی های اجتماعی در محیط دانشگاهی اتفاق بیافتد.

وی گفت: دانشگاه کردستان در مسیر بین المللی سازی در آموزش عالی در کشور پیشرو است.

علیزاده با بیان اینکه ضرورت های بین المللی سازی در حوزه داخلی شامل اسناد بالادستی، زیرساخت ها و فرایندها است، خاطرنشان کرد: تاکنون از ۱۲۹ ملیت، دانشجوی خارجی برای تحصیل به ایران آمده اند که از این تعداد عده ای فارغ التحصیل و تعدادی هم اکنون مشغول به تحصیل هستند.

وی در راستای رشد پذیرش دانشجوی خارجی، ماموریت سپاری به دانشگاه ها، تمرکز زدایی و ارائه خدمات در بستر الکترونیک را از جمله اهداف و برنامه های مهم وزارت علوم شمرد.

کد خبر 4774344

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =