پاسبانی و پاسداری از فرهنگ یک کشور از کارهای خوب ثبت احوال است

بوشهر- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: پاسبانی و پاسداری از فرهنگ یک کشور یکی از کارهای خوب ثبت احوال است که با برآیند و برجستگی بیشتر انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید خورشیدی ظهر سه‌شنبه در همایش بزرگداشت روز ملی ثبت احوال در بوشهر اظهار داشت: هرچقدر بتوانیم از مخزن نام‌های ایرانی اسلامی خود بیشتر محافظت کنیم می‌توانیم در پاسبانی و پاسداری از فرهنگ نقش قابل‌توجهی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: خدماتی که در ۱۰۱ سال گذشته توسط ثبت احوال ارائه‌شده موجب شده همه مردم یک کشور خود را دارای هویت دانسته و از یک کلان فرهنگ استفاده و خود را متعلق به یک نام ملی بدانند.

خورشیدی اظهار کرد: تا زمانی که یک کشور اطلاعات جمعیتی شهروندان را متمرکز در یک بانک اطلاعاتی نداشته باشد نمی‌تواند برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشد.

وی بابیان اینکه هوشمند سازی کارت‌ها و اسناد هویتی ایرانیان بهترین‌های یادگارهای دوران اخیر از باب شهروندی است افزود: هرچند هوشمند سازی کارت‌ها و اسناد هویتی ایرانیان دیر اتفاق افتاد ولی با شتابی که سازمان ثبت احوال به آن داد اکنون سطح پوشش ثبت هویت شهروندان در این بانک اطلاعاتی و خروجی آن به عنوان کارت ملی به خوبی در حال انجام است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: مبنای تمامی خدماتی که یک نظام سیاسی در کشور ارائه می‌کند بر مبنای خدمات سازمان ثبت احوال است.

خورشیدی اضافه کرد: چنانچه فردی از سوی سازمان ثبت احوال مورد تأیید قرار نگیرد عملاً نمی‌تواند شهروند کشور تلقی شود و در آن صورت تمام مزایایی که می‌تواند در قالب شهروند ارائه شود از وی سلب می‌شود.

وی تصریح کرد: با این حال اگر شهروند هستیم و به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنیم مبنای آن خدماتی است که کارکنان سازمان ثبت احوال کشور عهده‌دار آن هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر بیان کرد: ثبت احوال مورد مراجعه تمامی شهروندان جمهوری اسلامی است و همه افراد از لحظه تولد تا بعد از مرگ با این سازمان سروکار دارند.

در این همایش سعید محوری به عنوان مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان بوشهر معرفی از اصغر پیرهادی تجلیل شد.

کد خبر 4806434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =