فرصت های منطقه ۱۹ در صورت عدم توجه به تهدید تبدیل خواهد شد

عضو شورای اسلامی شهر تهران، گفت: فرصت های منطقه ۱۹ در صورت عدم توجه، به تهدید تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، الهام فخاری، در مورد مشکلات و معضلات منطقه ۱۹ در صحن شورای اسلامی شهر تهران، اظهار داشت: موضوعات مناسبی توسط شورایار محترم منطقه ۱۹ در صحن شورای شهر اعلام شد، با این حال پرداختن به مشکلات اجتماعی منطقه ۱۹ از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: در منطقه ۱۹ میدان اصلی میوه و تره بار وجود دارد. میدانی که فرصت مهمی تلقی می شود و هم در دل خود مسایل و پیامدهای اجتماعی خاصی را برای منطقه به وجود آورده است. پیامدهایی از جمله استقرار جامعه کاری که در میدان رفت و آمد دارند و حاشیه هایی که پیرامون میدان بزرگ میوه و تربار تهران در این منطقه وجود دارد.

نایب رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: مساله دیگر مربوط به کوره‌پزخانه ها و سازه های بازمانده از گذشته است. بخشی از این کوره ها در تملک مالک خصوصی است، بخشی محدودی از زمین های این کوره‌پزخانه ها در فضاهای عمومی شهرداری است. از رو با رسیدگی به وضعیت این بناها می توان از وضعیت شبهه‌تهدید در این کوره‌پزخانه ها عبور کرد و فرصت های مناسبی در منطقه ۱۹ ایجاد کرد.

وی در ارتباط با بازارهای تخصصی و موضوعی منطقه ۱۹ تاکید کرد: این بازارها می تواند در شب به فضای بی دفاع شهری تبدیل شود. از سوی دیگر می توان این فضاهای بزرگ را به عنوان فرصت اجتماعی تلقی کرد. البته این مورد نیازمند کمک فرامنطقه ای است. مدیریت و شورایاران منطقه در این زمینه در حال تلاش هستند اما باید توجه کرد که در کنار اقدامات منطقه ای، نیازمند اقدامات فرامنطقه ای در مورد مناطقی مانند منطقه ۱۹ هستیم به خصوص که تنها جمعیت ثابت منطقه از فرصت های این منطقه مانند پارک ولایت استفاده نمی کنند. فرآیند ها و سیاست های پارک ولایت باید به نوعی تدبیر شود که کل جمعیت شهر تهران و حتی استان تهران از موقعیت و امکانات این پارک حمایت کنند.

فخاری در انتها تاکید کرد با توجه به اینکه این روزها در معرض بالارفتن شاخص های آلاینده هوا هستیم، در مرور کیفیت هوای این منطقه در روزهای بحرانی به این موضوع خواهیم رسید که بالاترین شدت و آلاینده ها و ذرات بالای دو و نیم میکرون در این منطقه وجود داشت و میزان این ذرات به صورت فوق العاده در این منطقه افزایش یافت و حتی عدد ۵۰۰ بر روی نمایش‌گرها گزارش شده است. از این رو باید در مورد وضعیت آلاینده ها و شدت این آلاینده ها در برخی از مناطق به خصوص منطقه ۱۹ نگاه ویژه ای داشته باشیم. آلایندگی در این حد تنها متعلق به منطقه ۱۹ نیست و این آلایندگی پیامد کلی تهران و حتی شهرستانها است و منابع آلاینده مستقر در این منطقه بر کل تهران اثر گذاشته است.

کد خبر 4825290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =