اجرای برنامه فرهنگی و هنری آسیب‌های اجتماعی را خواهد کاست

سمنان - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری علی‌رغم ترویج نشاط در جامعه، از آسیب‌های اجتماعی در کمین جامعه نیز خواهد کاست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت در دیدار پیش از ظهر یکشنبه انجمن‌های فرهنگی هنری سمنان با بینایی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی به میزبانی ارشاد اسلامی سمنان، بابیان اینکه اجرای برنامه فرهنگی و هنری آسیب‌های اجتماعی را خواهد کاست، تأکید کرد: اجرای برنامه‌های هنری همچنین راه مناسبی برای ترویج نشاط اجتماعی است.

وی افزود: باید پذیرفت که به دلیل تأثیرگذاری بسیار فراوان، مقابله با آسیب‌های اجتماعی در ذات فعالیت‌های فرهنگی هنری وجود دارد لذا می‌توان نتیجه گرفت که خروجی برنامه‌های فرهنگی هنری کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه خواهد بود.

نقش انجمن‌های هنری در کاهش آسیب‌های جامعه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری در جامعه علاوه بر ایجاد نشاط اجتماعی، می‌تواند در کاهش و مقابله با آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه نیز نقش‌آفرینی جدی داشته باشد.

فضیلت بابیان اینکه هم‌اندیشی بین حوزه‌های فرهنگ و هنر با مدیران و سیاست‌گذاران حوزه اجتماعی و فرهنگی استان سمنان و در راس آن‌ها دفتر امور اجتماعی استانداری به عنوان یک مرجع اداری و سیاست‌گذار اهمیت بسزایی دارد، گفت: شرایط اقتصادی جامعه و مشکلاتی که مردم در زمینه معاش خود دارند سبب شده تا بررسی راهکارهای برون رفت و کاهش آثار سوء مشکلات اجتماع بر مردم اولویت داشته باشد.

وی افزود: استان سمنان دارای ظرفیت‌های فرهنگی و هنری فراوانی است و انجمن‌های فرهنگی به عنوان ترویج دهنده این ظرفیت‌ها می‌توانند با همکاری و همراهی با نهادهای فرهنگی و اجتماعی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و نشاط جامعه نقش آفرین باشند.

کد خبر 4779469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =