ترامپ سیلی محکمی بابت جنایت امروز خواهد خورد

وزیر اطلاعات گفت: ترامپ باید بداند در ازای جنایتی که مرتکب شد سیلی محکمی از ملت ایران و ملت‌های منطقه خواهد خورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید محمود علوی در گفتگویی در پاسخ به پرسشی درباره توئیت ترامپ مبنی بر تهدید تلویحی به جنگ و پیشنهاد همزمان به مذاکره گفت: از ترامپ حرف‌های متناقض بسیاری شنیده شده است او به هیچ چیز پایبند نیست چنانکه مقررات و حقوق بین الملل را نقض می‌کند و به قراردادهای بین المللی پایبند نیست چنانکه از بسیاری کنوانسیون‌ها بطور یک جانبه خارج شد.

وی افزود: موضوعی که اکنون مطرح می‌کند به نوعی می‌خواهد شیوه بزن در رو را اعمال کند به این مفهوم که پس از ضربتی که وارد کرده است به ما می‌گوید شما دیگر پاسخ ندهید و تمامش کنید در حالی که دوران بزن در رو تمام شده است.

وزیر اطلاعات همچنین در پاسخ به این پرسش که نهادهای نظامی و اطلاعاتی در چه سطحی به جنایت امروز امریکا پاسخ خواهند داد؟ گفت: مسئله در حال رصد است، و هنوز به نقاط تعیین کننده نرسیده ایم، اجازه دهید مطلبی عنوان نکنم، اما در فرصت مناسب اطلاعات کامل را در اختیار ملت عزیز ایران قرار می‌دهیم.

 پاسخ ما به آمریکای جنایتکار جدی خواهد بود 

علوی تاکید کرد: به یقین برنامه ما در چارچوب منویات مقام معظم رهبری و مصوبات شورای عالی امنیت ملی در جهت پاسخ مناسب و شایسته به استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار، جدی خواهد بود و به یاری پروردگار، اقدامات ما بهنگام انجام خواهد شد.

وی، اقدام آمریکا را نقض حقوق بشر دانست و افزود: این جنایت مغایر با شعارهای آمریکا در زمینه مبارزه با تروریسم و حقوق بشر بود و همچنین نقض حاکمیت عراق محسوب می‌شود که بدون مجوز از حاکمیت این کشور اقدام جنگی انجام داد.

وزیر اطلاعات گفت: این جنایت آمریکا نشان می‌دهد که تمام شعارهای آمریکا درخصوص مبارزه با تروریسم، احترام به حاکمیت‌ها و حقوق بشر، سلسله شعارهای پوچ و بی اساس است و فقط زمانی از آن استفاده می‌کند که بتواند منافعش را تامین کند والا اگر منافعش از خلال زیرپاگذاشتن این ارزش‌های بین المللی تامین شود، هیچ ابایی ندارد که این اصول را زیرپا بگذارد و آن را نقض کند.

علوی همچنین با تکریم شخصیت سردار قاسم سلیمانی افزود: حاج قاسم بی تاب شهادت بود و خودش را جامانده از کاروان شهدا می‌دانست و همواره از شهادت سخن می‌گفت و پیش بینی می‌کرد که در آینده نزدیکی بالاخره روحش به پرواز درمی آید و با ارواح طیبه شهدا هم پرواز خواهد شد.

وی گفت: روح حاج قاسم همواره در میان ما می‌ماند و خونش همیشه در رگ‌های مردم و جوانان ما و نیز ملت‌های منطقه و استکبارستیزان عالم خواهد جوشید و جبهه مقاومت را بیش از گذشته و با صلابت در برابر استکبار به مقاومت و خروش و حماسه آفرینی واخواهد داشت.

وزیر اطلاعات، خون حاج قاسم را موجب تقویت انسجام ملی دانست و تاکید کرد: همه جریان‌های سیاسی این جنایت استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار را محکوم کردند و کاخ سفید مطمئن باشد که چیزی از این جنایت غیر از محکومیت از جانب همه ملت‌های آزاده نصیبش نمی‌شود.

علوی گفت: در این واقعه تروریستی، خون حاج قاسم با خون شهدای عراق به ویژه ابومهدی المهندس آمیخته شد و این قطعا همگرایی بیشتر دو ملت مسلمان ایران و عراق را فراهم‌تر می‌کند و جبهه استکبارستیزی با قدرت بیشتر به مقاومت و مقابله با استکبار خواهد پرداخت.

وی تاکید کرد: بی تردید جنایت آمریکا در ترور سردار سرافراز قاسم سلیمانی از جانب ملت‌های منطقه بی پاسخ نخواهد ماند و کاخ سفید بداند غیر از روسیاهی چیزی عایدش نخواهد شد.

وزیر اطلاعات همچنین با تبریک انتصاب سردار قاآنی به فرماندهی جدید سپاه قدس ابراز اطمینان کرد: ایشان راه حاج قاسم را پیگیری خواهد کرد و وزارت اطلاعات نیز همچنان که با سردار شهید سلیمانی، قدم به قدم در همه جبهه‌ها همراهی و همکاری کرد در خدمت ایشان نیز خواهد بود.

علوی گفت: گاهی خدمت حاج قاسم می‌گفتم اگر به عراق، لبنان، سوریه یا هر کشور دیگری می‌روم گرچه به عنوان وزیر اطلاعات سفر می‌کنم، اما به صراحت می‌گویم که به عنوان سرباز شما می‌روم و در چارچوب راهبردهای شما عمل می‌کنم.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش خبرنگار ما که سطح پاسخگویی جمهوری اسلامی به جنایت آمریکا چه خواهد بود؟ تاکید کرد: یقینا پاسخ ما باید متناسب با شان و اندازه حاج قاسم باشد، زیرا آن شهید والامقام صرفا یک نفر نبود بلکه همانطور که امام راحل شهید بهشتی را ملتی برای ملت ما توصیف کرد، حاج قاسم نیز واقعا ملتی بود آن هم نه فقط برای ملت ما بلکه برای همه ملت‌های منطقه.

وزیر اطلاعات افزود: انقلاب اسلامی ایران با رشادت سرداری مانند حاج قاسم، اراده ملت‌ها احیا کرد و با ایجاد اعتماد به نفس در ملت‌ها آنان را به مقاومت در برابر آمریکا، صهیونیسم بین الملل و استکبار جهانی واداشت و اکنون می‌بینید که جبهه مقاومت با مجاهدت‌های این سردار خستگی ناپذیر به چه اقتدار و جایگاهی دست یافته است.

وزیر اطلاعات گفت: سردار شهید سلیمانی سرداری خستگی ناپذیر بود که فراتر از فرماندهی راهبردی در صف و ستاد نیز حضور داشت، می‌اندیشید و در کف صحنه نیز می‌خروشید، فرماندهی که همواره در حال فعالیت بود و نقش او در احیای روح مقاومت فراموش نمی‌شود.

علوی هشدار داد: اکنون این فقط ایران اسلامی نیست که احساس می‌کند سردار عزیزی را از دست داده است بلکه تمام ملت‌های منطقه چنین احساسی دارند و یقین داریم نه فقط ملت ایران بلکه همه ملل منطقه و کشورهای مختلف انتقام خون این شهید مبارز و مجاهد را از استکبار خواهند گرفت.

 بهره‌مندی ایران از حق مقابله‌به‌مثل در برابر جنایت آمریکا 

وی، حق جمهوری اسلامی ایران و عراق برای مقابله به مثل و انتقامجویی در برابر جنایت آمریکا را در شهادت سردار سلیمانی و نقض حاکمیت بغداد مشروع دانست.

وزیر اطلاعات، با محکومت جنایت آمریکا، اقدام امروز کاخ سفید را از سر استیصال و اقدامی از نوع تروریسم دولتی دانست و افزود: جنایت آمریکا، اقدام جنگی بود که در خاک عراق مرتکب شد و ژنرال عالی رتبه کشورمان را به شهادت رساند.

علوی تاکید کرد: به این علت، همه دنیا و حقوق بین الملل این حق را به جمهوری اسلامی ایران و عراق می‌دهند که به این تجاوز آمریکا پاسخ دهند.

کد خبر 4815457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 8 + 4 =

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حقیقت IR ۲۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۳
   0 0
   چون ترامپ به دستور شهادت سردار سلیمانی اعتراف کرده قاتل است و باید در هر نقطه از جهان و هر زمان قصاص شود .
  • IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۳
   0 0
   از قطره قطره خون بابا قاسم عزیزم میلیون ها لاله می روید